FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FLOORBALL - 2018 RESULTS

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women

Men's Archive 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
09.12 Prague (Czechia) Norway 9-5 Denmark World Championship 7th Place Match
09.12 Prague (Czechia) Latvia 5-3 Germany World Championship 5th Place Match
09.12 Prague Czechia 2-4 Switzerland World Championship 3rd Place Match
09.12 Prague (Czechia) Finland 6-3 Sweden World Championship Final
08.12 Prague (Czechia) Germany 4-2 Denmark World Championship 5th-8th Place Semi-Final
08.12 Prague (Czechia) Latvia 6-5 Norway
After shootout
World Championship 5th-8th Place Semi-Final
08.12 Prague Czechia 2-7 Finland World Championship Semi-Final
08.12 Prague (Czechia) Sweden 5-4 Switzerland
After shootout
World Championship Semi-Final
07.12 Prague (Czechia) Japan 4-2 Singapore World Championship 15th Place Match
07.12 Prague (Czechia) Poland 9-1 Thailand World Championship 13th Place Match
07.12 Prague (Czechia) Canada 6-5 Australia World Championship 11th Place Match
07.12 Prague (Czechia) Slovakia 7-5 Estonia World Championship 9th Place Match
07.12 Prague (Czechia) Finland 6-1 Germany World Championship Quarter-Final
07.12 Prague (Czechia) Sweden 14-1 Latvia World Championship Quarter-Final
06.12 Prague (Czechia) Poland 6-2 Japan World Championship 13th-16th Place Semi-Final
06.12 Prague (Czechia) Thailand 4-3 Singapore World Championship 13th-16th Place Semi-Final
06.12 Prague (Czechia) Estonia 9-2 Canada World Championship 9th-12th Place Semi-Final
06.12 Prague (Czechia) Slovakia 12-3 Australia World Championship 9th-12th Place Semi-Final
06.12 Prague Czechia 10-1 Denmark World Championship Quarter-Final
06.12 Prague (Czechia) Switzerland 3-2 Norway
After overtime
World Championship Quarter-Final
05.12Prague (Czechia)Denmark 3-2 Estonia World ChampionshipQuarter-Final Play-Off
05.12Prague (Czechia)Germany 7-2 Canada World ChampionshipQuarter-Final Play-Off
05.12Prague (Czechia)Latvia 6-1 Slovakia World ChampionshipQuarter-Final Play-Off
05.12Prague (Czechia)Norway 10-0 Australia World ChampionshipQuarter-Final Play-Off
04.12 Prague Czechia 6-4 Switzerland World Championship Group A
04.12 Prague (Czechia) Finland 9-1 Norway World Championship Group B
04.12 Prague (Czechia) Sweden 25-0 Denmark World Championship Group B
04.12 Prague (Czechia) Australia 4-3 Thailand World Championship Group C
04.12 Prague (Czechia) Canada 14-2 Japan World Championship Group D
04.12 Prague (Czechia) Slovakia 18-2 Singapore World Championship Group D
03.12 Prague (Czechia) Germany 5-4 Latvia World Championship Group A
03.12 Prague (Czechia) Finland 7-1 Denmark World Championship Group B
03.12 Prague (Czechia) Sweden 9-1 Norway World Championship Group B
03.12 Prague (Czechia) Australia 4-2 Poland World Championship Group C
03.12 Prague (Czechia) Estonia 11-4 Thailand World Championship Group C
03.12 Prague (Czechia) Singapore 9-5 Japan World Championship Group D
02.12 Prague Czechia 3-4 Latvia World Championship Group A
02.12 Prague (Czechia) Switzerland 13-1 Germany World Championship Group A
02.12 Prague (Czechia) Norway 9-3 Denmark World Championship Group B
02.12 Prague (Czechia) Estonia 4-3 Poland World Championship Group C
02.12 Prague (Czechia) Canada 4-4 Singapore World Championship Group D
02.12 Prague (Czechia) Slovakia 15-1 Japan World Championship Group D
01.12 Prague Czechia 10-5 Germany World Championship Group A
01.12 Prague (Czechia) Switzerland 7-3 Latvia World Championship Group A
01.12 Prague (Czechia) Sweden 5-4 Finland World Championship Group B
01.12 Prague (Czechia) Estonia 11-5 Australia World Championship Group C
01.12 Prague (Czechia) Poland 5-2 Thailand World Championship Group C
01.12 Prague (Czechia) Slovakia 12-3 Canada World Championship Group D
11.11 Frederikshavn Denmark 1-1 Norway Friendly 
11.11 Gorzów Wielkopolski Poland 3-5 Germany Friendly 
10.11 Kocēni Latvia 6-1 Estonia Friendly 
10.11 Gorzów Wielkopolski Poland 2-4 Germany Friendly 
09.11 Kocēni Latvia 8-5 Estonia Friendly 
21.10 Uppsala (Sweden) Czechia 6-5 Switzerland
After shootout
Euro Floorball Tour  
21.10 Uppsala Sweden 5-1 Finland Euro Floorball Tour  
21.10 Prešov (Slovakia) Poland 4-3 Denmark
After shootout
6 Nations Challenge 5th Place Match
