FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S ICE HOCKEY - 2017 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
11.06 Mexico City Mexico 4-1 ArgentinaPan American Championship Semi-Final
11.06 Mexico City Mexico U-18 4-5 ColombiaPan American Championship Semi-Final
11.06 Mexico City Mexico U-18 2-4 ArgentinaPan American Championship 3rd Place Match
11.06 Mexico City Mexico 5-0 ColombiaPan American Championship Final
10.06 Mexico City Mexico U-18 4-2 Argentina Pan American Championship Group Stage
10.06 Mexico City Mexico A/U-18 2-2 Brazil Pan American Championship Exhibition Match
09.06 Mexico City Mexico 5-0 Argentina Pan American Championship Group Stage
09.06 Mexico City Mexico U-18 3-2 Colombia Pan American Championship Group Stage
08.06 Mexico City Mexico 9-0 Colombia Pan American Championship Group Stage
08.06 Mexico City Mexico U-18 7-0 Brazil Pan American Championship Group Stage
07.06 Mexico CityColombia 10-0 Brazil Pan American Championship Group Stage
06.06 Mexico City (Mexico) Colombia 3-2 ArgentinaPan American Championship Group Stage
06.06 Mexico City Mexico 17-0 Brazil Pan American Championship Group Stage
05.06 Mexico City (Mexico) Argentina 14-0 Brazil Pan American Championship Group Stage
01.06 Mexico City Mexico 3-2 Mexico U-18 Pan American Championship Group Stage
21.04 Graz Austria 6-1 Denmark World Championship Division I, Group A
21.04 Graz (Austria) Japan 4-0 France World Championship Division I, Group A
21.04 Graz (Austria) Norway 6-0 Hungary World Championship Division I, Group A
20.04 Graz Austria 1-4 Japan World Championship Division I, Group A
20.04 Graz (Austria) Denmark 3-1 Norway World Championship Division I, Group A
20.04 Graz (Austria) Hungary 1-0 France World Championship Division I, Group A
18.04 Graz Austria 3-1 France World Championship Division I, Group A
18.04 Graz (Austria) Hungary 2-0 Denmark World Championship Division I, Group A
18.04 Graz (Austria) Japan 5-3 Norway World Championship Division I, Group A
16.04 Graz Austria 4-2 Hungary World Championship Division I, Group A
16.04 Graz (Austria) Japan 3-0 Denmark World Championship Division I, Group A
16.04 Graz (Austria) Norway 3-0 France World Championship Division I, Group A
15.04 Graz Austria 6-4 Norway World Championship Division I, Group A
15.04 Graz (Austria) Denmark 1-0 France World Championship Division I, Group A
15.04 Graz (Austria) Japan 1-0 Hungary World Championship Division I, Group A
14.04 Katowice (Poland) Kazakhstan 2-1 Italy World Championship Division I, Group B
14.04 Katowice Poland 0-6 China World Championship Division I, Group B
14.04 Katowice (Poland) Slovakia 8-0 Latvia World Championship Division I, Group B
12.04 Katowice (Poland) China 2-1 Italy
After shootout
World Championship Division I, Group B
12.04 Katowice (Poland) Kazakhstan 4-2 Slovakia World Championship Division I, Group B
12.04 Katowice Poland 4-5 Latvia World Championship Division I, Group B
12.04 Graz Austria 3-5 Japan Friendly 
11.04 Katowice (Poland) Kazakhstan 2-1 Latvia World Championship Division I, Group B
11.04 Katowice Poland 1-3 Italy World Championship Division I, Group B
11.04 Katowice (Poland) Slovakia 2-1 China World Championship Division I, Group B
09.04 Katowice (Poland) Latvia 3-2 China World Championship Division I, Group B
09.04 Katowice Poland 4-3 Kazakhstan
After shootout
World Championship Division I, Group B
09.04 Katowice (Poland) Slovakia 3-2 Italy World Championship Division I, Group B
