FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S FLOORBALL - 2011 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
11.12 Sankt Gallen (Switzerland) Norway 5-4 Poland
After shootout
World Championship 5th Place Match
11.12 Sankt Gallen Switzerland 2-3 Czech Republic World Championship 3rd Place Match
11.12 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 4-2 Finland World Championship Final
10.12 Sankt Gallen (Switzerland) Poland 4-1 Denmark World Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.12 Sankt Gallen (Switzerland) Norway 4-3 Latvia World Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.12 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 6-0 Czech Republic World Championship Semi-Final
10.12 Sankt Gallen Switzerland 2-11 Sweden World Championship Semi-Final
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) Australia 5-2 Japan World Championship 15th Place Match
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) Netherlands 5-3 Hungary World Championship 13th Place Match
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) Germany 4-3 Slovakia
After overtime
World Championship 11th Place Match
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) USA 4-2 Russia World Championship 9th Place Match
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) Czech Republic 5-1 Denmark World Championship Quarter-Final
09.12 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 13-2 Poland World Championship Quarter-Final
08.12 Sankt Gallen (Switzerland) Netherlands 2-1 Australia
After overtime
World Championship 13th-16th Place Semi-Final
08.12 Sankt Gallen (Switzerland) Hungary 5-3 Japan World Championship 13th-16th Place Semi-Final
08.12 Sankt Gallen (Switzerland) USA 6-3 Slovakia World Championship 9th-12th Place Semi-Final
08.12 Sankt Gallen (Switzerland) Russia 7-6 Germany
After overtime
World Championship 9th-12th Place Semi-Final
08.12 Sankt Gallen Switzerland 12-1 Latvia World Championship Quarter-Final
08.12 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 19-0 Norway World Championship Quarter-Final
07.12 Sankt Gallen (Switzerland) USA 7-3 Japan World Championship Group D
07.12 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 15-1 Denmark World Championship Group D
07.12 Sankt Gallen (Switzerland) Norway 5-0 Hungary World Championship Group C
07.12 Sankt Gallen (Switzerland) Czech Republic 15-1 Slovakia World Championship Group C
07.12 Sankt Gallen Switzerland 9-0 Poland World Championship Group A
07.12 Sankt Gallen (Switzerland) Russia 7-2 Netherlands World Championship Group A
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 30-0 USA World Championship Group D
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Denmark 7-2 Japan World Championship Group D
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Norway 5-2 Slovakia World Championship Group C
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Czech Republic 12-1 Hungary World Championship Group C
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Latvia 13-2 Australia World Championship Group B
06.12 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 9-1 Germany World Championship Group B
05.12 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 23-0 Japan World Championship Group D
05.12 Sankt Gallen (Switzerland) Denmark 6-5 USA World Championship Group D
05.12 Sankt Gallen (Switzerland) Germany 8-0 Australia World Championship Group B
05.12 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 4-0 Latvia World Championship Group B
05.12 Sankt Gallen Switzerland 19-1 Netherlands World Championship Group A
05.12 Sankt Gallen (Switzerland) Poland 7-1 Russia World Championship Group A
04.12 Sankt Gallen (Switzerland) Slovakia 10-4 Hungary World Championship Group C
04.12 Sankt Gallen (Switzerland) Czech Republic 3-2 Norway World Championship Group C
04.12 Sankt Gallen (Switzerland) Latvia 6-5 Germany World Championship Group B
04.12 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 13-1 Australia World Championship Group B
04.12 Sankt Gallen Switzerland 21-1 Russia World Championship Group A
04.12 Sankt Gallen (Switzerland) Poland 5-2 Netherlands World Championship Group A
25.11 Varberg Sweden 14-2 Norway Friendly
06.11 Kocēni Latvia 8-2 Estonia Friendly
06.11 Wernigerode Germany 2-4 Poland Nations Cup
06.11 Ilsenburg (Germany) Denmark 5-0 Netherlands Nations Cup
06.11 Helsinki (Finland) Switzerland 4-3 Czech Republic Euro Floorball Tour
06.11 Helsinki Finland 2-11 Sweden Euro Floorball Tour
05.11 Kocēni Latvia 5-0 Estonia Friendly
05.11 Wernigerode (Germany) Poland 9-2 Netherlands Nations Cup
