FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S ICE HOCKEY - 2013 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
30.12 Toronto Canada 2-3 USA Friendly  
28.12 Hong Kong Hong Kong 9-0 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia Division I
28.12 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 6-1 Singapore Challenge Cup of Asia Division I
28.12 Saint Paul USA 3-2 Canada
After shootout
Friendly  
27.12 Hong Kong Hong Kong 4-0 Thailand Challenge Cup of Asia Division I
27.12 Hong Kong (Hong Kong) Singapore 7-6 United Arab Emirates
After overtime
Challenge Cup of Asia Division I
26.12 Hong Kong Hong Kong 7-1 Singapore Challenge Cup of Asia Division I
26.12 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 12-0 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia Division I
22.12 Radenthein Austria 4-2 France Mountain Cup  
22.12 Radenthein (Austria) Switzerland 6-2 Slovakia Mountain Cup  
21.12 Radenthein Austria 2-3 Switzerland Mountain Cup  
21.12 Radenthein (Austria) Slovakia 2-0 France Mountain Cup  
20.12 Radenthein Austria 6-5 Slovakia Mountain Cup  
20.12 Radenthein (Austria) Switzerland 4-0 France Mountain Cup  
20.12 Grand Forks USA 4-1 Canada Friendly  
15.12 Örebro (Sweden) Russia 4-1 Germany Euro Hockey Tour  
15.12 Örebro Sweden 2-3 Finland
After overtime
Euro Hockey Tour  
14.12 Örebro (Sweden) Finland 3-1 Russia Euro Hockey Tour  
14.12 Örebro Sweden 2-1 Germany Euro Hockey Tour  
13.12 Örebro (Sweden) Finland 2-1 Germany
After shootout
Euro Hockey Tour  
13.12 Örebro Sweden 3-1 Russia Euro Hockey Tour  
12.12 Calgary Canada 1-5 USA Friendly  
10.11 Yokohama (Japan) Czech Republic 3-2 Slovakia
After shootout
5 Nation Tournament  
10.11 Yokohama Japan 1-3 Germany 5 Nation Tournament  
09.11 Lake Placid USA 8-1 Sweden 4 Nations Cup 3rd Place Match
09.11 Lake Placid (USA) Canada 6-3 Finland 4 Nations Cup Final
09.11 Yokohama (Japan) Germany 7-0 Slovakia 5 Nation Tournament  
09.11 Yokohama Japan 2-0 Switzerland 5 Nation Tournament  
09.11 Amiens France 2-3 Austria Friendly  
08.11 Lake Placid (USA) Canada 4-3 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
08.11 Lake Placid USA 1-3 Finland 4 Nations Cup Group Stage
08.11 Yokohama (Japan) Czech Republic 4-1 Switzerland 5 Nation Tournament  
08.11 Yokohama Japan 6-0 Slovakia 5 Nation Tournament  
08.11 Compiègne France 2-1 Austria Friendly  
07.11 Yokohama Japan 4-5 Czech Republic 5 Nation Tournament  
07.11 Yokohama (Japan) Switzerland 3-2 Germany
After overtime
5 Nation Tournament  
07.11 Amiens France 3-1 Austria Friendly  
06.11 Lake Placid (USA) Finland 2-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
06.11 Lake Placid USA 2-4 Canada 4 Nations Cup Group Stage
05.11 Lake Placid (USA) Canada 3-1 Finland 4 Nations Cup Group Stage
05.11 Lake Placid USA 10-0 Sweden 4 Nations Cup Group Stage
01.11 Middlebury USA 5-1 Finland Friendly  
27.10 Neumarkt Italy 2-3 Austria
After overtime
Friendly  
26.10 Neumarkt Italy 4-2 Austria Friendly  
26.10 Khimki Russia 3-0 Germany Friendly  
25.10 Khimki Russia 5-1 Germany Friendly  
24.10 Khimki Russia 2-1 Germany Friendly  
17.10 Boisbriand Canada 6-3 USA Friendly  
12.10 Burlington USA 2-3 Canada Friendly  
10.10 Mariehamn Finland 0-1 Sweden
After shootout
Friendly  
09.10 Mariehamn Finland 2-1 Sweden
After shootout
Friendly  
08.10 Mariehamn Finland 2-1 Sweden Friendly  
10.09 Sochi Russia 1-9 Canada Friendly  
08.09 Sochi Russia 1-6 Canada Friendly  
31.08 Järvenpää Finland 3-0 Sweden Euro Hockey Tour  