21.10 Prešov (Slovakia) Latvia 6-5 Norway 6 Nations Challenge 3rd Place Match
21.10 Prešov Slovakia 4-6 Germany 6 Nations Challenge Final
21.10 Érd Hungary 16-4 Great Britain Friendly 
20.10 Uppsala (Sweden) Finland 5-2 Czechia Euro Floorball Tour  
20.10 Uppsala Sweden 5-1 Switzerland Euro Floorball Tour  
20.10 Prešov Slovakia 6-5 Germany 6 Nations Challenge Group A
20.10 Prešov (Slovakia) Norway 11-1 Poland 6 Nations Challenge Group B
20.10 Prešov (Slovakia) Germany 8-7 Norway 6 Nations Challenge Semi-Final
20.10 Prešov Slovakia 7-6 Latvia
After shootout
6 Nations Challenge Semi-Final
20.10ÉrdHungary 10-5 Great Britain Friendly 
19.10 Uppsala (Sweden) Finland 4-3 Switzerland
After shootout
Euro Floorball Tour  
19.10 Uppsala Sweden 5-4 Czechia Euro Floorball Tour  
19.10 Prešov (Slovakia) Denmark 5-5 Germany 6 Nations Challenge Group A
19.10 Prešov Slovakia 12-1 Denmark 6 Nations Challenge Group A
19.10 Prešov (Slovakia) Latvia 6-5 Poland 6 Nations Challenge Group B
19.10 Prešov (Slovakia) Norway 3-2 Latvia 6 Nations Challenge Group B
16.09 Abidjan Côte d'Ivoire 5-0 Togo Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
16.09 Abidjan (Côte d'Ivoire) Burkina Faso 5-1 Nigeria Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
16.09 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 3-1 Burkina Faso Africa Cup Final (5-a-side, 2 x 15 mins)
15.09 Abidjan Côte d'Ivoire 1-2 Burkina Faso Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
15.09 Abidjan (Côte d'Ivoire) Burkina Faso 7-0 Togo Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
15.09 Abidjan Côte d'Ivoire 3-7 Nigeria Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
15.09 Abidjan (Côte d'Ivoire) Nigeria 7-3 Togo Africa Cup Group Stage (5-a-side, 2 x 15 mins)
02.09 Pardubice Czechia 5-4 Switzerland 3-Nation Tournament  
02.09 Eerikkilä Finland U-19 4-2 Latvia Friendly  
01.09 Pardubice (Czechia) Switzerland 6-4 Finland 3-Nation Tournament  
31.08 Pardubice Czechia 0-4 Finland 3-Nation Tournament  
31.08 Eerikkilä Finland U-19 4-7 Latvia Friendly  
29.04 Brno Czechia 2-6 Finland Euro Floorball Tour  
29.04 Brno (Czechia) Sweden 11-7 Switzerland Euro Floorball Tour  
28.04 Brno Czechia 5-6 Switzerland
After shootout
Euro Floorball Tour  
28.04 Brno (Czechia) Sweden 7-6 Finland Euro Floorball Tour  
27.04 Brno Czechia 3-5 Sweden Euro Floorball Tour  
27.04 Brno (Czechia) Switzerland 10-6 Finland Euro Floorball Tour  
11.02 Toronto Canada 5-4 USA World Championship Qualifier Americas, Match 2
10.02TorontoCanada 3-2 USA World Championship QualifierAmericas, Match 1
04.02Tallinn (Estonia)Belgium 14-5 Liechtenstein World Championship QualifierEurope 1
04.02 Tallinn Estonia 1-15 Finland World Championship Qualifier Europe 1
04.02Tallinn (Estonia)Poland 6-2 Netherlands World Championship QualifierEurope 1
04.02 Nitra (Slovakia) Germany 17-3 France World Championship Qualifier Europe 2
04.02 Nitra Slovakia 4-11 Sweden World Championship Qualifier Europe 2
04.02Nitra (Slovakia)Great Britain 7-4 Austria World Championship QualifierEurope 4
04.02Nitra (Slovakia)Norway 7-6 Denmark World Championship QualifierEurope 4
03.02 Tallinn Estonia 5-4 Poland World Championship Qualifier Europe 1
03.02 Tallinn (Estonia) Finland 27-0 Belgium World Championship Qualifier Europe 1
03.02 Tallinn (Estonia) Netherlands 8-3 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 1
03.02 Nitra Slovakia 3-2 Germany World Championship Qualifier Europe 2
03.02 Nitra (Slovakia) Sweden 23-1 Slovenia World Championship Qualifier Europe 2
03.02 Valmiera (Latvia) Hungary 12-3 Iceland World Championship Qualifier Europe 3
03.02 Valmiera Latvia 4-9 Switzerland World Championship Qualifier Europe 3
03.02 Valmiera (Latvia) Russia 9-5 Italy World Championship Qualifier Europe 3
03.02 Nitra (Slovakia) Norway 21-1 Great Britain World Championship Qualifier Europe 4
03.02 Nitra (Slovakia) Spain 6-3 Austria World Championship Qualifier Europe 4
02.02 Tallinn Estonia 16-4 Belgium World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Tallinn (Estonia) Finland 32-1 Netherlands World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Tallinn (Estonia) Poland 10-1 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Nitra (Slovakia) Slovenia 15-5 France World Championship Qualifier Europe 2
