FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S ICE HOCKEY - 2018 RESULTS

Latest Women's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
25.08HodonínCzechia 2-4 Sweden Euro Hockey Tour 
25.08Hodonín (Czechia)Finland 3-1 Russia Euro Hockey Tour 
24.08HodonínCzechia 2-3 Finland Euro Hockey Tour 
24.08Hodonín (Czechia)Russia 4-0 Sweden Euro Hockey Tour 
23.08HodonínCzechia 6-2 Russia Euro Hockey Tour 
23.08Hodonín (Czechia)Finland 2-1 Sweden
After overtime
Euro Hockey Tour 
19.08 Albertville France 0-1 Switzerland
After overtime
Friendly 
18.08 Albertville France 3-2 Switzerland
After overtime
Friendly 
16.08 Albertville France 1-2 Switzerland Friendly 
15.08 Albertville France 0-3 Switzerland Friendly 
01.06 Vierumäki Finland 7-3 Japan Friendly  
31.05 Vierumäki Finland 2-1 Japan Friendly  
30.05 Vierumäki Finland 4-0 Japan Friendly  
14.04 Vaujany (France) Austria 3-0 Norway World Championship Division I, Group A
14.04 Vaujany France 7-1 Slovakia World Championship Division I, Group A
14.04 Vaujany (France) Hungary 3-0 Denmark World Championship Division I, Group A
14.04 Asiago Italy 1-0 China World Championship Division I, Group B
14.04 Asiago (Italy) Latvia 1-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
14.04 Asiago (Italy) South Korea 9-2 Poland World Championship Division I, Group B
13.04 Vaujany (France) Austria 6-5 Denmark World Championship Division I, Group A
13.04 Vaujany France 2-1 Hungary World Championship Division I, Group A
13.04 Vaujany (France) Norway 1-0 Slovakia World Championship Division I, Group A
12.04 Asiago Italy 2-1 Poland World Championship Division I, Group B
12.04 Asiago (Italy) Kazakhstan 3-0 China World Championship Division I, Group B
12.04 Asiago (Italy) South Korea 5-1 Latvia World Championship Division I, Group B
11.04Vaujany (France)Denmark 1-0 Norway World ChampionshipDivision I, Group A
11.04VaujanyFrance 3-2 Austria World ChampionshipDivision I, Group A
11.04Vaujany (France)Hungary 8-1 Slovakia World ChampionshipDivision I, Group A
11.04AsiagoItaly 2-3 South Korea World ChampionshipDivision I, Group B
11.04Asiago (Italy)Kazakhstan 4-3 Poland World ChampionshipDivision I, Group B
11.04Asiago (Italy)Latvia 2-1 China World ChampionshipDivision I, Group B
09.04 Vaujany (France) Austria 6-4 Hungary World Championship Division I, Group A
09.04 Vaujany France 1-2 Norway World Championship Division I, Group A
09.04 Vaujany (France) Denmark 6-3 Slovakia World Championship Division I, Group A
09.04 Asiago (Italy) China 2-1 South Korea World Championship Division I, Group B
09.04 Asiago Italy 4-1 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
09.04 Asiago (Italy) Latvia 2-1 Poland World Championship Division I, Group B
08.04 Vaujany France 3-2 Denmark World Championship Division I, Group A
08.04 Vaujany (France) Hungary 5-4 Norway World Championship Division I, Group A
08.04 Vaujany (France) Slovakia 3-2 Austria World Championship Division I, Group A
08.04 Asiago (Italy) China 4-0 Poland World Championship Division I, Group B
08.04 Asiago Italy 5-1 Latvia World Championship Division I, Group B
08.04 Asiago (Italy) South Korea 2-1 Kazakhstan
After overtime
World Championship Division I, Group B
06.04 Maribor (Slovenia) Netherlands 4-0 Great Britain World Championship Division II, Group A
06.04Maribor (Slovenia)North Korea 3-2 Mexico World ChampionshipDivision II, Group A
06.04 Maribor Slovenia 2-4 Australia World Championship Division II, Group A
06.04 Vaujany (France) Denmark 3-1 Norway Friendly 
05.04 Asiago Italy 3-2 Poland Friendly 
04.04 Maribor (Slovenia) Netherlands 7-0 Mexico World Championship Division II, Group A
04.04 Maribor (Slovenia) North Korea 3-1 Australia World Championship Division II, Group A
