MEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY
WOMEN
FOOTBALLRUGBY UNIONFUTSALCRICKET
BEACH SOCCERICE HOCKEY

SCOT SCORES
 
80 SPORTS ARCHIVE

BUY ME A COFFEE

MEN'S ICE HOCKEY - 2017 RESULTS

RESULTSFIXTURESRANKINGSArchive202120202019201820172016201520142013201220112010

DATEVENUEMATCHCOMPETITIONSTAGE
31.12 Davos Switzerland 0-3 Canada Spengler Cup Final
17.12 Moscow (Russia) Czechia 4-1 Sweden Channel One Cup 
17.12 Moscow Russia 3-0 Finland Channel One Cup 
16.12 Moscow Russia 2-0 Canada Channel One Cup 
16.12 Moscow (Russia) Sweden 5-1 South Korea Channel One Cup 
16.12 Hamar Norway 0-1 Slovakia
After shootout
Euro Ice Hockey Challenge Norway
16.12 Hamar (Norway) Russia 'B' 3-1 France Euro Ice Hockey Challenge Norway
16.12 Minsk Belarus 2-1 Kazakhstan
After overtime
Friendly 
15.12 Moscow (Russia) Czechia 4-1 Canada Channel One Cup 
15.12 Moscow (Russia) Finland 4-1 South Korea Channel One Cup 
15.12 Hamar Norway 6-0 France Euro Ice Hockey Challenge Norway
15.12 Hamar (Norway) Russia 'B' 3-2 Slovakia
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge Norway
15.12 Molodechno Belarus 3-0 Kazakhstan Friendly 
14.12 Moscow Russia 3-1 Sweden Channel One Cup 
14.12 Hamar Norway 3-4 Russia 'B' Euro Ice Hockey Challenge Norway
14.12 Hamar (Norway) Slovakia 4-2 France Euro Ice Hockey Challenge Norway
13.12 Moscow (Russia) Canada 4-2 South Korea Channel One Cup 
13.12 Prague Czechia 3-2 Finland
After overtime
Channel One Cup 
13.12 Brovary Ukraine 0-3 Kazakhstan Friendly 
12.12 BrovaryUkraine 1-5 Kazakhstan Friendly 
12.11 HelsinkiFinland 4-3 Canada Karjala Tournament 
12.11 Helsinki (Finland)Russia 5-2 Czechia Karjala Tournament 
12.11 AugsburgGermany 5-1 USA Deutschland Cup 
12.11 Augsburg (Germany)Russia 'B' 4-2 Slovakia Deutschland Cup 
12.11 BudapestHungary 3-4 Japan
After shootout
Euro Ice Hockey ChallengeHungary
12.11 Budapest (Hungary)Italy 4-3 Poland Euro Ice Hockey ChallengeHungary
12.11 Klaipėda (Lithuania) Latvia All-Stars 13-0 Estonia Baltic Challenge Cup  
12.11 Klaipėda Lithuania 3-2 Ukraine U-20 Baltic Challenge Cup  
12.11 Geleen Netherlands 7-0 Belgium Friendly 
11.11 Helsinki Finland 3-1 Sweden Karjala Tournament  
11.11 Helsinki (Finland) Russia 6-2 Switzerland Karjala Tournament  
11.11 Augsburg Germany 0-3 Slovakia Deutschland Cup 
11.11 Augsburg (Germany) Russia 'B' 5-2 USA Deutschland Cup 
11.11 Innsbruck Austria 1-2 Denmark Euro Ice Hockey Challenge Austria
11.11 Innsbruck (Austria) Norway 5-1 South Korea Euro Ice Hockey Challenge Austria
11.11 Cergy (France) Belarus 5-3 Slovenia Euro Ice Hockey Challenge France
11.11 Amiens France 1-3 Latvia Euro Ice Hockey Challenge France
11.11 Budapest Hungary 5-2 Italy Euro Ice Hockey Challenge Hungary
11.11 Budapest (Hungary) Poland 3-2 Japan Euro Ice Hockey Challenge Hungary
11.11 Klaipėda Lithuania 3-5 Latvia All-Stars Baltic Challenge Cup  
11.11 Klaipėda (Lithuania) Estonia 3-1 Ukraine U-20 Baltic Challenge Cup  
11.11 Mechelen Belgium 3-8 Netherlands Friendly 
10.11 Helsinki (Finland) Czechia 3-2 Switzerland Karjala Tournament  
10.11 Helsinki (Finland)Sweden 2-0 Canada Karjala Tournament  
10.11 Augsburg Germany 2-8 Russia 'B' Deutschland Cup 
10.11 Augsburg (Germany) Slovakia 2-1 USA Deutschland Cup 
10.11 Innsbruck Austria 8-3 South Korea Euro Ice Hockey Challenge Austria
10.11 Innsbruck (Austria) Denmark 2-0 Norway Euro Ice Hockey Challenge Austria
10.11 Cergy (France) Latvia 4-1 Slovenia Euro Ice Hockey Challenge France
10.11 Cergy France 2-3 Belarus
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge France
10.11 Budapest Hungary 1-4 Poland Euro Ice Hockey Challenge Hungary
10.11 Budapest (Hungary) Japan 2-1 Italy Euro Ice Hockey Challenge Hungary
10.11 Klaipėda (Lithuania) Latvia All-Stars 9-2 Ukraine U-20 Baltic Challenge Cup  
10.11 Klaipėda Lithuania 7-2 Estonia Baltic Challenge Cup  
09.11 Helsinki Finland 3-2 Russia Karjala Tournament  
09.11 Innsbruck Austria 2-3 Norway
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge Austria