02.02 Nitra (Slovakia) Sweden 17-0 Germany World Championship Qualifier Europe 2
02.02 Valmiera (Latvia) Hungary 4-3 Italy World Championship Qualifier Europe 3
02.02 Valmiera Latvia 14-0 Iceland World Championship Qualifier Europe 3
02.02 Valmiera (Latvia) Switzerland 17-3 Russia World Championship Qualifier Europe 3
02.02 Nitra (Slovakia) Denmark 6-3 Spain World Championship Qualifier Europe 4
02.02 Nitra (Slovakia) Norway 4-2 Austria World Championship Qualifier Europe 4
01.02 Tallinn Estonia 9-3 Netherlands World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Tallinn (Estonia) Finland 24-0 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Tallinn (Estonia) Poland 9-2 Belgium World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Nitra (Slovakia) Germany 6-5 Slovenia World Championship Qualifier Europe 2
01.02 Nitra Slovakia 10-3 France World Championship Qualifier Europe 2
01.02 Valmiera (Latvia) Iceland 3-2 Italy World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Valmiera Latvia 7-3 Russia World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Valmiera (Latvia) Switzerland 21-0 Hungary World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Nitra (Slovakia) Denmark 16-0 Great Britain World Championship Qualifier Europe 4
01.02 Nitra (Slovakia) Norway 13-0 Spain World Championship Qualifier Europe 4
31.01 Tallinn (Estonia) Belgium 5-5 Netherlands World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Tallinn Estonia 13-2 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Tallinn (Estonia) Finland 13-1 Poland World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Nitra Slovakia 7-2 Slovenia World Championship Qualifier Europe 2
31.01 Nitra (Slovakia) Sweden 43-1 France World Championship Qualifier Europe 2
31.01 Nitra (Slovakia) Denmark 6-3 Austria World Championship Qualifier Europe 4
31.01 Nitra (Slovakia) Spain 11-1 Great Britain World Championship Qualifier Europe 4
31.01 Valmiera (Latvia) Hungary 8-8 Russia World Championship Qualifier Europe 3
31.01 Valmiera Latvia 11-1 Italy 2World Championship Qualifier Europe 3
31.01 Valmiera (Latvia) Switzerland 22-3 Iceland World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Valmiera Latvia 12-1 Hungary World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Valmiera (Latvia) Russia 7-5 Iceland World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Valmiera (Latvia) Switzerland 18-2 Italy World Championship Qualifier Europe 3
27.01 Jeju South Korea 9-2 New Zealand World Championship Qualifier Asia-Oceania, 5th Place Match
27.01 Jeju (South Korea) Japan 8-1 Thailand World Championship Qualifier Asia-Oceania, 3rd Place Match
27.01 Jeju (South Korea) Australia 5-4 Singapore World Championship Qualifier Asia-Oceania, Final
26.01 Jeju (South Korea) Malaysia 17-1 China World Championship Qualifier Asia-Oceania, 7th Place Match
26.01 Jeju South Korea 2-6 Japan World Championship Qualifier Asia-Oceania, 3rd-6th Place Semi-Final
26.01 Jeju (South Korea) Thailand 11-2 New Zealand World Championship Qualifier Asia-Oceania, 3rd-6th Place Semi-Final
25.01 Jeju (South Korea) Australia 26-1 China World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
25.01 Jeju South Korea 0-12 Thailand World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
25.01 Jeju (South Korea) Japan 3-1 New Zealand World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B
25.01 Jeju (South Korea) Singapore 11-1 Malaysia World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B
24.01 Jeju (South Korea) Australia 4-3 Thailand World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
24.01 Jeju (South Korea) Malaysia 5-5 New Zealand World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B
23.01 Jeju South Korea 2-9 Australia World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
23.01 Jeju (South Korea) Thailand 37-1 China World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
23.01 Jeju (South Korea) Japan 4-4 Singapore World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B
22.01 Jeju South Korea 14-0 China World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group A
22.01 Jeju (South Korea) Japan 12-3 Malaysia World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B
22.01 Jeju (South Korea) Singapore 10-2 New Zealand World Championship Qualifier Asia-Oceania, Group B