FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FUTSAL (AMF) - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
21.12 Cali (Colombia) Argentina 9-3 Chile South American Championship 3rd Place Match
21.12 Cali Colombia 4-1 Venezuela South American Championship Final
20.12 Cali Colombia 13-0 Chile South American Championship Semi-Final
20.12 Cali (Colombia) Venezuela 3-1 Argentina South American Championship Semi-Final
19.12 Cali Colombia 7-4 Venezuela South American Championship Group A
19.12 Cali (Colombia) Suriname 9-5 Ecuador South American Championship Group A
19.12 Cali (Colombia) Argentina 4-1 Chile South American Championship Group B
19.12 Cali (Colombia) Curaçao 5-4 Peru South American Championship Group B
18.12 Cali Colombia 16-0 Ecuador South American Championship Group A
18.12 Cali (Colombia) Venezuela 7-1 Suriname South American Championship Group A
18.12 Cali (Colombia) Argentina 15-0 Peru South American Championship Group B
18.12 Cali (Colombia) Chile 9-6 Curaçao South American Championship Group B
17.12 Cali Colombia 14-1 Suriname South American Championship Group A
17.12 Cali (Colombia) Venezuela 7-1 Ecuador South American Championship Group A
17.12 Cali (Colombia) Argentina 8-0 Curaçao South American Championship Group B
17.12 Cali (Colombia) Chile 5-1 Peru South American Championship Group B
03.10 Lloret de Mar (Spain) France 3-2 Italy World Cup Qualifier Europe
03.10 Lloret de Mar (Spain) Norway 13-3 Kyrgyzstan World Cup Qualifier Europe
02.10 Lloret de Mar (Spain) Czech Republic 7-0 Norway World Cup Qualifier Europe
02.10 Lloret de Mar (Spain) France 7-2 Kyrgyzstan World Cup Qualifier Europe
01.10 Lloret de Mar (Spain) Czech Republic 3-3 France
3-4 pens
World Cup Qualifier Europe
01.10 Lloret de Mar (Spain) Italy 4-2 Kyrgyzstan World Cup Qualifier Europe
30.09 Lloret de Mar (Spain) Czech Republic 5-0 Kyrgyzstan World Cup Qualifier Europe
30.09 Lloret de Mar (Spain) Norway 12-9 Italy World Cup Qualifier Europe
29.09 Lloret de Mar (Spain) Czech Republic 5-0 Italy World Cup Qualifier Europe
29.09 Lloret de Mar (Spain) Norway 4-3 France World Cup Qualifier Europe
24.05 Prague (Czech Republic) Israel 3-2 Norway European Championship 7th Place Match
24.05 Prague Czech Republic 2-2 Slovakia
1-2 pens
European Championship 5th Place Match
24.05 Prague (Czech Republic) Catalonia 2-1 Russia European Championship 3rd Place Match
24.05 Prague (Czech Republic) Belarus 2-1 Belgium European Championship Final
23.05 Prague Czech Republic 9-0 Israel European Championship 5th-8th Place Semi-Final
23.05 Prague (Czech Republic) Slovakia 4-3 Norway European Championship 5th-8th Place Semi-Final
23.05 Prague (Czech Republic) Belarus 2-0 Catalonia European Championship Semi-Final
23.05 Prague (Czech Republic) Belgium 4-2 Russia
After extra time
European Championship Semi-Final
22.05 Prague (Czech Republic) Belarus 4-2 Norway
After extra time
European Championship Quarter-Final
22.05 Prague (Czech Republic) Catalonia 3-2 Slovakia
After extra time
European Championship Quarter-Final
22.05 Prague Czech Republic 0-5 Belgium European Championship Quarter-Final
22.05 Prague (Czech Republic) Russia 9-1 Israel European Championship Quarter-Final
21.05 Prague Czech Republic 7-3 Norway European Championship Group A
21.05 Jilemnice (Czech Republic) Russia 3-1 Catalonia European Championship Group B
21.05 Jilemnice (Czech Republic) Belarus 1-1 Belgium
2-0 pens
European Championship Group C
20.05 Prague (Czech Republic) Norway 3-2 Israel European Championship Group A
20.05 Jilemnice (Czech Republic) Catalonia 3-2 Basque Country European Championship Group B
20.05 Jilemnice (Czech Republic) Belarus 2-2 Slovakia
2-1 pens
European Championship Group C
19.05 Prague Czech Republic 5-2 Israel European Championship Group A
19.05 Jilemnice (Czech Republic) Russia 9-3 Basque Country European Championship Group B
19.05 Jilemnice (Czech Republic) Slovakia 2-1 Belgium European Championship Group C