FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S ICE HOCKEY - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
19.12 Moscow Russia 6-2 Finland Channel One Cup
19.12 Moscow (Russia) Czech Republic 4-1 Sweden Channel One Cup
18.12 Marseille France 2-4 Italy Friendly
18.12 Kiev Ukraine 4-7 Kazakhstan Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
18.12 Kiev (Ukraine) Poland 3-1 Romania Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
18.12 Jesenice Slovenia 3-0 Austria Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
18.12 Jesenice (Slovenia) Hungary 2-1 Norway Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
18.12 Moscow Russia 3-1 Czech Republic Channel One Cup
18.12 Moscow (Russia) Sweden 6-1 Finland Channel One Cup
17.12 Herisau Switzerland 3-4 Belarus Arosa Challenge Final
17.12 Herisau (Switzerland) Slovakia 5-3 Denmark Arosa Challenge 3rd Place Match
17.12 Montpellier France 4-2 Italy Friendly
17.12 Kiev Ukraine 3-2 Poland Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
17.12 Kiev (Ukraine) Romania 3-2 Kazakhstan Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
17.12 Jesenice Slovenia 5-2 Norway Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
17.12 Jesenice (Slovenia) Austria 3-2 Hungary Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
17.12 Herisau Switzerland 3-0 Denmark Arosa Challenge Semi-Final
17.12 Herisau (Switzerland) Belarus 1-0 Slovakia
After overtime
Arosa Challenge Semi-Final
16.12 Kiev Ukraine 8-0 Romania Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
16.12 Kiev (Ukraine) Kazakhstan 3-1 Poland Euro Ice Hockey Challenge Ukraine
16.12 Jesenice Slovenia 1-0 Hungary Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
16.12 Jesenice (Slovenia) Norway 5-2 Austria Euro Ice Hockey Challenge Slovenia
16.12 Moscow Russia 5-3 Sweden Channel One Cup
16.12 Espoo Finland 2-3 Czech Republic
After shootout
Channel One Cup
14.12 Grenoble France 1-2 Switzerland Friendly
14.11 Székesfehérvár Hungary 1-3 Austria Euro Ice Hockey Challenge Hungary
14.11 Székesfehérvár(Hungary) France 4-2 Japan Euro Ice Hockey Challenge Hungary
14.11 Munich (Germany) Canada 3-2 Slovakia
After shootout
Deutschland Cup
14.11 Munich Germany 2-1 Switzerland Deutschland Cup
14.11 Helsinki (Finland) Russia 3-1 Czech Republic Karjala Cup
14.11 Helsinki Finland 4-1 Sweden Karjala Cup
13.11 Gomel (Belarus) Denmark 3-2 Slovenia
After shootout
Polesie Cup
13.11 Gomel Belarus 5-2 Norway Polesie Cup
13.11 Braşov Romania 4-0 Spain Euro Ice Hockey Challenge Romania
13.11 Braşov (Romania) Croatia 7-0 Serbia Euro Ice Hockey Challenge Romania
13.11 Sanok (Poland) Ukraine 3-0 Netherlands Euro Ice Hockey Challenge Poland
13.11 Sanok Poland 2-6 Russia 'B' Euro Ice Hockey Challenge Poland
13.11 Székesfehérvár Hungary 5-2 France Euro Ice Hockey Challenge Hungary
13.11 Székesfehérvár (Hungary) Austria 4-0 Japan Euro Ice Hockey Challenge Hungary
13.11 Munich (Germany) Switzerland 2-1 Canada
After overtime
Deutschland Cup
13.11 Munich Germany 2-3 Slovakia Deutschland Cup