09.11 Innsbruck (Austria) Denmark 7-4 South Korea Euro Ice Hockey Challenge Austria
09.11 Cergy France 2-3 Slovenia
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge France
09.11 Cergy (France) Latvia 7-5 Belarus Euro Ice Hockey Challenge France
08.11 Örebro Sweden 5-3 Czechia Karjala Tournament  
08.11 Biel/BienneSwitzerland 2-3 Canada Karjala Tournament 
01.10 Canillo Andorra 3-5 Portugal Development Cup 3rd Place Match (3 x 15 mins)
01.10 Canillo (Andorra) Morocco 11-4 Ireland Development Cup Final (3 x 15 mins)
30.09 Canillo Andorra 3-9 Morocco Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
30.09 Canillo (Andorra) Ireland 9-4 Portugal Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
30.09 Canillo Andorra 3-5 Ireland Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
30.09 Canillo (Andorra) Morocco 11-2 Portugal Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
30.09 Budapest Hungary 5-1 Poland Friendly 
29.09 Canillo Andorra 2-3 Portugal
After shootout
Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
29.09 Canillo (Andorra) Morocco 10-2 Ireland Development Cup Group Stage (3 x 15 mins)
22.09 Laval (Canada) Lebanon 10-3 Algeria Friendly 
20.09 Laval (Canada) Algeria 2-1 Morocco Friendly 
17.09 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan U-18 'B' 2-1 Qatar HKAHC International Tournament 4th Place Match (2 x 20 mins, no stopclock)
17.09 Laval (Canada) Morocco 9-2 Algeria Friendly 
16.09 Hong Kong (Hong Kong) Qatar 1-0 Taiwan U-18 HKAHC International Tournament 4th-6th Place Group (2 x 20 mins, no stopclock)
16.09 Hong Kong (Hong Kong) Qatar 3-2 Taiwan U-18 'B' HKAHC International Tournament 4th-6th Place Group (2 x 20 mins, no stopclock)
15.09 Hong Kong (Hong Kong) Taiwan U-18 'B' 5-0 Macau HKAHC International Tournament Group C (2 x 20 mins, no stopclock)
09.09 QueenstownNew Zealand 3-4 Australia
After shootout
NZ Winter GamesMatch 3
08.09 Queenstown New Zealand 0-2 Australia NZ Winter Games Match 2
07.09 Queenstown New Zealand 4-1 Australia NZ Winter Games Match 1
03.09 Saint-Laurent (Canada) Egypt 3-2 Morocco 'B' Friendly 3 x 15 mins, stopclock for last 2 mins of each period
02.09 Saint-Laurent (Canada) Lebanon 9-0 Egypt Friendly 3 x 15 mins, stopclock for last 2 mins of each period
02.09 Saint-Laurent (Canada) Lebanon 5-3 Morocco Friendly 3 x 15 mins, stopclock for last 2 mins of each period
27.08 Tallinn Estonia 2-7 Latvia 'B' Baltic Challenge Cup  
26.08 Tallinn Estonia 3-2 Lithuania Baltic Challenge Cup  
25.08 Tallinn (Estonia) Latvia 'B' 13-1 Lithuania Baltic Challenge Cup  
24.08 Petaling Jaya Malaysia 8-2 SingaporeSoutheast Asian Games 
24.08 Petaling Jaya (Malaysia) Philippines 5-4 ThailandSoutheast Asian Games 
24.08 Žilina Slovakia 1-2 Czechia Friendly  
23.08 Petaling Jaya Malaysia 7-8 Philippines
After shootout
Southeast Asian Games  
23.08 Petaling Jaya (Malaysia) Singapore 6-1 Indonesia Southeast Asian Games  
23.08 Třinec Czechia 0-2 Slovakia Friendly  
22.08 Petaling Jaya (Malaysia) Philippines 7-2 Singapore Southeast Asian Games  
22.08 Petaling Jaya (Malaysia) Thailand 12-0 Indonesia Southeast Asian Games  
21.08 Petaling Jaya Malaysia 4-10 Thailand Southeast Asian Games  
21.08 Petaling Jaya (Malaysia) Philippines 12-0 Indonesia Southeast Asian Games  
20.08 Petaling Jaya Malaysia 10-3 IndonesiaSoutheast Asian Games 
20.08 Petaling Jaya (Malaysia) Thailand 7-0 SingaporeSoutheast Asian Games 
07.08 Sochi Russia 'B' 3-2 Canada Sochi Hockey Open Group B
15.06 Mandaluyong Philippines 3-2 Taiwan U-20
After shootout
Philippines Ice Hockey Tournament Group A
11.06 Mexico City (Mexico) Colombia 'B' 7-1 Brazil 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
11.06 Mexico City (Mexico) Brazil 13-0 Argentina 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
11.06 Mexico City Mexico 'B' 1-6 Argentina Pan American Championship 3rd Place Match
11.06 Mexico City Mexico 1-0 Colombia Pan American Championship Final
10.06 Mexico City (Mexico) Brazil 9-0 Chile Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