31.08 Vierumäki (Finland) Russia 2-1 Germany Euro Hockey Tour  
30.08 Kotka Finland 8-2 Germany Euro Hockey Tour  
30.08 Vierumäki (Finland) Russia 4-1 Sweden Euro Hockey Tour  
29.08 Valkeakoski Finland 1-0 Russia Euro Hockey Tour  
29.08 Vierumäki (Finland) Sweden 3-0 Germany Euro Hockey Tour  
28.08 Courchevel France 4-3 Slovakia
After shootout
Courchevel Tournament  
13.08 Znojmo Czech Republic 1-6 Russia Friendly  
11.08 Znojmo Czech Republic 1-2 Russia Friendly  
10.08 Znojmo Czech Republic 2-3 Russia Friendly  
04.08 Helsinki Finland 2-1 Japan Friendly  
03.08 Helsinki Finland 4-1 Japan Friendly  
14.04 Auckland (New Zealand) Australia 4-2 Poland World Championship Division II, Group A
14.04 Auckland (New Zealand) Hungary 3-1 Italy World Championship Division II, Group A
14.04 Auckland New Zealand 5-3 Slovenia World Championship Division II, Group A
13.04 Stavanger (Norway) Denmark 6-1 Latvia World Championship Division I, Group A
13.04 Stavanger (Norway) Japan 5-2 Austria World Championship Division I, Group A
13.04 Stavanger Norway 0-4 Slovakia World Championship Division I, Group A
13.04 Strasbourg (France) China 4-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
13.04 Strasbourg France 6-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
13.04 Strasbourg (France) Netherlands 3-2 North Korea
After shootout
World Championship Division I, Group B
12.04 Stavanger (Norway) Austria 5-2 Latvia World Championship Division I, Group A
12.04 Stavanger (Norway) Japan 5-3 Slovakia World Championship Division I, Group A
12.04 Stavanger Norway 2-3 Denmark World Championship Division I, Group A
12.04 Strasbourg France 3-0 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
12.04 Strasbourg (France) Netherlands 3-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
12.04 Strasbourg (France) North Korea 5-1 China World Championship Division I, Group B
12.04 Auckland (New Zealand) Australia 7-3 Slovenia World Championship Division II, Group A
12.04 Auckland (New Zealand) Italy 3-0 Poland World Championship Division II, Group A
12.04 Auckland New Zealand 2-6 Hungary World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland (New Zealand) Hungary 6-3 Poland World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland (New Zealand) Italy 3-1 Slovenia World Championship Division II, Group A
11.04 Auckland New Zealand 4-3 Australia World Championship Division II, Group A
10.04 Stavanger (Norway) Austria 4-2 Denmark World Championship Division I, Group A
10.04 Stavanger Norway 0-1 Japan World Championship Division I, Group A
10.04 Stavanger (Norway) Slovakia 4-2 Latvia World Championship Division I, Group A
10.04 Strasbourg France 5-1 China World Championship Division I, Group B
10.04 Strasbourg (France) North Korea 3-2 Great Britain
After overtime
World Championship Division I, Group B
10.04 Strasbourg (France) Netherlands 4-2 Kazakhstan World Championship Division I, Group B
09.04 Ottawa Canada 2-3 USA World Championship Final
09.04 Ottawa (Canada) Russia 2-0 Finland World Championship 3rd Place Match
09.04 Stavanger (Norway) Denmark 2-1 Japan
After shootout
World Championship Division I, Group A
09.04 Stavanger Norway 7-4 Latvia World Championship Division I, Group A
09.04 Stavanger (Norway) Slovakia 3-1 Austria World Championship Division I, Group A
09.04 Auckland (New Zealand) Australia 5-3 Hungary World Championship Division II, Group A
09.04 Auckland New Zealand 2-6 Italy World Championship Division II, Group A
09.04 Auckland (New Zealand) Poland 3-2 Slovenia World Championship Division II, Group A