13.11 Helsinki (Finland) Sweden 3-2 Russia Karjala Cup
13.11 Helsinki Finland 5-0 Czech Republic Karjala Cup
12.11 Gomel (Belarus) Denmark 3-2 Norway
After shootout
Polesie Cup
12.11 Gomel Belarus 8-2 Slovenia Polesie Cup
12.11 Braşov (Romania) Spain 6-4 Serbia Euro Ice Hockey Challenge Romania
12.11 Braşov Romania 6-1 Croatia Euro Ice Hockey Challenge Romania
12.11 Sanok (Poland) Russia 'B' 9-1 Netherlands Euro Ice Hockey Challenge Poland
12.11 Sanok Poland 6-3 Ukraine Euro Ice Hockey Challenge Poland
12.11 Székesfehérvár Hungary 2-4 Japan Euro Ice Hockey Challenge Hungary
12.11 Székesfehérvár (Hungary) Austria 4-3 France Euro Ice Hockey Challenge Hungary
12.11 Munich (Germany) Switzerland 2-0 Slovakia Deutschland Cup
12.11 Munich Germany 4-3 Canada Deutschland Cup
11.11 Gomel (Belarus) Norway 3-1 Slovenia Polesie Cup
11.11 Gomel Belarus 2-4 Denmark Polesie Cup
11.11 Braşov Romania 2-1 Serbia Euro Ice Hockey Challenge Romania
11.11 Braşov (Romania) Croatia 6-1 Spain Euro Ice Hockey Challenge Romania
11.11 Sanok (Poland) Russia 'B' 7-0 Ukraine Euro Ice Hockey Challenge Poland
11.11 Sanok Poland 10-1 Netherlands Euro Ice Hockey Challenge Poland
11.11 Helsinki Finland 0-1 Russia Karjala Cup
11.11 České Budějovice Czech Republic 3-4 Sweden Karjala Cup
09.11 Kloten Switzerland 2-6 Canada Friendly
07.11 Shenzhen (China) Hong Kong 3-2 Macau Guangdong/Hong Kong/Macau League Shenzhen Stop (3 x 15 mins)
05.09 Macau Macau 6-4 Hong Kong Guangdong/Hong Kong/Macau League Macau Stop (3 x 15 mins)
02.09 Opole Poland 2-3 France
After shootout
Friendly
01.09 Tychy Poland 5-1 France Friendly
30.05Kuwait CityKuwait 1-4 United Arab EmiratesGulf Championship
29.05Kuwait City (Kuwait)Saudi Arabia 3-1 OmanGulf Championship
27.05Kuwait City (Kuwait)United Arab Emirates 14-1 Saudi ArabiaGulf Championship
27.05Kuwait CityKuwait 5-0 OmanGulf Championship
26.05Kuwait City (Kuwait)United Arab Emirates 11-0 OmanGulf Championship
25.05Kuwait CityKuwait 10-3 Saudi ArabiaGulf Championship
23.05Cologne (Germany)Germany 1-3 SwedenWorld Championship3rd Place Match
23.05Cologne (Germany)Czech Republic 2-1 RussiaWorld ChampionshipFinal
22.05CologneGermany 1-2 RussiaWorld ChampionshipSemi-Final
22.05Cologne (Germany)Czech Republic 3-2 Sweden
After shootout
World ChampionshipSemi-Final
20.05Mannheim (Germany)Sweden 4-2 DenmarkWorld ChampionshipQuarter-Final
20.05Cologne (Germany)Russia 5-2 CanadaWorld ChampionshipQuarter-Final
20.05MannheimGermany 1-0 SwitzerlandWorld ChampionshipQuarter-Final
20.05Cologne (Germany)Czech Republic 2-1 Finland
After shootout
World ChampionshipQuarter-Final
18.05Cologne (Germany)USA 3-2 Italy
After shootout
World ChampionshipRelegation Round, Group G
18.05Mannheim (Germany)France 5-3 KazakhstanWorld ChampionshipRelegation Round, Group G
18.05Mannheim (Germany)Sweden 5-0 SwitzerlandWorld ChampionshipQualification Round, Group F
18.05Mannheim (Germany)Czech Republic 3-2 CanadaWorld ChampionshipQualification Round, Group F
18.05Cologne (Germany)Russia 5-0 FinlandWorld ChampionshipQualification Round, Group E