09.04 Graz Austria 7-6 France
After overtime
Friendly 
08.04 Katowice (Poland) China 2-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
08.04 Katowice (Poland) Latvia 4-1 Italy World Championship Division I, Group B
08.04 Katowice Poland 2-7 Slovakia World Championship Division I, Group B
08.04 Gangneung (South Korea) Great Britain 5-3 AustraliaWorld Championship Division II, Group A
08.04 Gangneung (South Korea) North Korea 4-2 SloveniaWorld Championship Division II, Group A
08.04 Gangneung South Korea 2-0 Netherlands World Championship Division II, Group A
08.04 Graz (Austria) Japan 2-1 France Friendly 
07.04 Plymouth (USA) Switzerland 3-1 Czech Republic World Championship Relegation Match, Game 3
07.04 Plymouth (USA) Finland 8-0 Germany World Championship 3rd Place Match
07.04 Plymouth USA 3-2 Canada
After overtime
World Championship Final
06.04 Plymouth (USA) Switzerland 3-2 Czech Republic
After overtime
World Championship Relegation Match, Game 2
06.04 Plymouth (USA) Russia 4-3 Sweden
After shootout
World Championship 5th Place Match
06.04 Plymouth (USA) Canada 4-0 Finland World Championship Semi-Final
06.04 Plymouth USA 11-0 Germany World Championship Semi-Final
06.04 Gangneung (South Korea) Great Britain 8-2 SloveniaWorld Championship Division II, Group A
06.04 Gangneung (South Korea) Netherlands 3-1 AustraliaWorld Championship Division II, Group A
06.04 Gangneung South Korea 3-0 North Korea World Championship Division II, Group A
05.04 Gangneung (South Korea) Netherlands 5-1 SloveniaWorld Championship Division II, Group A
05.04 Gangneung (South Korea) North Korea 3-2 Great Britain
After overtime
World Championship Division II, Group A
05.04 Gangneung South Korea 8-1 Australia World Championship Division II, Group A
05.04 Budapest Hungary 4-1 Slovakia Friendly  
04.04Plymouth (USA) Czech Republic 4-2 Switzerland World Championship Relegation Match, Game 1
04.04Plymouth (USA) Finland 4-0 Sweden World Championship Quarter-Final
04.04 Plymouth (USA) Germany 2-1 Russia World Championship Quarter-Final
03.04 Plymouth (USA) Canada 8-0 Russia World Championship Group A
03.04 Plymouth USA 5-3 Finland World Championship Group A
03.04 Plymouth (USA) Sweden 3-1 Czech Republic World Championship Group B
03.04 Plymouth (USA) Switzerland 4-2 Germany World Championship Group B
03.04 Gangneung (South Korea) Netherlands 4-2 North KoreaWorld Championship Division II, Group A
03.04 Gangneung (South Korea) Slovenia 3-0 AustraliaWorld Championship Division II, Group A
03.04 Gangneung South Korea 3-1 Great Britain World Championship Division II, Group A
03.04 Ostrava Czech Republic U-18 4-3 China
After shootout
Friendly  
02.04 Gangneung (South Korea) Australia 2-1 North KoreaWorld Championship Division II, Group A
02.04 Gangneung (South Korea) Netherlands 5-4 Great BritainWorld Championship Division II, Group A
02.04 Gangneung South Korea 5-1 Slovenia World Championship Division II, Group A
02.04 Graz Austria 5-1 Kazakhstan Friendly  
02.04 Ostrava Czech Republic U-18 0-3 China Friendly  
01.04 Plymouth (USA) Finland 4-3 Canada World Championship Group A
01.04 Plymouth USA 7-0 Russia World Championship Group A
01.04 Plymouth (USA) Germany 2-1 Czech Republic World Championship Group B
01.04 Plymouth (USA) Sweden 2-1 Switzerland World Championship Group B
31.03 Plymouth (USA) Russia 2-1 Finland World Championship Group A
31.03 Plymouth USA 2-0 Canada World Championship Group A
