FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S ICE HOCKEY - 2014 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
31.12 Saint Pölten Austria 0-2 Canada U-22 Friendly  
30.12 Sankt Pölten (Austria) Canada U-22 6-0 Hungary Friendly  
21.12 Uppsala (Sweden) Russia 5-2 Germany Euro Hockey Tour  
21.12 Uppsala Sweden 2-3 Finland Euro Hockey Tour  
21.12 Zeltweg Austria 6-0 Slovakia Friendly  
20.12 Uppsala (Sweden) Russia 4-3 Finland
After overtime
Euro Hockey Tour  
20.12 Uppsala Sweden 3-0 Germany Euro Hockey Tour  
20.12 Amiens France 1-2 Norway 4-Nation Tournament  
20.12 Amiens (France) Switzerland 5-3 Czech Republic 4-Nation Tournament  
20.12 Zeltweg Austria 4-3 Slovakia Friendly  
19.12 Uppsala (Sweden) Finland 6-1 Germany Euro Hockey Tour  
19.12 Uppsala Sweden 1-2 Russia
After shootout
Euro Hockey Tour  
19.12 Amiens France 2-1 Czech Republic
After shootout
4-Nation Tournament  
19.12 Amiens (France) Switzerland 3-0 Norway 4-Nation Tournament  
18.12 Amiens France 2-3 Switzerland
After shootout
4-Nation Tournament  
18.12 Amiens (France) Norway 2-1 Czech Republic 4-Nation Tournament  
03.12 Tomakomai Japan 0-3 Russia Friendly  
02.12 Tomakomai Japan 1-4 Russia Friendly  
01.12 Tomakomai Japan 3-2 Russia Friendly  
29.11 Tomakomai Japan U-18 1-3 Russia Friendly  
28.11 Tomakomai Japan U-18 4-3 Russia Friendly  
11.11 Yokohama Japan 2-1 Czech Republic World Championship Qualifier Match 3
09.11 Yokohama Japan 0-2 Czech Republic World Championship Qualifier Match 2
09.11 Monthey (Switzerland) Germany 3-1 France Chablais Trophy  
09.11 Monthey Switzerland 2-4 Slovakia Chablais Trophy  
08.11 Yokohama Japan 2-0 Czech Republic World Championship Qualifier Match 1
08.11 Taipei (Taiwan) Hong Kong 3-2 Thailand
After shootout
Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
08.11 Taipei Taiwan 7-0 Hong Kong Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
08.11 Kamloops (Canada) Sweden 2-1 Finland
After overtime
4 Nations Cup 3rd Place Match
08.11 Kamloops Canada 3-2 USA
After shootout
4 Nations Cup Final
08.11 Monthey (Switzerland) France 4-1 Slovakia Chablais Trophy  
08.11 Monthey Switzerland 2-1 Germany
After shootout
Chablais Trophy  
07.11 Taipei (Taiwan) Thailand 3-1 Hong Kong Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
07.11 Taipei Taiwan 7-1 Thailand Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
07.11 Kamloops Canada 3-1 Finland 4 Nations Cup Group Stage
07.11 Kamloops (Canada) USA 3-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
07.11 Monthey (Switzerland) Germany 7-1 Slovakia Chablais Trophy  
07.11 Monthey Switzerland 1-4 France Chablais Trophy  
06.11 Taipei Taiwan 7-0 Hong Kong Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
06.11 Taipei Taiwan 3-1 Thailand Challenge Cup of Asia Division I (3 x 15 mins)
05.11 Kamloops Canada 3-2 USA 4 Nations Cup Group Stage
05.11 Kamloops (Canada) Finland 1-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
04.11 Kamloops Canada 2-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
04.11 Kamloops (Canada) USA 5-0 Finland 4 Nations Cup Group Stage
26.10 Telfs Austria 8-0 Italy Friendly  
25.10 Telfs Austria 5-2 Italy Friendly  
05.10 Füssen Germany 0-5 Russia Friendly  
04.10 Füssen Germany 4-3 Russia Friendly  
03.10 Füssen Germany 2-4 Russia Friendly  
31.08 Znojmo Czech Republic 4-1 Russia Friendly  
30.08 Znojmo (Czech Republic) Russia 6-1 Slovakia Friendly  
29.08 Znojmo Czech Republic 3-6 Russia Friendly  
29.08 Mariehamn Finland 2-3 Sweden
After shootout
Friendly  