18.05CologneGermany 2-1 SlovakiaWorld ChampionshipQualification Round, Group E
17.05Mannheim (Germany)Norway 3-2 SwitzerlandWorld ChampionshipQualification Round, Group F
17.05Mannheim (Germany)Czech Republic 3-1 LatviaWorld ChampionshipQualification Round, Group F
17.05Cologne (Germany)Finland 5-2 SlovakiaWorld ChampionshipQualification Round, Group E
17.05Cologne (Germany)Belarus 2-1 DenmarkWorld ChampionshipQualification Round, Group E
16.05Cologne (Germany)USA 4-0 FranceWorld ChampionshipRelegation Round, Group G
16.05Mannheim (Germany)Italy 2-1 KazakhstanWorld ChampionshipRelegation Round, Group G
16.05Mannheim (Germany)Sweden 3-1 CanadaWorld ChampionshipQualification Round, Group F
16.05Mannheim (Germany)Latvia 5-0 NorwayWorld ChampionshipQualification Round, Group F
16.05Cologne (Germany)Russia 6-1 DenmarkWorld ChampionshipQualification Round, Group E
16.05CologneGermany 1-2 Belarus
After overtime
World ChampionshipQualification Round, Group E
15.05Cologne (Germany)USA 10-0 KazakhstanWorld ChampionshipRelegation Round, Group G
15.05Mannheim (Germany)France 2-1 ItalyWorld ChampionshipRelegation Round, Group G
15.05Mannheim (Germany)Switzerland 3-2 Czech RepublicWorld ChampionshipQualification Round, Group F
15.05CologneGermany 2-3 RussiaWorld ChampionshipQualification Round, Group E
14.05Mannheim (Germany)Sweden 4-2 LatviaWorld ChampionshipQualification Round, Group F
14.05Mannheim (Germany)Canada 12-1 NorwayWorld ChampionshipQualification Round, Group F
14.05Cologne (Germany)Finland 2-0 BelarusWorld ChampionshipQualification Round, Group E
14.05Cologne (Germany)Denmark 6-0 SlovakiaWorld ChampionshipQualification Round, Group E
13.05Mannheim (Germany)Norway 5-1 FranceWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
13.05Mannheim (Germany)Czech Republic 2-1 SwedenWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
13.05Cologne (Germany)Slovakia 5-1 KazakhstanWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
13.05Cologne (Germany)Russia 3-1 BelarusWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
12.05CologneGermany 3-1 DenmarkWorld ChampionshipPreliminary Round, Group D
12.05Cologne (Germany)Finland 3-2 USAWorld ChampionshipPreliminary Round, Group D
12.05Mannheim (Germany)Switzerland 4-1 CanadaWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
12.05Mannheim (Germany)Latvia 5-2 ItalyWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
11.05Mannheim (Germany)Sweden 3-2 FranceWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
11.05Mannheim (Germany)Norway 3-2 Czech RepublicWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
11.05Cologne (Germany)Slovakia 4-2 BelarusWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
11.05Cologne (Germany)Russia 4-1 KazakhstanWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
10.05CologneGermany 0-1 FinlandWorld ChampionshipPreliminary Round, Group D
10.05Cologne (Germany)Denmark 2-1 USA
After overtime
World ChampionshipPreliminary Round, Group D
10.05Mannheim (Germany)Switzerland 3-0 ItalyWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