08.04 Ottawa Canada 8-1 Russia World Championship Semi-Final
08.04 Ottawa (Canada) USA 3-0 Finland World Championship Semi-Final
08.04 Ottawa (Canada) Germany 5-3 Switzerland World Championship 5th Place Match
08.04 Nepean (Canada) Sweden 4-0 Czech Republic World Championship Relegation Series, Match 2
08.04 Strasbourg France 5-0 North Korea World Championship Division I, Group B
08.04 Strasbourg (France) Kazakhstan 4-3 Great Britain
After shootout
World Championship Division I, Group B
08.04 Strasbourg (France) Netherlands 4-3 China World Championship Division I, Group B
08.04 Auckland (New Zealand) Hungary 9-1 Slovenia World Championship Division II, Group A
08.04 Auckland (New Zealand) Italy 5-2 Australia World Championship Division II, Group A
08.04 Auckland New Zealand 1-2 Poland
After overtime
World Championship Division II, Group A
07.04 Stavanger (Norway) Japan 5-0 Latvia World Championship Division I, Group A
07.04 Stavanger (Norway) Denmark 2-1 Slovakia World Championship Division I, Group A
07.04 Stavanger Norway 4-3 Austria
After overtime
World Championship Division I, Group A
07.04 Strasbourg (France) China 6-1 Great Britain World Championship Division I, Group B
07.04 Strasbourg France 4-2 Netherlands World Championship Division I, Group B
07.04 Strasbourg (France) Kazakhstan 6-2 North Korea World Championship Division I, Group B
07.04 Puigcerdà (Spain) Iceland 2-1 Belgium
After overtime
World Championship Division II, Group B
07.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 7-1 South Africa World Championship Division II, Group B
07.04 Puigcerdà Spain 4-1 Croatia World Championship Division II, Group B
06.04 Ottawa (Canada) Finland 1-0 Germany World Championship Quarter-Final
06.04 Ottawa (Canada) Russia 2-1 Switzerland World Championship Quarter-Final
06.04 Nepean (Canada) Sweden 2-1 Czech Republic
After shootout
World Championship Relegation Series, Match 1
06.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 17-2 South Africa World Championship Division II, Group B
06.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 2-0 Belgium World Championship Division II, Group B
06.04 Puigcerdà Spain 4-1 Iceland World Championship Division II, Group B
05.04 Ottawa Canada 8-0 Finland World Championship Group A
05.04 Ottawa (Canada) United States of America 5-0 Switzerland World Championship Group A
05.04 Nepean (Canada) Germany 6-3 Czech Republic World Championship Group B
05.04 Nepean (Canada) Russia 4-0 Sweden World Championship Group B
04.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 2-1 Belgium
After overtime
World Championship Division II, Group B
04.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 4-1 Iceland World Championship Division II, Group B
04.04 Puigcerdà Spain 12-1 South Africa World Championship Division II, Group B
03.04 Ottawa Canada 13-0 Switzerland World Championship Group A
03.04 Ottawa (Canada) United States of America 4-2 Finland World Championship Group A
03.04 Nepean (Canada) Russia 3-1 Czech Republic World Championship Group B
03.04 Nepean (Canada) Sweden 3-2 Germany
After overtime
World Championship Group B
03.04 Puigcerdà (Spain) Belgium 9-1 South Africa World Championship Division II, Group B
03.04 Puigcerdà (Spain) Croatia 5-4 Iceland World Championship Division II, Group B
03.04 Puigcerdà Spain 0-3 South Korea World Championship Division II, Group B
03.04 Colmar France 1-2 Japan Friendly  
02.04 Ottawa Canada 3-2 United States of America
After shootout
World Championship Group A