31.03 Plymouth (USA) Germany 3-1 Sweden World Championship Group B
31.03 Plymouth (USA) Switzerland 2-1 Czech Republic
After shootout
World Championship Group B
28.03 Bled Slovenia 3-6 Kazakhstan Friendly 
28.03 Ann Arbor (USA) Sweden 3-2 Germany
After shootout
Friendly 
28.03 Ann Arbor (USA) Switzerland 4-0 Russia Friendly 
27.03 Grand Rapids (USA) Finland 6-1 Czech Republic Friendly 
25.03 Ann Arbor (USA)Sweden 3-2 Czech Republic Friendly 
15.03 Bangkok (Thailand) India 5-4 Malaysia Challenge Cup of Asia  
15.03 Bangkok (Thailand) New Zealand U-18 16-1 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia  
15.03 Bangkok Thailand 6-1 Singapore Challenge Cup of Asia  
14.03 Bangkok (Thailand) Philippines 3-2 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia  
14.03 Bangkok (Thailand) Singapore 9-1 India Challenge Cup of Asia  
14.03 Bangkok Thailand 16-1 Malaysia Challenge Cup of Asia  
12.03 Bangkok (Thailand)New Zealand U-18 8-0 Philippines Challenge Cup of Asia 
12.03 Bangkok (Thailand)Singapore 4-1 Malaysia Challenge Cup of Asia 
12.03 BangkokThailand 20-1 India Challenge Cup of Asia 
11.03 Bangkok (Thailand) New Zealand U-18 10-1 India Challenge Cup of Asia  
11.03 Bangkok (Thailand) Philippines 3-1 Malaysia Challenge Cup of Asia  
11.03 Bangkok Thailand 17-1 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia  
09.03 Bangkok (Thailand)India 4-3 Philippines Challenge Cup of Asia 
09.03 Bangkok Thailand 3-4 New Zealand U-18 Challenge Cup of Asia  
09.03 Bangkok (Thailand) Singapore 16-2 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia  
08.03 Bangkok (Thailand) New Zealand U-18 13-2 Malaysia Challenge Cup of Asia  
08.03 Bangkok (Thailand) Singapore 6-2 Philippines Challenge Cup of Asia  
08.03 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 6-4 India Challenge Cup of Asia  
07.03 Bangkok (Thailand) Malaysia 5-4 United Arab Emirates
After overtime
Challenge Cup of Asia  
07.03 Bangkok (Thailand) New Zealand U-18 6-2 Singapore Challenge Cup of Asia  
07.03 Bangkok Thailand 21-1 Philippines Challenge Cup of Asia  
05.03 Akureyri Iceland 1-3 Spain World Championship Division II, Group B
05.03 Akureyri (Iceland) New Zealand 9-3 RomaniaWorld Championship Division II, Group B
05.03 Akureyri (Iceland) Turkey 6-5 Mexico World Championship Division II, Group B
03.03 Akureyri Iceland 3-4 New Zealand World Championship Division II, Group B
03.03 Akureyri (Iceland) Mexico 6-0 Romania World Championship Division II, Group B
03.03 Akureyri (Iceland) Spain 11-0 Turkey World Championship Division II, Group B
02.03 Akureyri Iceland 6-0 Turkey World Championship Division II, Group B
02.03 Akureyri (Iceland) Mexico 1-0 New Zealand World Championship Division II, Group B
02.03 Akureyri (Iceland)Spain 8-1 RomaniaWorld ChampionshipDivision II, Group B
28.02 Akureyri Iceland 2-4 Mexico World Championship Division II, Group B
28.02 Akureyri (Iceland) Spain 3-2 New Zealand
After overtime
World Championship Division II, Group B
28.02 Akureyri (Iceland) Turkey 6-4 Romania World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri Iceland 7-2 Romania World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) Mexico 3-1 Spain World Championship Division II, Group B
27.02 Akureyri (Iceland) New Zealand 5-3 Turkey World Championship Division II, Group B
25.02 Sapporo Japan 6-1 China Asian Winter Games  
25.02 Sapporo (Japan) Kazakhstan 8-0 Thailand Asian Winter Games  