10.05Mannheim (Germany)Canada 6-1 LatviaWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
09.05Mannheim (Germany)Sweden 5-2 NorwayWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
09.05Mannheim (Germany)Czech Republic 6-2 FranceWorld ChampionshipPreliminary Round, Group C
09.05Cologne (Germany)Russia 3-1 SlovakiaWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
09.05Cologne (Germany)Belarus 5-2 KazakhstanWorld ChampionshipPreliminary Round, Group A
08.05Cologne (Germany)Denmark 4-1 FinlandWorld ChampionshipPreliminary Round, Group D
08.05Mannheim (Germany)Switzerland 3-1 LatviaWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
08.05Mannheim (Germany)Canada 5-1 ItalyWorld ChampionshipPreliminary Round, Group B
07.05GelsenkirchenGermany 2-1 USA
After overtime
World ChampionshipPreliminary Round, Group D
06.05PragueCzech Republic 5-2 BelarusFriendly
05.05ÄngelholmSweden 10-3 DenmarkFriendly
04.05KreuzlingenSwitzerland 4-0 NorwayFriendly
04.05HamburgGermany 1-4 CanadaFriendly
04.05AmiensFrance 1-3 USAFriendly
03.05SkalicaSlovakia 0-2 LatviaFriendly
02.05StockholmSweden 3-2 FinlandLG Hockey Games
02.05Stockholm (Sweden)Czech Republic 4-2 RussiaLG Hockey Games
02.05SkalicaSlovakia 4-3 LatviaFriendly
02.05BolzanoItaly 1-1 KazakhstanFriendly
01.05StockholmSweden 2-4 RussiaLG Hockey Games
01.05Stockholm (Sweden)Finland 4-1 Czech RepublicLG Hockey Games
01.05BolzanoItaly 0-2 KazakhstanFriendly
30.04La-Chaux-de-FondsSwitzerland 5-4 Norway
After overtime
Friendly
30.04RigaLatvia 4-3 BelarusFriendly
30.04GrenobleFrance 0-2 DenmarkFriendly
29.04StockholmSweden 1-2 Czech Republic
After shootout
LG Hockey Games
29.04HelsinkiFinland 5-4 Russia
After shootout
LG Hockey Games
29.04RigaLatvia 3-2 BelarusFriendly
25.04TilburgNetherlands 3-2 Serbia
After overtime
World ChampionshipDivision I, Group A
25.04Tilburg (Netherlands)Japan 7-1 LithuaniaWorld ChampionshipDivision I, Group A
25.04Tilburg (Netherlands)Austria 2-1 UkraineWorld ChampionshipDivision I, Group A
25.04RavensburgGermany 2-3 SlovakiaFriendly
24.04Tilburg (Netherlands)Ukraine 2-1 JapanWorld ChampionshipDivision I, Group A
24.04TilburgNetherlands 1-4 AustriaWorld ChampionshipDivision I, Group A
24.04Tilburg (Netherlands)Lithuania 10-4 SerbiaWorld ChampionshipDivision I, Group A
24.04BolzanoItaly 3-3 RussiaFriendly
24.04FüssenGermany 0-1 SwitzerlandFriendly
24.04OdenseDenmark 1-3 FinlandFriendly
23.04Ljubljana (Slovenia)South Korea 5-2 CroatiaWorld ChampionshipDivision I, Group B
23.04LjubljanaSlovenia 4-1 HungaryWorld ChampionshipDivision I, Group B
23.04Ljubljana (Slovenia)Poland 2-1 Great BritainWorld ChampionshipDivision I, Group B
23.04Füssen (Germany)Slovakia 3-2 SwitzerlandFriendly
23.04AsiagoItaly 1-4 RussiaFriendly
22.04Tilburg (Netherlands)Ukraine 15-2 SerbiaWorld ChampionshipDivision I, Group A
22.04TilburgNetherlands 4-1 LithuaniaWorld ChampionshipDivision I, Group A
22.04Tilburg (Netherlands)Austria 3-1 JapanWorld ChampionshipDivision I, Group A
22.04RigaLatvia 2-0 FranceFriendly
