FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FLOORBALL - 2017 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
05.11 Kirchberg Switzerland 7-5 Sweden Euro Floorball Tour  
05.11 Bolzano (Italy) Austria 5-5 Slovenia Alps Adria Cup 
05.11 Bolzano Italy 2-11 Hungary Alps Adria Cup  
05.11 Amiens France 6-4 Spain International de France  
05.11 Sønderborg Denmark 8-7 Germany Friendly 
04.11 Malmö Sweden 6-3 Czech Republic Euro Floorball Tour 
04.11 Kirchberg Switzerland 2-4 Finland Euro Floorball Tour  
04.11 Bolzano Italy 5-8 Austria Alps Adria Cup 
04.11 Bolzano (Italy) Slovenia 8-4 Hungary Alps Adria Cup 
04.11 Bolzano (Italy) Austria 5-3 Hungary Alps Adria Cup 
04.11 Bolzano Italy 3-3 Slovenia Alps Adria Cup 
04.11 Amiens (France) Belgium 7-4 Spain International de France  
04.11 Sønderborg Denmark 3-3 Germany Friendly 
03.11 Kirchberg (Switzerland) Sweden 8-3 FinlandEuro Floorball Tour  
03.11 Kirchberg Switzerland 4-5 Czech Republic
After shootout
Euro Floorball Tour  
03.11 Amiens France 5-9 Belgium International de France  
02.11 Kirchberg (Switzerland)Finland 5-3 Czech RepublicEuro Floorball Tour 
24.09 Kampala Uganda 8-3 Kenya Friendly Informal match
23.09 Kampala Uganda 1-3 Kenya Friendly  
10.09 KocēniLatvia 8-3 Estonia Kocēni 3 Nations Tournament 
10.09 Granada (Spain)Iceland 6-4 France Granada 4 Nations Tournament 
10.09 GranadaSpain 2-6 Belgium Granada 4 Nations Tournament 
10.09 FalunSweden 12-6 FinlandFriendly 
09.09 KocēniLatvia 2-4 Finland U-23 Kocēni 3 Nations Tournament 
09.09 Granada (Spain)Belgium 7-1 Iceland Granada 4 Nations Tournament 
09.09 GranadaSpain 4-0 France Granada 4 Nations Tournament 
09.09 Mladá BoleslavCzech Republic 13-2 Slovakia Friendly 
09.09 ÉrdHungary 1-6 Austria Friendly 
08.09 Kocēni (Latvia)Finland U-23 6-0 Estonia Kocēni 3 Nations Tournament 
08.09 Granada (Spain)Belgium 7-6 France Granada 4 Nations Tournament 
08.09 GranadaSpain 3-4 Iceland Granada 4 Nations Tournament 
08.09 Mladá BoleslavCzech Republic 9-5 Slovakia Friendly 
08.09 VantaaFinland 5-3 Sweden Friendly 
08.09 ÉrdHungary 5-3 Austria Friendly 
30.07 Wrocław (Poland) Finland 2-0 Czech Republic World Games 3rd Place Match
30.07 Wrocław (Poland) Sweden 7-5 Switzerland World Games Final
29.07 Wrocław Poland 1-4 USA World Games 5th Place Match
29.07Wrocław (Poland) Sweden 5-2 Czech Republic World GamesSemi-Final
29.07Wrocław (Poland) Switzerland 5-2 Finland World GamesSemi-Final
28.07 Wrocław Poland 1-12 Czech Republic World Games Group A
28.07 Wrocław (Poland) Sweden 20-0 USA World Games Group B
28.07 Wrocław (Poland) Sweden 3-0 Switzerland World Games Group B
27.07 Wrocław (Poland) Finland 4-2 Czech Republic World Games Group A
27.07 Wrocław Poland 0-5 Finland World Games Group A
27.07 Wrocław (Poland) Switzerland 17-0 USA World Games Group B
06.07 Bangkok (Thailand) Iran 7-4 Philippines Asia-Oceania Cup 7th Place Match
06.07 Bangkok (Thailand) India 6-4 China Asia-Oceania Cup 5th Place Match
06.07 Bangkok (Thailand) South Korea 4-2 Indonesia Asia-Oceania Cup 3rd Place Match
06.07 Bangkok Thailand 8-4 Singapore Asia-Oceania Cup Final
05.07 Bangkok (Thailand) China 3-2 Philippines
After overtime
Asia-Oceania Cup 5th-8th Place Semi-Final
05.07 Bangkok (Thailand) India 9-6 Iran Asia-Oceania Cup 5th-8th Place Semi-Final
05.07 Bangkok (Thailand) Singapore 11-0 South Korea Asia-Oceania Cup Semi-Final
05.07 Bangkok Thailand 15-2 Indonesia Asia-Oceania Cup Semi-Final
04.07 Bangkok (Thailand) Indonesia 7-4 Philippines Asia-Oceania Cup Quarter-Final
04.07 Bangkok (Thailand) South Korea 7-1 Iran Asia-Oceania Cup Quarter-Final
03.07 Bangkok (Thailand) Iran 4-3 China Asia-Oceania Cup Group A
03.07 Bangkok (Thailand) Singapore 14-1 Philippines Asia-Oceania Cup Group A
03.07 Bangkok (Thailand) Indonesia 10-3 India Asia-Oceania Cup Group B
03.07 Bangkok Thailand 11-1 South Korea Asia-Oceania Cup Group B
02.07 Bangkok (Thailand) Philippines 5-3 Iran Asia-Oceania Cup Group A
02.07 Bangkok (Thailand) Singapore 13-0 China Asia-Oceania Cup Group A
02.07 Bangkok (Thailand) South Korea 10-4 India Asia-Oceania Cup Group B
02.07 Bangkok Thailand 12-0 Indonesia Asia-Oceania Cup Group B
01.07 Bangkok (Thailand) Philippines 4-3 China Asia-Oceania CupGroup A
01.07 Bangkok (Thailand) Singapore 16-0 Iran Asia-Oceania CupGroup A
01.07 Bangkok (Thailand) South Korea 8-4 Indonesia Asia-Oceania CupGroup B
01.07 Bangkok Thailand 23-3 India Asia-Oceania CupGroup B
29.04 Turku Finland 0-4 Sweden Euro Floorball Tour  
29.04 Turku (Finland) Switzerland 6-3 Czech Republic Euro Floorball Tour  
28.04 Turku Finland 6-0 Switzerland Euro Floorball Tour  
28.04 Turku (Finland) Sweden 10-3 Czech Republic Euro Floorball Tour  
27.04 Turku Finland 8-1 Czech Republic Euro Floorball Tour 
27.04 Turku (Finland) Sweden 6-5 Switzerland Euro Floorball Tour 
23.04 Utrecht Netherlands 9-7 France Friendly 
22.04 Utrecht Netherlands 6-5 France Friendly 
05.02 Érd Hungary 4-7 Slovakia 3-Nation Tournament  
05.02 Helsinki Finland U-23 5-4 Czech Republic Friendly 
04.02 Érd (Hungary) Slovakia 7-6 Belgium 3-Nation Tournament  
04.02 Turku Finland 5-5 Czech Republic Friendly 
03.02 Érd Hungary 8-7 Belgium 3-Nation Tournament  

site
stats