10.06 Mexico City (Mexico) Colombia 2-1 Argentina Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
10.06 Mexico City Mexico 10-0 Mexico 'B' Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
09.06 Mexico City (Mexico) Colombia 'B' 5-0 Argentina 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
09.06 Mexico City (Mexico) Brazil 16-0 Brazil 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
09.06 Mexico City (Mexico) Colombia 'B' 6-0 Chile Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
09.06 Mexico City (Mexico) Brazil 'B' 3-2 Argentina 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
09.06 Mexico City Mexico 2-1 Colombia Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
09.06 Mexico City Mexico 'B' 2-1 Argentina Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
08.06 Mexico City (Mexico) Chile 6-0 Brazil 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
08.06 Mexico City (Mexico) Chile 4-3 Argentina 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
08.06 Mexico City (Mexico) Brazil 7-0 Colombia 'B' Pan American Championship Consolation Group (5th-9th)
08.06 Mexico City Mexico 'B' 0-6 Colombia Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
08.06 Mexico City (Mexico) Mexico 9-0 Argentina Pan American Championship Championship Group (1st-4th)
07.06 Mexico City (Mexico)Colombia 8-1 Argentina 'B' Pan American Championship1st Round, Group 1
07.06 Mexico City Mexico 5-0 Argentina Pan American Championship 1st Round, Group 2
07.06 Mexico City (Mexico)Brazil 4-1 Colombia 'B' Pan American Championship1st Round, Group 3
06.06 Mexico City (Mexico) Argentina 'B' 6-1 Brazil 'B' Pan American Championship 1st Round, Group 1
06.06 Mexico City Mexico 17-0 Chile Pan American Championship 1st Round, Group 2
06.06 Mexico City Mexico 'B' 2-1 Brazil Pan American Championship 1st Round, Group 3
05.06 Mexico City (Mexico) Colombia 11-0 Brazil 'B' Pan American Championship 1st Round, Group 1
05.06 Mexico City (Mexico) Argentina 26-0 Chile Pan American Championship 1st Round, Group 2
05.06 Mexico City Mexico 'B' 7-0 Colombia 'B' Pan American Championship 1st Round, Group 3
21.05 Cologne (Germany) Russia 5-3 FinlandWorld Championship 3rd Place Match
21.05 Cologne (Germany) Sweden 2-1 Canada
After shootout
World Championship Final
20.05 Cologne (Germany) Canada 4-2 Russia World Championship Semi-Final
20.05 Cologne (Germany) Sweden 4-1 Finland World Championship Semi-Final
18.05 Cologne (Germany) Finland 2-0 USA World Championship Quarter-Final
18.05 Cologne Germany 1-2 Canada World Championship Quarter-Final
18.05 Paris (France) Russia 3-0 CzechiaWorld Championship Quarter-Final
18.05 Paris (France) Sweden 3-1 Switzerland World Championship Quarter-Final
16.05 Cologne Germany 4-3 Latvia
After shootout
World Championship Group A
16.05 Cologne (Germany) Sweden 4-2 Slovakia World Championship Group A
16.05 Cologne (Germany) USA 5-3 Russia World Championship Group A
16.05 Paris (France) Belarus 4-3 Norway World Championship Group B
16.05 Paris (France) Canada 5-2 Finland World Championship Group B
16.05 Paris (France) Switzerland 3-1 CzechiaWorld Championship Group B
15.05 Cologne (Germany) Denmark 2-0 Italy World Championship Group A
15.05 Cologne (Germany) Russia 5-0 Latvia World Championship Group A
15.05 Paris (France) Canada 5-0 Norway World Championship Group B
15.05 Paris France 4-1 Slovenia World Championship Group B
14.05 Cologne (Germany) Sweden 4-2 Denmark World Championship Group A
14.05 Cologne (Germany) USA 6-1 Slovakia World Championship Group A
14.05 Paris (France) Finland 3-2 Switzerland
After overtime
World Championship Group B
14.05 Paris France 2-5 Czechia World Championship Group B
13.05 Cologne Germany 4-1 Italy World Championship Group A
13.05 Cologne (Germany) Russia 6-0 Slovakia World Championship Group A
13.05 Cologne (Germany) USA 5-3 Latvia World Championship Group A
13.05 Paris (France) Belarus 5-2 Slovenia World Championship Group B
13.05 Paris (France) Finland 3-2 Norway
After overtime
World Championship Group B