21.04LjubljanaSlovenia 8-3 South KoreaWorld ChampionshipDivision I, Group B
21.04Ljubljana (Slovenia)Poland 6-0 CroatiaWorld ChampionshipDivision I, Group B
21.04Ljubljana (Slovenia)Hungary 2-0 Great BritainWorld ChampionshipDivision I, Group B
21.04RigaLatvia 4-1 FranceFriendly
21.04SchwenningenGermany 1-2 SwitzerlandFriendly
20.04LjubljanaSlovenia 4-3 Great Britain
After overtime
World ChampionshipDivision I, Group B
20.04Ljubljana (Slovenia)Poland 5-2 South KoreaWorld ChampionshipDivision I, Group B
20.04Ljubljana (Slovenia)Hungary 8-0 CroatiaWorld ChampionshipDivision I, Group B
20.04TilburgNetherlands 2-9 UkraineWorld ChampionshipDivision I, Group A
20.04Tilburg (Netherlands)Japan 5-0 SerbiaWorld ChampionshipDivision I, Group A
20.04Tilburg (Netherlands)Austria 6-2 LithuaniaWorld ChampionshipDivision I, Group A
19.04Tilburg (Netherlands)Ukraine 12-5 LithuaniaWorld ChampionshipDivision I, Group A
19.04TilburgNetherlands 1-3 JapanWorld ChampionshipDivision I, Group A
19.04Tilburg (Netherlands)Austria 13-0 SerbiaWorld ChampionshipDivision I, Group A
18.04YerevanArmenia 2-5 North KoreaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Final
18.04Yerevan (Armenia)South Africa 8-3 MongoliaWorld ChampionshipDivision III, Group B, 3rd Place Match
18.04LjubljanaSlovenia 10-1 CroatiaWorld ChampionshipDivision I, Group B
18.04Ljubljana (Slovenia)Hungary 6-0 PolandWorld ChampionshipDivision I, Group B
18.04Ljubljana (Slovenia)Great Britain 2-1 South KoreaWorld ChampionshipDivision I, Group B
17.04Yerevan (Armenia)North Korea 4-3 South AfricaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
17.04YerevanArmenia 15-0 MongoliaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
17.04KockelscheuerLuxembourg 1-2 GreeceWorld ChampionshipDivision III, Group A
17.04Kockelscheuer (Luxembourg)Ireland 8-2 United Arab EmiratesWorld ChampionshipDivision III, Group A
17.04Naucalpan (Mexico)Spain 9-1 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group A
17.04NaucalpanMexico 2-5 BulgariaWorld ChampionshipDivision II, Group A
17.04Naucalpan (Mexico)Australia 5-2 BelgiumWorld ChampionshipDivision II, Group A
17.04LjubljanaSlovenia 3-2 PolandWorld ChampionshipDivision I, Group B
17.04Ljubljana (Slovenia)Hungary 4-2 South KoreaWorld ChampionshipDivision I, Group B
17.04Ljubljana (Slovenia)Great Britain 4-1 CroatiaWorld ChampionshipDivision I, Group B
17.04DresdenGermany 8-2 NorwayFriendly
17.04ProstějovCzech Republic 3-2 SlovakiaFriendly
16.04Narva (Estonia)New Zealand 2-1 ChinaWorld ChampionshipDivision II, Group B
16.04Narva (Estonia)Iceland 6-2 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
16.04NarvaEstonia 7-1 RomaniaWorld ChampionshipDivision II, Group B
16.04NaucalpanMexico 2-4 SpainWorld ChampionshipDivision II, Group A
16.04Naucalpan (Mexico)Belgium 5-4 BulgariaWorld ChampionshipDivision II, Group A
16.04Naucalpan (Mexico)Australia 10-1 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group A
16.04WinterthurSwitzerland 0-4 SwedenFriendly
16.04CrimmitschauGermany 3-0 NorwayFriendly