28.08 Znojmo Czech Republic 3-4 Russia Friendly  
28.08 Mariehamn Finland 2-0 Sweden Friendly  
27.08 Mariehamn Finland 2-3 Sweden Friendly  
26.08 Hodonín Czech Republic 5-0 Slovakia Friendly  
12.04 Přerov (Czech Republic) Austria 4-3 Slovakia
After shootout
World Championship Division I, Group A
12.04 Přerov Czech Republic 5-1 Denmark World Championship Division I, Group A
12.04 Přerov (Czech Republic) Norway 4-1 France World Championship Division I, Group A
12.04 Ventspils (Latvia) China 2-0 North Korea World Championship Division I, Group B
12.04 Ventspils (Latvia) Hungary 2-1 Kazakhstan
After overtime
World Championship Division I, Group B
12.04 Ventspils Latvia 2-0 Netherlands World Championship Division I, Group B
12.04 Asiago Italy 1-0 Great Britain
After shootout
World Championship Division II, Group A
12.04 Asiago (Italy) New Zealand 4-3 Poland World Championship Division II, Group A
12.04 Asiago (Italy) South Korea 2-1 Australia World Championship Division II, Group A
10.04 Přerov (Czech Republic) Austria 5-2 Norway World Championship Division I, Group A
10.04 Přerov Czech Republic 3-1 Slovakia World Championship Division I, Group A
10.04 Přerov (Czech Republic) Denmark 5-1 France World Championship Division I, Group A
10.04 Ventspils (Latvia) China 2-1 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
10.04 Ventspils (Latvia) Hungary 2-1 Netherlands World Championship Division I, Group B
10.04 Ventspils Latvia 3-1 North Korea World Championship Division I, Group B
10.04 Asiago (Italy) Great Britain 3-1 South Korea World Championship Division II, Group A
10.04 Asiago Italy 5-0 New Zealand World Championship Division II, Group A
10.04 Asiago (Italy) Poland 7-5 Australia World Championship Division II, Group A
09.04 Přerov Czech Republic 2-0 Norway World Championship Division I, Group A
09.04 Přerov (Czech Republic) Denmark 5-3 Slovakia World Championship Division I, Group A
09.04 Přerov (Czech Republic) France 7-2 Austria World Championship Division I, Group A
09.04 Ventspils (Latvia) China 3-1 Hungary World Championship Division I, Group B
09.04 Ventspils Latvia 3-1 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
09.04 Ventspils (Latvia) Netherlands 4-2 North Korea World Championship Division I, Group B
09.04 Asiago (Italy) Australia 3-2 New Zealand World Championship Division II, Group A
09.04 Asiago Italy 3-1 South Korea World Championship Division II, Group A
09.04 Asiago (Italy) Poland 4-1 Great Britain World Championship Division II, Group A
07.04 Přerov Czech Republic 2-1 Austria World Championship Division I, Group A
07.04 Přerov (Czech Republic) France 3-1 Slovakia World Championship Division I, Group A
07.04 Přerov (Czech Republic) Norway 5-1 Denmark World Championship Division I, Group A
07.04 Ventspils (Latvia) Hungary 8-4 North Korea World Championship Division I, Group B
07.04 Ventspils Latvia 5-1 China World Championship Division I, Group B
07.04 Ventspils (Latvia) Netherlands 3-2 Kazakhstan
After overtime
World Championship Division I, Group B
07.04 Asiago (Italy) Great Britain 2-0 New Zealand World Championship Division II, Group A
07.04 Asiago Italy 6-2 Australia World Championship Division II, Group A
07.04 Asiago (Italy) South Korea 3-2 Poland
After shootout
World Championship Division II, Group A
06.04 Přerov Czech Republic 3-0 France World Championship Division I, Group A
06.04 Přerov (Czech Republic) Denmark 5-4 Austria
After overtime
World Championship Division I, Group A
06.04 Přerov (Czech Republic) Norway 6-3 Slovakia World Championship Division I, Group A