13.05 Paris (France) Switzerland 3-2 Canada
After overtime
World Championship Group B
12.05 Cologne Germany 2-3 Denmark
After overtime
World Championship Group A
12.05 Cologne (Germany) Sweden 8-1 Italy World Championship Group A
12.05 Paris (France) Czechia 5-1 SloveniaWorld Championship Group B
12.05 Paris France 4-3 Belarus
After shootout
World Championship Group B
11.05 Cologne (Germany) Russia 3-0 Denmark World Championship Group A
11.05 Cologne (Germany) Sweden 2-0 Latvia World Championship Group A
11.05 Paris (France) Czechia 1-0 Norway
After overtime
World Championship Group B
11.05 Paris France 2-3 Canada World Championship Group B
10.05 Cologne Germany 3-2 Slovakia
After shootout
World Championship Group A
10.05 Cologne (Germany) USA 3-0 Italy World Championship Group A
10.05 Paris (France) Finland 5-2 Slovenia World Championship Group B
10.05 Paris (France) Switzerland 3-0 Belarus World Championship Group B
09.05 Cologne (Germany) Denmark 4-3 Slovakia
After shootout
World Championship Group A
09.05 Cologne (Germany) Latvia 2-1 Italy World Championship Group A
09.05 Paris France 4-3 Switzerland
After shootout
World Championship Group B
09.05 Paris (France) Norway 5-1 Slovenia World Championship Group B
08.05 Cologne Germany 3-6 Russia World Championship Group A
08.05 Cologne (Germany) USA 4-3 Sweden World Championship Group A
08.05 Paris (France) Canada 6-0 Belarus World Championship Group B
08.05 Paris (France) Czechia 4-3 Finland
After shootout
World Championship Group B
07.05 Cologne (Germany) Latvia 3-1 Slovakia World Championship Group A
07.05 Cologne (Germany) Russia 10-1 Italy World Championship Group A
07.05 Cologne (Germany) USA 7-2 Denmark World Championship Group A
07.05 Paris (France) Canada 7-2 Slovenia World Championship Group B
07.05 Paris France 5-1 Finland World Championship Group B
07.05 Paris (France) Switzerland 3-0 Norway World Championship Group B
06.05 Cologne Germany 2-7 Sweden World Championship Group A
06.05 Cologne (Germany) Latvia 3-0 Denmark World Championship Group A
06.05 Cologne (Germany) Slovakia 3-2 Italy
After overtime
World Championship Group A
06.05 Paris (France) Czechia 6-1 Belarus World Championship Group B
06.05 Paris France 2-3 Norway World Championship Group B
06.05 Paris (France) Switzerland 5-4 Slovenia
After shootout
World Championship Group B
05.05 Cologne Germany 2-1 USA World Championship Group A
05.05 Cologne (Germany) Russia 2-1 Sweden
After shootout
World Championship Group A
05.05 Paris (France) Canada 4-1 Czechia World Championship Group B
05.05 Paris (France) Finland 3-2 Belarus World Championship Group B
02.05 Milan Italy 2-5 USA Friendly 
02.05 Geneva Switzerland 1-4 Canada Friendly  
01.05 Bordeaux France 1-4 Belarus Euro Hockey Challenge  
01.05 Ravensburg Germany 3-2 Latvia Euro Hockey Challenge  
30.04 České Budějovice Czechia 3-4 Russia
After shootout
Czech Hockey Games  
30.04 České Budějovice (Czechia) Finland 3-2 Sweden Czech Hockey Games  
30.04 Bordeaux France 3-1 Belarus Euro Hockey Challenge  
30.04 Bietigheim Germany 3-4 Latvia
After overtime
Euro Hockey Challenge  
29.04 Belfast (Northern Ireland) Estonia 4-3 NetherlandsWorld Championship Division I, Group B
29.04 Belfast (Northern Ireland) Great Britain 4-0 JapanWorld Championship Division I, Group B
29.04 Belfast (Northern Ireland) Lithuania 3-1 CroatiaWorld Championship Division I, Group B
29.04 České Budějovice Czechia 8-4 Sweden Czech Hockey Games  
29.04 České Budějovice (Czechia) Finland 1-0 Russia Czech Hockey Games  
29.04 Saint Petersburg Russia 'B' 5-3 Slovenia Alrosa Cup 
29.04 Hamar Norway 0-3 Slovakia Euro Hockey Challenge  
28.04 Kyiv(Ukraine) Austria 11-0 Poland World Championship Division I, Group A
28.04 Kyiv(Ukraine) Kazakhstan 3-1 Hungary World Championship Division I, Group A
28.04 Kiev Ukraine 1-2 South Korea
After shootout
World Championship Division I, Group A
28.04 Belfast (Northern Ireland) Estonia 4-3 CroatiaWorld Championship Division I, Group B
28.04 Belfast (Northern Ireland) Great Britain 14-0 Netherlands World Championship Division I, Group B