02.04 Ottawa (Canada) Finland 2-1 Switzerland World Championship Group A
02.04 Nepean (Canada) Czech Republic 3-2 Sweden World Championship Group B
02.04 Nepean (Canada) Russia 4-0 Germany World Championship Group B
01.04 Puigcerdà (Spain) Iceland 5-1 South Africa World Championship Division II, Group B
01.04 Puigcerdà (Spain) South Korea 4-1 Croatia World Championship Division II, Group B
01.04 Puigcerdà Spain 3-1 Belgium World Championship Division II, Group B
01.04 Radenthein Austria 4-2 Kazakhstan Friendly  
30.03 Radenthein Austria 6-0 Kazakhstan Friendly  
30.03 Pembroke Canada 8-0 Sweden Friendly  
30.03 Aalborg Denmark 1-2 Norway Friendly  
30.03 Arnprior (Canada) Russia 3-1 Switzerland Friendly  
29.03 Aalborg Denmark 1-4 Norway Friendly  
29.03 Smiths Falls (Canada) Finland 10-1 Czech Republic Friendly  
17.03 Budapest Hungary 4-1 Poland Friendly  
16.03 Budapest Hungary 7-3 Poland Friendly  
15.03 Budapest Hungary 6-0 Poland Friendly  
10.02 Poprad (Slovakia) Japan 5-0 Denmark Olympic Qualification Final Qualification, Group C
10.02 Poprad Slovakia 3-5 Norway Olympic Qualification Final Qualification, Group C
10.02 Weiden (Germany) Czech Republic 3-2 China
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group D
10.02 Weiden Germany 5-0 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
10.02 Romanshorn (Switzerland) Austria 6-3 France Mountain Cup  
09.02 Romanshorn Switzerland 4-1 France Mountain Cup  
08.02 Romanshorn Switzerland 5-4 Austria
After shootout
Mountain Cup  
08.02 Poprad (Slovakia) Denmark 2-1 Norway
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group C
08.02 Poprad Slovakia 0-1 Japan
After shootout
Olympic Qualification Final Qualification, Group C
08.02 Weiden (Germany) China 2-1 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
08.02 Weiden Germany 3-1 Czech Republic Olympic Qualification Final Qualification, Group D
07.02 Poprad (Slovakia) Japan 4-3 Norway Olympic Qualification Final Qualification, Group C
07.02 Poprad Slovakia 1-2 Denmark Olympic Qualification Final Qualification, Group C
07.02 Weiden (Germany) Czech Republic 5-1 Kazakhstan Olympic Qualification Final Qualification, Group D
07.02 Weiden Germany 3-1 China Olympic Qualification Final Qualification, Group D
03.02 Imatra Finland 0-2 Sweden 4 Nations Tournament  
03.02 Tanhuvaara (Finland) Russia 2-0 Germany 4 Nations Tournament  
02.02 Savonlinna Finland 4-0 Russia 4 Nations Tournament  
02.02 Tanhuvaara (Finland) Sweden 4-3 Germany
After shootout
4 Nations Tournament  
02.02 Litoměřice Czech Republic 1-2 Japan Friendly  
02.02 Poprad Slovakia 5-2 China Friendly  
01.02 Rantasalmi Finland 3-0 Germany 4 Nations Tournament  
01.02 Tanhuvaara (Finland) Sweden 1-0 Russia 4 Nations Tournament  
31.01 Litoměřice Czech Republic 4-6 Japan Friendly  
31.01 Poprad Slovakia 1-3 China Friendly  
06.01 Ravensburg (Germany) Canada U-22 7-3 Russia Meco Cup Final
06.01 Füssen Germany 3-6 Finland Meco Cup 3rd Place Match
06.01 Füssen (Germany) Sweden 4-3 Switzerland
After overtime
Meco Cup 5th Place Match
06.01 Graz Austria 7-4 Slovakia Friendly  
05.01 Buchloe Germany 2-1 Russia Meco Cup Group A
05.01 Füssen (Germany) Canada U-22 2-0 Finland Meco Cup Group B
05.01 Graz Austria 1-3 Slovakia Friendly  
04.01 Füssen (Germany) Russia 4-2 Sweden Meco Cup Group A
04.01 Füssen (Germany) Finland 3-1 Switzerland Meco Cup Group B
03.01 Ravensburg Germany 2-3 Sweden Meco Cup Group A
03.01 Füssen (Germany) Canada U-22 4-0 Switzerland Meco Cup Group B
02.01 Memmingen Germany 1-8 Canada U-22 Friendly