06.04 Ventspils Latvia 4-0 Hungary World Championship Division I, Group B
06.04 Ventspils (Latvia) Netherlands 8-2 China World Championship Division I, Group B
06.04 Ventspils (Latvia) North Korea 3-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
06.04 Asiago (Italy) Great Britain 6-2 Australia World Championship Division II, Group A
06.04 Asiago Italy 5-2 Poland World Championship Division II, Group A
06.04 Asiago (Italy) South Korea 2-1 New Zealand
After shootout
World Championship Division II, Group A
03.04 Beroun Czech Republic U-15 4-1 New Zealand Friendly  
03.04 Přerov (Czech Republic) France 2-1 Norway Friendly  
02.04 Liberec Czech Republic 3-2 Norway
After shootout
Friendly  
31.03 Beroun Czech Republic U-15 5-2 New Zealand Friendly  
30.03 Reykjavík (Iceland) Croatia 5-1 Turkey World Championship Division II, Group B
30.03 Reykjavík Iceland 3-1 Belgium World Championship Division II, Group B
30.03 Reykjavík (Iceland) Slovenia 5-3 Spain World Championship Division II, Group B
30.03 Bratislava Slovakia 6-4 Austria Friendly  
29.03 Bratislava Slovakia 1-6 Austria Friendly  
28.03 Reykjavík (Iceland) Croatia 8-0 Belgium World Championship Division II, Group B
28.03 Reykjavík Iceland 0-3 Spain World Championship Division II, Group B
28.03 Reykjavík (Iceland) Slovenia 8-1 Turkey World Championship Division II, Group B
27.03 Reykjavík (Iceland) Belgium 4-0 Slovenia World Championship Division II, Group B
27.03 Reykjavík Iceland 0-3 Croatia World Championship Division II, Group B
27.03 Reykjavík (Iceland) Spain 6-3 Turkey World Championship Division II, Group B
27.03 Přerov Czech Republic 3-2 Slovakia
After overtime
Friendly  
25.03 Reykjavík (Iceland) Belgium 2-1 Turkey
After overtime
World Championship Division II, Group B
25.03 Reykjavík (Iceland) Croatia 7-5 Spain World Championship Division II, Group B
25.03 Reykjavík Iceland 2-5 Slovenia World Championship Division II, Group B
24.03 Reykjavík (Iceland) Croatia 3-2 Slovenia World Championship Division II, Group B
24.03 Reykjavík Iceland 3-2 Turkey World Championship Division II, Group B
24.03 Reykjavík (Iceland) Spain 5-0 Belgium World Championship Division II, Group B
22.03 Mexico City (Mexico) South Africa 2-1 Bulgaria
After overtime
World Championship Division II, Group B Qualification
22.03 Mexico City Mexico 1-0 Hong Kong World Championship Division II, Group B Qualification
21.03 Mexico City (Mexico) Bulgaria 4-2 Hong Kong World Championship Division II, Group B Qualification
21.03 Mexico City Mexico 5-0 South Africa World Championship Division II, Group B Qualification
19.03 Mexico City Mexico 12-2 Bulgaria World Championship Division II, Group B Qualification
19.03 Mexico City (Mexico) South Africa 5-2 Hong Kong World Championship Division II, Group B Qualification
13.03 Harbin (China) South Korea 2-1 Australia
After overtime
Challenge Cup of Asia 3rd Place Match
13.03 Harbin China 2-1 North Korea Challenge Cup of Asia Final
12.03 Harbin China 5-0 Australia Challenge Cup of Asia Group Stage
12.03 Harbin (China) North Korea 7-1 South Korea Challenge Cup of Asia Group Stage
10.03 Harbin China 3-1 North Korea Challenge Cup of Asia Group Stage
10.03 Harbin (China) South Korea 4-1 Australia Challenge Cup of Asia Group Stage
09.03 Harbin China 5-0 South Korea Challenge Cup of Asia Group Stage
09.03 Harbin (China) North Korea 4-0 Australia Challenge Cup of Asia Group Stage
09.03 Krynica-Zdrój Poland U-18 3-9 Poland Friendly  
08.03 Mexico City Mexico 0-8 Sudbury Lady Wolves (CAN) Panamerican Cup Final