04.04 Maribor Slovenia 1-4 Great Britain World Championship Division II, Group A
03.04 Maribor (Slovenia) Great Britain 5-0 Mexico World Championship Division II, Group A
03.04 Maribor (Slovenia) Netherlands 6-0 Australia World Championship Division II, Group A
03.04 Maribor Slovenia 4-5 North Korea World Championship Division II, Group A
03.04 Besançon France 4-3 Germany Friendly 
02.04 Besançon France 2-5 Germany Friendly 
02.04 Bratislava Slovakia 2-4 Czechia Friendly 
01.04 Maribor (Slovenia) Australia 4-1 Mexico World Championship Division II, Group A
01.04 Maribor (Slovenia) Great Britain 3-1 North Korea World Championship Division II, Group A
01.04 Maribor Slovenia 1-2 Netherlands World Championship Division II, Group A
01.04 Salzburg Austria 5-0 Hungary Friendly  
31.03 Maribor (Slovenia) Great Britain 5-1 Australia World Championship Division II, Group A
31.03 Maribor (Slovenia) Netherlands 5-2 North Korea World Championship Division II, Group A
31.03 Maribor Slovenia 6-0 Mexico World Championship Division II, Group A
31.03 Vienna Austria 4-2 Czechia Friendly 
31.03 Memmingen Germany 3-1 Hungary Friendly 
23.03 Valdemoro Spain 5-2 New Zealand World Championship Division II, Group B
23.03 Valdemoro (Spain) Taiwan 4-2 Iceland World Championship Division II, Group B
23.03 Valdemoro (Spain) Turkey 8-4 Romania World Championship Division II, Group B
21.03 Valdemoro (Spain) Iceland 12-1 Romania World Championship Division II, Group B
21.03 Valdemoro (Spain) New Zealand 11-4 Turkey World Championship Division II, Group B
21.03 Valdemoro Spain 6-1 Taiwan World Championship Division II, Group B
20.03Valdemoro (Spain)Iceland 6-2 Turkey World ChampionshipDivision II, Group B
20.03ValdemoroSpain 12-0 Romania World ChampionshipDivision II, Group B
20.03Valdemoro (Spain)Taiwan 5-2 New Zealand World ChampionshipDivision II, Group B
18.03 Valdemoro (Spain) Iceland 4-3 New Zealand
After shootout
World Championship Division II, Group B
18.03 Valdemoro Spain 4-1 Turkey World Championship Division II, Group B
18.03 Valdemoro (Spain) Taiwan 9-4 Romania World Championship Division II, Group B
17.03 Valdemoro (Spain) New Zealand 6-3 Romania World Championship Division II, Group B
17.03 Valdemoro Spain 2-1 Iceland World Championship Division II, Group B
17.03 Valdemoro (Spain) Taiwan 6-2 Turkey World Championship Division II, Group B
15.03Valdemoro (Spain)Iceland 3-1 Taiwan Friendly 
15.03ValdemoroSpain 3-0 New Zealand Friendly 
11.03 Petaling Jaya (Malaysia) New Zealand U-18 1-0 Thailand Challenge Cup of Asia  
11.03 Petaling Jaya (Malaysia) Taiwan U-18 12-1 Singapore Challenge Cup of Asia  
10.03 Petaling Jaya (Malaysia) Taiwan U-18 4-1 New Zealand U-18 Challenge Cup of Asia  
10.03 Petaling Jaya (Malaysia) Thailand 10-1 Singapore Challenge Cup of Asia 
09.03 Petaling Jaya Malaysia 5-3 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia Division I
09.03 Petaling Jaya (Malaysia) Philippines 6-2 India Challenge Cup of Asia Division I
08.03 Petaling Jaya (Malaysia) New Zealand U-18 14-3 Singapore Challenge Cup of Asia  
08.03 Petaling Jaya (Malaysia) Taiwan U-18 5-3 Thailand Challenge Cup of Asia  
07.03 Petaling Jaya Malaysia 5-0 India Challenge Cup of Asia Division I
07.03 Petaling Jaya (Malaysia) United Arab Emirates 5-4 Philippines Challenge Cup of Asia Division I
06.03 Petaling Jaya Malaysia 3-1 Philippines Challenge Cup of Asia Division I
06.03 Petaling Jaya (Malaysia) United Arab Emirates 6-1 India Challenge Cup of Asia Division I
22.02 Gangneung (South Korea) USA 3-2 Canada
After shootout
Winter Olympic Games Final
21.02 Gangneung (South Korea) Finland 3-2 Russia Winter Olympic Games 3rd Place Match
20.02 Gangneung Korea (unified team) 1-6 Sweden Winter Olympic Games 7th Place Match