16.04ProstějovCzech Republic 6-2 SlovakiaFriendly
16.04Tilburg (Netherlands)Austria 3-3 FranceFriendly
15.04Yerevan (Armenia)South Africa 12-1 MongoliaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
15.04YerevanArmenia 7-6 North KoreaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
15.04KockelscheuerLuxembourg 3-2 United Arab EmiratesWorld ChampionshipDivision III, Group A
15.04Kockelscheuer (Luxembourg)Ireland 3-1 GreeceWorld ChampionshipDivision III, Group A
15.04TilburgNetherlands 0-6 FranceFriendly
14.04Yerevan (Armenia)North Korea 22-1 MongoliaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
14.04YerevanArmenia 9-2 South AfricaWorld ChampionshipDivision III, Group B, Group Stage
14.04KockelscheuerLuxembourg 4-6 IrelandWorld ChampionshipDivision III, Group A
14.04Kockelscheuer (Luxembourg)Greece 7-1 United Arab EmiratesWorld ChampionshipDivision III, Group A
14.04Narva (Estonia)Romania 14-1 New ZealandWorld ChampionshipDivision II, Group B
14.04NarvaEstonia 6-1 IcelandWorld ChampionshipDivision II, Group B
14.04Narva (Estonia)China 7-2 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
14.04Naucalpan (Mexico)Spain 10-3 BulgariaWorld ChampionshipDivision II, Group A
14.04NaucalpanMexico 2-5 AustraliaWorld ChampionshipDivision II, Group A
14.04Naucalpan (Mexico)Belgium 13-1 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group A
14.04LjubljanaSlovenia 3-5 DenmarkSlovenia Tournament
14.04ArosaSwitzerland 4-5 Sweden
After shootout
Friendly
13.04Narva (Estonia)Romania 20-0 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
13.04Narva (Estonia)Iceland 3-1 ChinaWorld ChampionshipDivision II, Group B
13.04NarvaEstonia 17-0 New ZealandWorld ChampionshipDivision II, Group B
13.04Bled (Slovenia)Denmark 3-0 JapanSlovenia Tournament
13.04ZagrebCroatia 4-3 SerbiaFriendly
12.04Naucalpan (Mexico)Spain 6-1 BelgiumWorld ChampionshipDivision II, Group A
12.04NaucalpanMexico 9-2 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group A
12.04Naucalpan (Mexico)Australia 11-4 BulgariaWorld ChampionshipDivision II, Group A
12.04BledSlovenia 3-2 Japan
After shootout
Slovenia Tournament
12.04YerevanArmenia 22-1 GeorgiaFriendly
11.04Narva (Estonia)Romania 8-3 IcelandWorld ChampionshipDivision II, Group B
11.04Narva (Estonia)New Zealand 5-4 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
11.04NarvaEstonia 15-0 ChinaWorld ChampionshipDivision II, Group B
11.04Naucalpan (Mexico)Spain 6-0 AustraliaWorld ChampionshipDivision II, Group A
11.04NaucalpanMexico 2-5 BelgiumWorld ChampionshipDivision II, Group A
11.04Naucalpan (Mexico)Bulgaria 12-3 TurkeyWorld ChampionshipDivision II, Group A
11.04BudapestHungary 2-1 NorwayPannon Hockey Cup
11.04Yerevan (Armenia)South Africa 8-1 GeorgiaFriendly
11.04Sheffield (England)Great Britain 2-0 NetherlandsFriendly
10.04Narva (Estonia)Romania 4-3 ChinaWorld ChampionshipDivision II, Group B
10.04Narva (Estonia)Iceland 3-1 New ZealandWorld ChampionshipDivision II, Group B
10.04NarvaEstonia 17-3 IsraelWorld ChampionshipDivision II, Group B