28.04 Belfast (Northern Ireland) Japan 6-2 LithuaniaWorld Championship Division I, Group B
28.04 Saint Petersburg (Russia) Slovenia 5-3 Norway U-25Alrosa Cup  
28.04 Basel Switzerland 2-0 Denmark Euro Hockey Challenge  
28.04 Hamar Norway 2-3 Slovakia Euro Hockey Challenge  
27.04 Kyiv(Ukraine) Austria 5-0 South Korea World Championship Division I, Group A
27.04 Kyiv(Ukraine) Poland 2-0 Hungary World Championship Division I, Group A
27.04 České Budějovice Czechia 3-2 Finland Czech Hockey Games  
27.04 Stockholm Sweden 4-3 Russia
After overtime
Czech Hockey Games 
27.04 Saint Petersburg Russia 'B' 8-2 Norway U-25Alrosa Cup  
26.04 Kiev Ukraine 2-4 Kazakhstan World Championship Division I, Group A
26.04 Belfast (Northern Ireland) Croatia 6-2 NetherlandsWorld Championship Division I, Group B
26.04 Belfast (Northern Ireland) Great Britain 5-2 Lithuania World Championship Division I, Group B
26.04 Belfast (Northern Ireland) Japan 6-2 EstoniaWorld Championship Division I, Group B
26.04 La-Chaux-de-Fonds Switzerland 4-5 Denmark Euro Hockey Challenge  
25.04 Kyiv(Ukraine) Kazakhstan 1-0 Poland
After overtime
World Championship Division I, Group A
25.04 Kyiv(Ukraine) South Korea 3-1 Hungary World Championship Division I, Group A
25.04 Kiev Ukraine 0-1 Austria World Championship Division I, Group A
25.04 Kuwait City (Kuwait) India 7-3 Macau Challenge Cup of Asia Division I
25.04 Kuwait City Kuwait 13-0 Oman Challenge Cup of Asia Division I
24.04 Kyiv(Ukraine) Austria 3-1 Hungary World Championship Division I, Group A
24.04 Belfast (Northern Ireland) Great Britain 5-1 Estonia World Championship Division I, Group B
24.04 Belfast (Northern Ireland) Japan 4-2 CroatiaWorld Championship Division I, Group B
24.04 Belfast (Northern Ireland) Lithuania 8-0 NetherlandsWorld Championship Division I, Group B
23.04 Kyiv(Ukraine) South Korea 5-2 Kazakhstan World Championship Division I, Group A
23.04 Kiev Ukraine 1-2 Poland World Championship Division I, Group A
23.04 Belfast (Northern Ireland) Great Britain 4-2 Croatia World Championship Division I, Group B
23.04 Belfast (Northern Ireland) Japan 6-1 NetherlandsWorld Championship Division I, Group B
23.04 Belfast (Northern Ireland) Lithuania 3-0 EstoniaWorld Championship Division I, Group B
23.04 Kuwait City Kuwait 8-5 India Challenge Cup of Asia Division I
23.04 Kuwait City (Kuwait) Oman 2-1 Macau Challenge Cup of Asia Division I
23.04 Mannheim Germany 3-4 Czechia
After shootout
Euro Hockey Challenge  
23.04 Neumarkt Italy 1-4 Slovenia Friendly 
23.04 Saint-Laurent (Canada) Lebanon 7-4 Haiti Friendly 
22.04 Kyiv(Ukraine) Kazakhstan 3-2 Austria World Championship Division I, Group A
22.04 Kyiv(Ukraine) South Korea 4-2 Poland World Championship Division I, Group A
22.04 Kiev Ukraine 3-5 Hungary World Championship Division I, Group A
22.04 Kuwait City (Kuwait) India 3-2 Oman Challenge Cup of Asia Division I
22.04 Kuwait City Kuwait 8-0 Macau Challenge Cup of Asia Division I
22.04 Grodno Belarus 1-5 Sweden Euro Hockey Challenge  
22.04 Hørsholm Denmark 3-0 Norway Euro Hockey Challenge  
22.04 Nuremberg Germany 7-4 Czechia Euro Hockey Challenge  
22.04 Rīga Latvia 4-6 France Euro Hockey Challenge  
22.04 Biel/Bienne Switzerland 2-0 Russia 'B' Euro Hockey Challenge  
21.04 Grodno Belarus 1-4 Sweden Euro Hockey Challenge  
21.04 Rīga Latvia 2-1 France Euro Hockey Challenge  
21.04 Bratislava Slovakia 3-2 Finland Euro Hockey Challenge  
21.04 Fribourg Switzerland 2-1 Russia 'B' Euro Hockey Challenge  
20.04 Vojens Denmark 0-3 Norway Euro Hockey Challenge  
20.04 Tilburg Netherlands 2-6 Japan Friendly 
19.04 Neumarkt Italy 1-3 Kazakhstan Friendly 
19.04 Dordrecht Netherlands 2-4 Japan Friendly 
19.04 Košice Slovakia 0-3 Finland Euro Hockey Challenge  
18.04 Budapest Hungary 3-5 Slovenia Friendly 
17.04 Innsbruck Austria 6-5 Italy
After overtime
Friendly 
16.04 Sofia (Bulgaria) United Arab Emirates w/o Bosnia & Herzegovina World Championship Division III, 7th Place Match