20.02 Gangneung (South Korea) Switzerland 1-0 Japan Winter Olympic Games 5th Place Match
19.02 Gangneung (South Korea) Canada 5-0 Russia Winter Olympic Games Semi-Final
19.02 Gangneung (South Korea) USA 5-0 Finland Winter Olympic Games Semi-Final
18.02 Gangneung (South Korea) Japan 2-1 Sweden
After overtime
Winter Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
18.02 Gangneung Korea (unified team) 0-2 Switzerland Winter Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
18.02 Klagenfurt Austria 0-3 Czechia Wörthersee Trophy  
18.02 Klagenfurt (Austria) Germany 3-1 Slovakia Wörthersee Trophy  
18.02 Katowice (Poland) Latvia 3-2 Spain 4-Nation Tournament  
18.02 Katowice Poland 7-0 Hungary U-19 4-Nation Tournament  
17.02 Gangneung (South Korea) Finland 7-2 Sweden Winter Olympic Games Quarter-Final
17.02 Gangneung (South Korea) Russia 6-2 Switzerland Winter Olympic Games Quarter-Final
17.02 Klagenfurt Austria 4-2 Slovakia Wörthersee Trophy  
17.02 Klagenfurt (Austria) Czechia 2-1 Germany
After shootout
Wörthersee Trophy  
17.02 Katowice Poland 2-1 Latvia
After shootout
4-Nation Tournament  
17.02 Katowice (Poland) Spain 5-0 Hungary U-19 4-Nation Tournament  
17.02 Frederikshavn Denmark 2-3 Norway Friendly 
17.02 Cergy France 2-1 Hungary
After overtime
Friendly 
16.02 Klagenfurt Austria 2-3 Germany Wörthersee Trophy  
16.02 Klagenfurt (Austria) Czechia 3-0 Slovakia Wörthersee Trophy  
16.02 Katowice (Poland) Latvia 7-2 Hungary U-19 4-Nation Tournament 
16.02 Katowice Poland 3-1 Spain 4-Nation Tournament 
16.02 Frederikshavn Denmark 3-1 Norway Friendly 
16.02 Cergy France 2-1 Hungary
After overtime
Friendly 
15.02Gangneung (South Korea) Canada 2-1 USA Winter Olympic GamesGroup A
15.02Gangneung (South Korea) Finland 5-1 Russia Winter Olympic GamesGroup A
15.02 Frederikshavn Denmark 2-3 Norway
After overtime
Friendly 
15.02 Cergy France 3-1 Hungary Friendly 
14.02 Gangneung Korea (unified team) 1-4 Japan Winter Olympic Games Group B
14.02 Gangneung (South Korea) Switzerland 2-1 Sweden Winter Olympic Games Group B
14.02 Velké Popovice Czechia U-18 7-4 China Friendly  
13.02 Gangneung (South Korea) Canada 4-1 Finland Winter Olympic Games Group A
13.02 Gangneung (South Korea) USA 5-0 Russia Winter Olympic Games Group A
13.02 Velké Popovice Czechia U-18 1-5 China Friendly  
12.02 Gangneung Korea (unified team) 0-8 Sweden Winter Olympic Games Group B
12.02 Gangneung (South Korea) Switzerland 3-1 Japan Winter Olympic Games Group B
11.02 Gangneung (South Korea) Canada 5-0 Russia Winter Olympic Games Group A
11.02 Gangneung (South Korea) USA 3-1 Finland Winter Olympic Games Group A
10.02GangneungKorea (unified team) 0-8 Switzerland Winter Olympic GamesGroup B
10.02Gangneung (South Korea) Sweden 2-1 Japan Winter Olympic GamesGroup B
06.02 Goyang (South Korea) Finland 4-1 Switzerland Friendly 
06.02 Incheon (South Korea) Sweden 2-1 Russia
After shootout
Friendly 
04.02Goyang (South Korea)Canada 10-0 Switzerland Friendly 
04.02IncheonKorea (unified team) 1-3 Sweden Friendly 
30.01 Tokyo Japan 4-1 Czechia Friendly 
28.01 Tokyo Japan 1-0 Czechia Friendly 
26.01 Tokyo Japan 3-1 Germany Friendly 
24.01 Tokyo Japan 6-0 Germany Friendly 
06.01 Füssen Germany 1-5 Canada U-22 Nations Cup 5th Place Match
06.01 Füssen (Germany) Finland 4-3 Switzerland
After overtime
Nations Cup 3rd Place Match
06.01 Füssen (Germany) Russia 4-1 Sweden Nations Cup Final
05.01 Füssen Germany 0-4 Switzerland Nations Cup Group A
05.01 Füssen (Germany) Russia 4-3 Finland
After shootout
Nations Cup Group B
04.01 Füssen (Germany) Sweden 3-2 Switzerland
After shootout
Nations Cup Group A
04.01 Füssen (Germany) Russia 2-1 Canada U-22 Nations Cup Group B
03.01 Füssen Germany 0-3 Sweden Nations Cup Group A
03.01 Füssen (Germany) Finland 3-2 Canada U-22 Nations Cup Group B