10.04Budapest (Hungary)Hungary 2-3 AustriaPannon Hockey Cup
10.04KievUkraine 2-1 PolandFriendly
10.04Nottingham (England)Great Britain 4-2 NetherlandsFriendly
09.04KievUkraine 5-1 PolandFriendly
09.04AmbrìSwitzerland 1-3 Czech RepublicFriendly
09.04BudapestAustria 4-1 NorwayPannon Hockey Cup
08.04BelgradeSerbia 6-4 CroatiaFriendly
07.04OltenSwitzerland 4-1 Czech RepublicFriendly
04.04The HagueNetherlands 0-1 RomaniaFriendly
04.04Taipei (Taiwan)Thailand 5-2 MalaysiaChallenge Cup of Asia3rd Place Match
04.04TaipeiTaiwan 3-2 United Arab EmiratesChallenge Cup of AsiaFinal
04.04Taipei (Taiwan)Kuwait 2-0 MacauChallenge Cup of Asia7th Place Match
04.04Taipei (Taiwan)Hong Kong 5-2 MongoliaChallenge Cup of Asia5th Place Match
03.04GeleenNetherlands 2-3 RomaniaFriendly
03.04LeuvenBelgium 13-0 LuxembourgFriendly
03.04Taipei (Taiwan)United Arab Emirates 4-1 MalaysiaChallenge Cup of AsiaSemi-Final
03.04TaipeiTaiwan 4-2 ThailandChallenge Cup of AsiaSemi-Final
03.04Taipei (Taiwan)Mongolia 4-1 KuwaitChallenge Cup of Asia5th-8th Place Semi-Final
03.04Taipei (Taiwan)Hong Kong 2-0 MacauChallenge Cup of Asia5th-8th Place Semi-Final
02.04Taipei (Taiwan)Thailand 6-0 MacauChallenge Cup of AsiaGroup B
02.04Taipei (Taiwan)Malaysia 3-3 SingaporeChallenge Cup of AsiaGroup B
02.04TaipeiTaiwan 1-2 United Arab EmiratesChallenge Cup of AsiaGroup A
02.04Taipei (Taiwan)Hong Kong 2-1 MongoliaChallenge Cup of AsiaGroup A
01.04Taipei (Taiwan)Thailand 6-1 MalaysiaChallenge Cup of AsiaGroup B
01.04Taipei (Taiwan)Kuwait 2-2 MacauChallenge Cup of AsiaGroup B
01.04Taipei (Taiwan)Hong Kong 0-0 United Arab EmiratesChallenge Cup of AsiaGroup A
31.03Taipei (Taiwan)Malaysia 7-1 MacauChallenge Cup of AsiaGroup B
31.03Taipei (Taiwan)Kuwait 4-2 SingaporeChallenge Cup of AsiaGroup B
31.03TaipeiTaiwan 3-1 Hong KongChallenge Cup of AsiaGroup A
31.03ZagrebCroatia 2-5 AustriaFriendly
30.03Taipei (Taiwan)Thailand 5-0 KuwaitChallenge Cup of AsiaGroup B
30.03Taipei (Taiwan)Macau 3-3 SingaporeChallenge Cup of AsiaGroup B
30.03TaipeiTaiwan 7-0 MongoliaChallenge Cup of AsiaGroup A
29.03Taipei (Taiwan)Thailand 11-0 SingaporeChallenge Cup of AsiaGroup B
29.03Taipei (Taiwan)Malaysia 5-1 KuwaitChallenge Cup of AsiaGroup B
29.03Taipei (Taiwan)United Arab Emirates 1-0 MongoliaChallenge Cup of AsiaGroup A
20.03 Hong Kong Hong Kong 7-8 Macau Guangdong/Hong Kong/Macau League Hong Kong Stop (3 x 15 mins)
28.02VancouverCanada 3-2 USA
After overtime
Winter Olympic GamesFinal
27.02Vancouver (Canada)Finland 5-3 SlovakiaWinter Olympic Games3rd Place Match
26.02Vancouver (Canada)USA 6-1 FinlandWinter Olympic GamesSemi-Final
26.02VancouverCanada 3-2 SlovakiaWinter Olympic GamesSemi-Final
24.02Vancouver (Canada)USA 2-0 SwitzerlandWinter Olympic GamesQuarter-Final
24.02Vancouver (Canada)Slovakia 4-3 SwedenWinter Olympic GamesQuarter-Final
24.02Vancouver (Canada)Finland 2-0 Czech RepublicWinter Olympic GamesQuarter-Final
24.02VancouverCanada 7-3 RussiaWinter Olympic GamesQuarter-Final
23.02Vancouver (Canada)Switzerland 3-2 Belarus
After shootout