16.04 Sofia (Bulgaria) South Africa 7-3 Taiwan World Championship Division III, 5th Place Match
16.04 Sofia (Bulgaria) Georgia 14-3 Hong Kong World Championship Division III, 3rd Place Match
16.04 Sofia Bulgaria 4-10 Luxembourg World Championship Division III, Final
16.04 Neumarkt Italy 0-2 Austria Friendly 
15.04 Sofia (Bulgaria)South Africa w/o Bosnia & HerzegovinaWorld ChampionshipDivision III, 5th-8th Place Semi-Final
15.04 Sofia (Bulgaria) Taiwan 4-0 United Arab EmiratesWorld Championship Division III, 5th-8th Place Semi-Final
15.04 Sofia Bulgaria 9-3 Georgia World Championship Division III, Semi-Final
15.04 Sofia (Bulgaria) Luxembourg 8-1 Hong Kong World Championship Division III, Semi-Final
15.04 Bobruisk Belarus 1-2 Germany Euro Hockey Challenge  
15.04 Lappeenranta Finland 2-3 Denmark
After overtime
Euro Hockey Challenge  
15.04 Coventry (England) Great Britain 5-4 Poland
After shootout
Friendly 
15.04 Chelyabinsk Russia 'B' 6-0 France Euro Hockey Challenge  
15.04 Žilina Slovakia 0-3 Switzerland Euro Hockey Challenge  
15.04 Södertälje Sweden 3-4 Latvia
After shootout
Euro Hockey Challenge  
14.04 Zhlobin Belarus 3-1 Germany Euro Hockey Challenge  
14.04 Nottingham (England) Great Britain 1-4 Poland Friendly 
14.04 Södertälje Sweden 4-1 Latvia Euro Hockey Challenge  
13.04SofiaBulgaria w/o Bosnia & Herzegovina World ChampionshipDivision III, Group A
13.04 Sofia (Bulgaria) Hong Kong 5-2 Taiwan World Championship Division III, Group A
13.04 Sofia (Bulgaria) Georgia 19-0 United Arab EmiratesWorld Championship Division III, Group B
13.04 Sofia (Bulgaria) Luxembourg 3-1 South AfricaWorld Championship Division III, Group B
13.04 Chomutov Czechia 6-3 Norway Euro Hockey Challenge  
13.04 Mikkeli Finland 3-0 Denmark Euro Hockey Challenge  
13.04 Chelyabinsk Russia 'B' 0-1 France
After overtime
Euro Hockey Challenge  
13.04 Trenčín Slovakia 1-2 Switzerland Euro Hockey Challenge  
12.04 Chomutov Czechia 4-0 Norway Euro Hockey Challenge  
11.04 Sofia Bulgaria 10-3 Hong Kong World Championship Division III, Group A
11.04 Sofia (Bulgaria) Taiwan w/o Bosnia & HerzegovinaWorld Championship Division III, Group A
11.04 Sofia (Bulgaria) Luxembourg 6-4 Georgia World Championship Division III, Group B
11.04 Sofia (Bulgaria) South Africa 8-0 United Arab EmiratesWorld Championship Division III, Group B
11.04 Celje Slovenia 2-1 Hungary Friendly 
10.04 Auckland (New Zealand) China 4-3 Mexico World Championship Division II, Group B
10.04 Auckland (New Zealand) Israel 5-0 Turkey World Championship Division II, Group B
10.04 Auckland New Zealand 8-1 North Korea World Championship Division II, Group B
10.04 Sofia Bulgaria 3-0 Taiwan World Championship Division III, Group A
10.04 Sofia (Bulgaria)Hong Kong w/o Bosnia & HerzegovinaWorld ChampionshipDivision III, Group A
10.04 Sofia (Bulgaria) Georgia 6-5 South Africa World Championship Division III, Group B
10.04 Sofia (Bulgaria) Luxembourg 17-0 United Arab EmiratesWorld Championship Division III, Group B
09.04 Galați (Romania) Australia 3-0 Belgium World Championship Division II, Group A
09.04 Galați Romania 6-0 Spain World Championship Division II, Group A
09.04 Galați (Romania) Serbia 6-0 Iceland World Championship Division II, Group A
09.04 Auckland (New Zealand) China 7-2 Turkey World Championship Division II, Group B
09.04 Auckland (New Zealand) Israel 9-2 North KoreaWorld Championship Division II, Group B
09.04 Auckland New Zealand 4-2 Mexico World Championship Division II, Group B
09.04 Cergy-Pontoise France 3-2 Switzerland
After overtime
Euro Hockey Challenge  
08.04 Aalborg Denmark 0-2 Slovakia Euro Hockey Challenge  
08.04 Amiens France 3-4 Switzerland Euro Hockey Challenge  
08.04 Daugavpils Latvia 0-3 Belarus Euro Hockey Challenge  
08.04 Lillehammer Norway 5-2 Germany Euro Hockey Challenge  
08.04 Krynica Zdrój Poland 5-1 Slovakia 'B' Friendly 
07.04 Galați (Romania) Belgium 9-3 Iceland World Championship Division II, Group A
07.04 Galați Romania 5-1 Australia World Championship Division II, Group A
07.04 Galați (Romania) Spain 5-4 Serbia