25.02 Sapporo (Japan) South Korea 14-0 Hong Kong Asian Winter Games  
23.02 Sapporo Japan 37-0 Thailand Asian Winter Games  
23.02 Sapporo (Japan) Kazakhstan 19-0 Hong Kong Asian Winter Games  
23.02 Sapporo (Japan) South Korea 3-2 China
After shootout
Asian Winter Games  
21.02 Sapporo (Japan) China 15-0 Thailand Asian Winter Games  
21.02 Sapporo Japan 46-0 Hong Kong Asian Winter Games  
21.02 Sapporo (Japan) Kazakhstan 1-0 South KoreaAsian Winter Games  
20.02 Sapporo (Japan) China 8-3 Kazakhstan Asian Winter Games  
20.02 Sapporo Japan 3-0 South Korea Asian Winter Games  
20.02 Sapporo (Japan) Thailand 5-4 Hong Kong Asian Winter Games  
18.02 Sapporo (Japan) China 20-0 Hong Kong Asian Winter Games  
18.02 SapporoJapan 6-0 KazakhstanAsian Winter Games 
18.02 Sapporo (Japan)South Korea 20-0 ThailandAsian Winter Games 
12.02Arosa (Switzerland)Norway 5-1 DenmarkOlympic Games QualifierFinal Round, Group G
12.02ArosaSwitzerland 4-1 Czech RepublicOlympic Games QualifierFinal Round, Group G
12.02Tomakomai (Japan)France 3-1 AustriaOlympic Games Qualifier Final Round, Group H
12.02TomakomaiJapan 3-1 GermanyOlympic Games Qualifier Final Round, Group H
12.02VierumäkiFinland 7-1 RussiaEuro Hockey Tour 
11.02 Arosa (Switzerland) Czech Republic 4-3 DenmarkOlympic Games Qualifier Final Round, Group G
11.02 Arosa Switzerland 4-1 Norway Olympic Games Qualifier Final Round, Group G
11.02 Tomakomai (Japan) Germany 4-1 Austria Olympic Games Qualifier Final Round, Group H
11.02 Tomakomai Japan 4-1 France Olympic Games Qualifier Final Round, Group H
11.02 Vierumäki (Finland) Sweden 4-0 Russia Euro Hockey Tour  
11.02 Poznań Poland 1-8 Netherlands Friendly  
10.02 Vierumäki Finland 7-2 Russia Euro Hockey Tour  
10.02 Poznań Poland 4-2 Netherlands Friendly  
09.02 Arosa (Switzerland) Czech Republic 5-0 NorwayOlympic Games Qualifier Final Round, Group G
09.02 Arosa Switzerland 6-1 Denmark Olympic Games Qualifier Final Round, Group G
09.02 Tomakomai (Japan) Germany 3-2 France
After shootout
Olympic Games Qualifier Final Round, Group H
09.02 Tomakomai Japan 6-1 Austria Olympic Games Qualifier Final Round, Group H
09.02 Vierumäki Finland 3-2 Sweden
After overtime
Euro Hockey Tour  
08.02 Vierumäki Finland 3-1 Sweden Euro Hockey Tour  
07.02 Tomakomai (Japan) Austria 3-0 South Korea Friendly 
06.02 Tomakomai (Japan) Germany 4-2 South Korea Friendly 
04.02 Tomakomai Japan 4-1 France Friendly 
07.01 Telfs Austria 0-6 Czech Republic Nations Cup 7th Place Match
07.01 Telfs (Austria) Switzerland 5-1 Sweden Nations Cup 5th Place Match
07.01 Füssen Germany 2-5 Russia Nations Cup 3rd Place Match
07.01 Füssen (Germany) Finland 1-0 Canada 'B' Nations Cup Final
06.01 Füssen Germany 0-5 Canada 'B' Nations Cup Group A
06.01 Füssen (Germany) Sweden 2-1 Czech RepublicNations Cup Group A
06.01 Telfs Austria 2-5 Russia Nations Cup Group B
06.01 Telfs (Austria) Finland 3-2 Switzerland Nations Cup Group B
05.01 Füssen (Germany) Canada 'B' 2-1 Sweden Nations Cup Group A
05.01 Füssen Germany 2-1 Czech Republic
After overtime
Nations Cup Group A
05.01 Telfs Austria 2-8 Switzerland Nations Cup Group B
05.01 Telfs (Austria) Finland 3-2 Russia Nations Cup Group B
04.01 Füssen (Germany) Canada 'B' 6-2 Czech RepublicNations Cup Group A
04.01 Füssen Germany 2-0 Sweden Nations Cup Group A
04.01 Telfs Austria 2-7 Finland Nations Cup Group B
04.01 Telfs (Austria) Russia 8-3 Switzerland Nations Cup Group B
02.01 Pfronten Germany 3-2 Canada 'B' Friendly