05.11 Ilsenburg Germany 4-2 Denmark Nations Cup
05.11 Helsinki (Finland) Sweden 11-6 Switzerland Euro Floorball Tour
05.11 Helsinki Finland 4-1 Czech Republic Euro Floorball Tour
04.11 Wernigerode Germany 6-1 Netherlands Nations Cup
04.11 Ilsenburg (Germany) Poland 4-3 Denmark Nations Cup
04.11 Helsinki (Finland) Sweden 3-0 Czech Republic Euro Floorball Tour
04.11 Helsinki Finland 1-3 Switzerland Euro Floorball Tour
11.09 Kapfenberg Austria 0-7 Slovenia Friendly
11.09 Kapfenberg Austria 2-5 Slovenia Friendly
11.09 Zbąszyń Poland 1-14 Switzerland Polish Open
11.09 Siedlec (Poland) Finland 4-1 Norway Polish Open
11.09 Babimost (Poland) Czech Republic 9-1 Germany Polish Open
10.09 babimost (Poland) Switzerland 5-2 Czech Republic Polish Open
10.09 Zbąszyń Poland 1-3 Norway Polish Open
10.09 Siedlec (Poland) Finland 12-1 Germany Polish Open
10.09 Siedlec (Poland) Switzerland 4-3 Norway Polish Open
10.09 Babimost Poland 2-6 Germany Polish Open
10.09 Zbąszyń (Poland) Finland 7-4 Czech Republic Polish Open
09.09 Siedlec (Poland) Switzerland 11-2 Germany Polish Open
09.09 Babimost Poland 2-7 Finland Polish Open
09.09 Zbąszyń (Poland) Czech Republic 6-1 Norway Polish Open
09.09 Zbąszyń (Poland) Switzerland 6-4 Finland Polish Open
09.09 Siedlec Poland 2-7 Czech Republic Polish Open
09.09 Babimost (Poland) Germany 5-3 Norway Polish Open
24.04 Kocēni Latvia 5-4 Estonia Friendly
23.04 Kocēni Latvia 4-2 Estonia Friendly
23.04 Sankt Gallen Switzerland 1-12 Sweden Euro Floorball Tour
23.04 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 6-1 Czech Republic Euro Floorball Tour
22.04 Sankt Gallen Switzerland 4-1 Czech Republic Euro Floorball Tour
22.04 Sankt Gallen (Switzerland) Finland 4-4 Sweden Euro Floorball Tour
21.04 Sankt Gallen Switzerland 0-3 Finland Euro Floorball Tour
21.04 Sankt Gallen (Switzerland) Sweden 8-3 Czech Republic Euro Floorball Tour
06.02 Rakoniewice Poland 7-6 Slovakia World Championship Qualifier Europe, Group 2
06.02 Rakoniewice (Poland) Hungary 8-3 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 2
06.02 Rakoniewice (Poland) Estonia 15-0 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 2
06.02 Benidorm Spain 0-8 Denmark World Championship Qualifier Europe, Group 1
06.02 Benidorm (Spain) Germany 8-2 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 1
05.02 Karlskrona Sweden 10-2 Finland Friendly
05.02 Valmiera Latvia 2-7 Switzerland Friendly
05.02 Rakoniewice (Poland) Slovenia 7-0 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 2
05.02 Rakoniewice (Poland) Slovakia 6-2 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 2
05.02 Rakoniewice Poland 6-0 Hungary World Championship Qualifier Europe, Group 2
05.02 Benidorm Spain 3-10 Germany World Championship Qualifier Europe, Group 1
05.02 Benidorm (Spain) Netherlands 9-3 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 1
04.02 Valmiera Latvia 1-2 Switzerland Friendly
04.02 Rakoniewice (Poland) Slovakia 10-0 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 2
04.02 Rakoniewice Poland 4-4 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 2
04.02 Rakoniewice (Poland) Hungary 34-0 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 2
04.02 Benidorm (Spain) Germany 19-2 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 1
04.02 Benidorm (Spain) Denmark 4-1 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 1
03.02 Rakoniewice (Poland) Slovakia 5-2 Hungary World Championship Qualifier Europe, Group 2
03.02 Rakoniewice Poland 23-0 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 2
03.02 Rakoniewice (Poland) Estonia 8-2 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 2
03.02 Benidorm Spain 3-9 Netherlands World Championship Qualifier Europe, Group 1
03.02 Benidorm (Spain) Denmark 11-0 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 1
02.02 Rakoniewice (Poland) Slovakia 17-0 Austria World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.02 Rakoniewice Poland 7-1 Slovenia World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.02 Rakoniewice (Poland) Hungary 6-2 Estonia World Championship Qualifier Europe, Group 2
02.02 Benidorm Spain 5-2 Italy World Championship Qualifier Europe, Group 1
02.02 Benidorm (Spain) Germany 3-2 Denmark World Championship Qualifier Europe, Group 1
30.01 Perth (Australia) Japan 9-4 Singapore World Championship Qualifier Asia-Pacific
29.01 Perth (Australia) Singapore 5-3 Japan Asia Pacific Championship (+ World Championship Qualifier)
28.01 Perth Australia 4-0 Singapore Asia Pacific Championship
28.01 Perth Australia 3-6 Japan Asia Pacific Championship