After overtime
World Championship Division II, Group A
07.04 Auckland (New Zealand) China 8-3 North KoreaWorld Championship Division II, Group B
07.04 Auckland New Zealand 5-2 Israel World Championship Division II, Group B
07.04 Auckland (New Zealand) Turkey 1-0 Mexico World Championship Division II, Group B
07.04 Budapest Hungary 1-6 Finland Friendly 
07.04 Daugavpils Latvia 1-0 Belarus Euro Hockey Challenge  
07.04 Krynica Zdrój Poland 1-6 Slovakia 'B' Friendly 
06.04 Galați (Romania) Australia 5-3 Spain World Championship Division II, Group A
06.04 Galați Romania 0-2 Iceland World Championship Division II, Group A
06.04 Galați (Romania) Serbia 9-2 Belgium World Championship Division II, Group A
06.04 Vienna Austria 3-4 Sweden Friendly 
06.04 Odense Denmark 0-2 Slovakia Euro Hockey Challenge  
06.04 Lillehammer Norway 5-1 Germany Euro Hockey Challenge  
05.04 Auckland (New Zealand) Israel 6-2 Mexico World Championship Division II, Group B
05.04 Auckland New Zealand 2-5 China World Championship Division II, Group B
05.04 Auckland (New Zealand) North Korea 11-3 TurkeyWorld Championship Division II, Group B
05.04 Linz Austria 2-6 Sweden Friendly 
04.04 Galați (Romania) Australia 3-2 Iceland World Championship Division II, Group A
04.04 Galați (Romania) Belgium 5-3 Spain World Championship Division II, Group A
04.04 Galați Romania 4-1 Serbia World Championship Division II, Group A
04.04 Auckland (New Zealand)China 5-2 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
04.04 Auckland (New Zealand)Mexico 5-1 North KoreaWorld ChampionshipDivision II, Group B
04.04 AucklandNew Zealand 4-1 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group B
03.04 Galați (Romania) Australia 4-3 Serbia
After overtime
World Championship Division II, Group A
03.04 Galați (Romania) Iceland 3-2 Spain World Championship Division II, Group A
03.04 Galați Romania 9-1 Belgium World Championship Division II, Group A
03.04 Budapest Hungary 0-4 Sweden Friendly 
02.04 Rīga Latvia 1-2 Russia U-25 Friendly 
01.04 Rīga Latvia 0-5 Russia U-25 Friendly 
23.03 Bangkok Thailand 12-0 Singapore Challenge Cup of Asia  
23.03 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 5-4 Mongolia
After shootout
Challenge Cup of Asia  
21.03 Bangkok (Thailand) Mongolia 10-5 Malaysia Challenge Cup of Asia  
21.03 Bangkok Thailand 3-4 United Arab Emirates Challenge Cup of Asia  
20.03 Bangkok (Thailand) Singapore 5-4 Malaysia Challenge Cup of Asia  
20.03 Bangkok Thailand 4-5 Mongolia Challenge Cup of Asia  
19.03 Gangneung South Korea 2-5 Russia U-25 Friendly  
18.03 Bangkok Thailand 14-1 Malaysia Challenge Cup of Asia  
18.03 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 10-0 Singapore Challenge Cup of Asia  
18.03 Gangneung South Korea 3-4 Russia U-25 Friendly  
17.03 Bangkok (Thailand) Mongolia 13-0 Singapore Challenge Cup of Asia  
17.03 Bangkok (Thailand) United Arab Emirates 10-3 Malaysia Challenge Cup of Asia  
26.02 Sapporo Japan 0-7 Kazakhstan Asian Winter Games Top Division
26.02 Sapporo (Japan) South Korea 10-0 China Asian Winter Games Top Division
26.02 Sapporo (Japan) Philippines 9-2 Macau Asian Winter Games Division II, 3rd Place Match
26.02 Sapporo (Japan) Turkmenistan 7-3 KyrgyzstanAsian Winter Games Division II, Final
25.02 Sapporo (Japan) Taiwan 6-2 Mongolia Asian Winter Games Division I
25.02 Sapporo (Japan) Thailand 14-0 Singapore Asian Winter Games Division I
25.02 Sapporo (Japan) United Arab Emirates 5-3 Hong KongAsian Winter Games Division I
24.02 Sapporo Japan 1-4 South Korea Asian Winter Games Top Division
24.02 Sapporo (Japan) Kazakhstan 8-0 China Asian Winter Games Top Division
24.02 Sapporo (Japan) Kyrgyzstan 7-2 Qatar Asian Winter Games Division II, Group A
24.02 Sapporo (Japan) Philippines 8-3 Kuwait Asian Winter Games Division II, Group A
24.02 Sapporo (Japan) Macau 9-4 Malaysia Asian Winter Games Division II, Group B
24.02 Sapporo (Japan) Turkmenistan 12-2 IndonesiaAsian Winter Games Division II, Group B
23.02 Sapporo (Japan) Mongolia 8-6 Hong Kong Asian Winter Games Division I