08.03 Krynica-Zdrój Poland U-18 2-6 Poland Friendly  
07.03 Mexico City Mexico 1-0 Huntsville All Stars (CAN) Panamerican Cup Group Stage
06.03 Mexico City (Mexico) Sudbury Lady Wolves (CAN) 10-1 Huntsville All Stars (CAN) Panamerican Cup Group Stage
06.03 Mexico City Mexico 1-11 Sudbury Lady Wolves (CAN) Panamerican Cup Group Stage
05.03 Mexico City Mexico 3-4 Huntsville All Stars (CAN) Panamerican Cup Group Stage
04.03 Mexico City (Mexico) Sudbury Lady Wolves (CAN) 8-0 Huntsville All Stars (CAN) Panamerican Cup Group Stage
03.03 Mexico City Mexico 0-5 Sudbury Lady Wolves (CAN) Panamerican Cup Group Stage
20.02 Sochi (Russia) Switzerland 4-3 Sweden Winter Olympic Games 3rd Place Match
20.02 Sochi (Russia) Canada 3-2 USA
After shootout
Winter Olympic Games Final
18.02 Sochi (Russia) Germany 3-2 Japan Winter Olympic Games 7th Place Match
18.02 Sochi Russia 0-4 Finland Winter Olympic Games 5th Place Match
17.02 Sochi (Russia) Canada 3-1 Switzerland Winter Olympic Games Semi-Final
17.02 Sochi (Russia) USA 6-1 Sweden Winter Olympic Games Semi-Final
16.02 Sochi (Russia) Finland 2-1 Germany Winter Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
16.02 Sochi Russia 6-3 Japan Winter Olympic Games 5th-8th Place Semi-Final
15.02 Sochi (Russia) Russia 0-2 Switzerland Winter Olympic Games Quarter-Final
15.02 Sochi (Russia) Sweden 4-2 Finland Winter Olympic Games Quarter-Final
13.02 Sochi (Russia) Germany 4-0 Japan Winter Olympic Games Group B
13.02 Sochi Russia 3-1 Sweden Winter Olympic Games Group B
13.02 Dolný Kubin Slovakia 6-3 Poland Friendly  
12.02 Sochi (Russia) Canada 3-2 USA Winter Olympic Games Group A
12.02 Sochi (Russia) Finland 4-3 Switzerland
After overtime
Winter Olympic Games Group A
12.02 Dolný Kubin Slovakia 7-2 Poland Friendly  
11.02 Sochi Russia 2-1 Japan Winter Olympic Games Group B
11.02 Sochi (Russia) Sweden 4-0 Germany Winter Olympic Games Group B
10.02 Sochi (Russia) Canada 3-0 Finland Winter Olympic Games Group A
10.02 Sochi (Russia) USA 9-0 Switzerland Winter Olympic Games Group A
09.02 Sochi Russia 4-1 Germany Winter Olympic Games Group B
09.02 Sochi (Russia) Sweden 1-0 Japan Winter Olympic Games Group B
09.02 Vaujany France 6-0 Kazakhstan Friendly  
08.02 Sochi (Russia) Canada 5-0 Switzerland Winter Olympic Games Group A
08.02 Sochi (Russia) USA 3-1 Finland Winter Olympic Games Group A
08.02 Aalborg Denmark 1-2 Norway Friendly  
07.02 Aalborg Denmark 4-6 Norway Friendly  
07.02 Vaujany France 2-1 Kazakhstan Friendly  
06.02 Vaujany France 3-2 Kazakhstan Friendly  
06.02 Sochi (Russia) Sweden 5-1 Switzerland Friendly  
05.02 Sochi (Russia) Russia 3-2 Japan Friendly  
04.02 Sochi (Russia) United States of America 10-0 Germany Friendly  
30.01 Třemošná Czech Republic 1-2 Japan Friendly  
29.01 Třemošná Czech Republic 0-3 Japan Friendly  
19.01 Katowice Poland 3-5 Hungary U-23 Friendly  
18.01 Katowice Poland 5-6 Hungary U-23
After overtime
Friendly  
06.01 Füssen Germany 1-4 Switzerland Nations Cup 5th Place Match
06.01 Füssen (Germany) Russia 8-1 Austria Nations Cup 3rd Place Match
06.01 Füssen (Germany) Finland 4-0 Sweden Nations Cup Final
05.01 Füssen (Germany) Finland 4-3 Russia Nations Cup Group A
05.01 Füssen (Germany) Austria 2-1 Switzerland Nations Cup Group B
04.01 Garmisch-Partenkirchen Germany 1-4 Russia Nations Cup Group A
04.01 Füssen (Germany) Sweden 5-4 Switzerland
After shootout
Nations Cup Group B
03.01 Ingolstadt Germany 1-4 Finland Nations Cup Group A
03.01 Dornbirn Austria 1-6 Sweden Nations Cup Group B
02.01 Pfronten Germany 0-2 Sweden Friendly