Winter Olympic GamesQualification Play-Off
23.02Vancouver (Canada)Slovakia 4-3 NorwayWinter Olympic GamesQualification Play-Off
23.02Vancouver (Canada)Czech Republic 3-2 Latvia
After overtime
Winter Olympic GamesQualification Play-Off
23.02VancouverCanada 8-2 GermanyWinter Olympic GamesQualification Play-Off
21.02Vancouver (Canada)Sweden 3-0 FinlandWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
21.02Vancouver (Canada)Russia 4-2 Czech RepublicWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
21.02VancouverCanada 3-5 USAWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
20.02Vancouver (Canada)Belarus 5-3 GermanyWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
20.02Vancouver (Canada)Slovakia 6-0 LatviaWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
20.02Vancouver (Canada)Switzerland 5-4 Norway
After overtime
Winter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
19.02Vancouver (Canada)Sweden 4-2 BelarusWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
19.02Vancouver (Canada)Finland 5-0 GermanyWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
19.02Vancouver (Canada)Czech Republic 5-2 LatviaWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
18.02Vancouver (Canada)Slovakia 2-1 Russia
After shootout
Winter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
18.02Vancouver (Canada)USA 6-1 NorwayWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
18.02VancouverCanada 3-2 Switzerland
After shootout
Winter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
17.02Vancouver (Canada)Sweden 2-0 GermanyWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
17.02Vancouver (Canada)Finland 5-1 BelarusWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group C
17.02Vancouver (Canada)Czech Republic 3-1 SlovakiaWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
16.02Vancouver (Canada)Russia 8-2 LatviaWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group B
16.02Vancouver (Canada)USA 3-1 SwitzerlandWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
16.02VancouverCanada 8-0 NorwayWinter Olympic GamesPreliminary Round, Group A
13.02Nagano (Japan)Slovenia 4-1 KazakhstanNagano Cup
13.02NaganoJapan 2-4 DenmarkNagano Cup
13.02AsiagoItaly 2-0 FranceEuro Ice Hockey ChallengeItaly
13.02Asiago (Italy)Austria 6-3 UkraineEuro Ice Hockey ChallengeItaly
12.02Nagano (Japan)Slovenia 4-3 Denmark
After shootout
Nagano Cup
12.02NaganoJapan 1-3 KazakhstanNagano Cup
12.02AsiagoItaly 1-0 Austria
After shootout
Euro Ice Hockey ChallengeItaly
12.02Asiago (Italy)France 4-3 UkraineEuro Ice Hockey ChallengeItaly
11.02Nagano (Japan)Kazakhstan 2-1 DenmarkNagano Cup
11.02NaganoJapan 3-1 SloveniaNagano Cup
11.02Winnipeg (Canada)Switzerland 6-2 BelarusFriendly
11.02BudapestHungary 8-1 RomaniaFriendly
11.02PergineItaly 4-1 UkraineEuro Ice Hockey ChallengeItaly
11.02Pergine (Italy)Austria 4-3 FranceEuro Ice Hockey ChallengeItaly
10.02Frankfurt am MainGermany 5-2 LatviaFriendly
09.02Winnipeg (Canada)Belarus 2-1 Switzerland
After overtime
Friendly
08.01Kuwait CityKuwait 10-3 BahrainFriendly