23.02 Sapporo (Japan) Thailand 3-2 Taiwan
After overtime
Asian Winter Games Division I
23.02 Sapporo (Japan) United Arab Emirates 11-2 SingaporeAsian Winter Games Division I
23.02 Sapporo (Japan) Philippines 14-2 Qatar Asian Winter Games Division II, Group A
23.02 Sapporo (Japan) Macau 6-2 Indonesia Asian Winter Games Division II, Group B
23.02 Sapporo (Japan) Turkmenistan 12-2 Iran Friendly  
22.02 Sapporo Japan 14-0 China Asian Winter Games Top Division
22.02 Sapporo (Japan) Kazakhstan 4-0 South KoreaAsian Winter Games Top Division
22.02 Sapporo (Japan) Iran 8-3 Malaysia Friendly  
21.02 Sapporo (Japan) Taiwan 11-1 Singapore Asian Winter Games Division I
21.02 Sapporo (Japan) Thailand 8-2 Hong Kong Asian Winter Games Division I
21.02 Sapporo (Japan) United Arab Emirates 6-3 MongoliaAsian Winter Games Division I
21.02 Sapporo (Japan) Kuwait 6-2 Qatar Asian Winter Games Division II, Group A
21.02 Sapporo (Japan) Kyrgyzstan 10-5 PhilippinesAsian Winter Games Division II, Group A
21.02 Sapporo (Japan) Malaysia 13-2 Indonesia Asian Winter Games Division II, Group B
21.02 Sapporo (Japan) Turkmenistan 16-0 Macau Asian Winter Games Division II, Group B
20.02 Sapporo (Japan) Mongolia 8-0 Singapore Asian Winter Games Division I
20.02 Sapporo (Japan) Taiwan 5-4 Hong Kong
After shootout
Asian Winter Games Division I
20.02 Sapporo (Japan) Thailand 6-4 United Arab EmiratesAsian Winter Games Division I
20.02 Sapporo (Japan) Iran 10-3 Indonesia Friendly  
18.02 Sapporo (Japan)Hong Kong 12-1 SingaporeAsian Winter Games Division I
18.02 Sapporo (Japan)Taiwan 10-3 United Arab EmiratesAsian Winter Games Division I
18.02 Sapporo (Japan)Thailand 5-4 MongoliaAsian Winter Games Division I
18.02 Sapporo (Japan) Kyrgyzstan 5-0 Kuwait Asian Winter Games Division II, Group A
18.02Sapporo (Japan)Turkmenistan 9-2 MalaysiaAsian Winter Games Division II, Group B
18.02 Sapporo (Japan)Macau 7-1 IranFriendly  
12.02Gothenburg (Sweden)Russia 4-2 CzechiaSweden Hockey Games 
12.02 GothenburgSweden 2-3 FinlandSweden Hockey Games 
11.02 Gothenburg (Sweden) Czechia 7-1 FinlandSweden Hockey Games  
11.02 Gothenburg Sweden 2-4 Russia Sweden Hockey Games 
11.02 Nitra (Slovakia) Russia U-23 4-1 Belarus Slovakia Cup 3rd Place Match
11.02 Nitra Slovakia 3-4 Switzerland Slovakia Cup Final
11.02 Graz Austria 3-1 France Euro Ice Hockey Challenge Austria
11.02 Graz (Austria) Norway 2-1 Slovakia U-25 Euro Ice Hockey Challenge Austria
11.02 Katowice Poland 4-1 Italy Euro Ice Hockey Challenge Poland
11.02 Katowice (Poland) Slovenia 6-2 Ukraine Euro Ice Hockey Challenge Poland
11.02 Goyang (South Korea) Denmark 5-1 Hungary Euro Ice Hockey Challenge South Korea
11.02 Goyang South Korea 3-0 Japan Euro Ice Hockey Challenge South Korea
10.02 Nitra Slovakia 6-2 Russia U-23 Slovakia Cup Semi-Final
10.02 Nitra (Slovakia) Switzerland 4-2 Belarus Slovakia Cup Semi-Final
10.02 Graz Austria 2-1 Norway
After shootout
Euro Ice Hockey Challenge Austria
10.02 Graz (Austria) France 3-1 Slovakia U-25 Euro Ice Hockey Challenge Austria
10.02 Katowice Poland 3-2 Ukraine
After shootout
Euro Ice Hockey Challenge Poland
10.02 Katowice (Poland) Slovenia 6-2 Italy Euro Ice Hockey Challenge Poland
10.02 Goyang (South Korea) Denmark 6-1 Japan Euro Ice Hockey Challenge South Korea
10.02 Goyang South Korea 2-5 Hungary Euro Ice Hockey Challenge South Korea
09.02 Saint Petersburg Russia 2-1 Finland Sweden Hockey Games 
09.02 Gothenburg Sweden 5-2 Czechia Sweden Hockey Games  
09.02 Graz Austria 2-1 Slovakia U-25
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge Austria
09.02 Graz (Austria) Norway 4-1 France Euro Ice Hockey Challenge Austria
09.02 Katowice Poland 1-4 Slovenia Euro Ice Hockey Challenge Poland
09.02 Katowice (Poland) Ukraine 4-3 Italy
After overtime
Euro Ice Hockey Challenge Poland
09.02 Goyang (South Korea) Hungary 2-1 Japan Euro Ice Hockey Challenge South Korea
09.02 Goyang South Korea 4-2 Denmark Euro Ice Hockey Challenge South Korea
09.02 Nové Zámky Slovakia 1-3 Russia U-23 Friendly