FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FLOORBALL - 2014 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
21.12 Singapore (Singapore) Indonesia 6-1 Philippines Southeast Asian Championship 3rd Place Match
21.12 Singapore Singapore 9-4 Malaysia Southeast Asian Championship Final
20.12 Singapore (Singapore) Malaysia 8-1 Philippines Southeast Asian Championship Group Stage
20.12 Singapore Singapore 7-1 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
19.12 Singapore (Singapore) Indonesia 7-2 Philippines Southeast Asian Championship Group Stage
19.12 Singapore Singapore 7-2 Malaysia Southeast Asian Championship Group Stage
18.12 Singapore (Singapore) Malaysia 9-1 Indonesia Southeast Asian Championship Group Stage
18.12 Singapore Singapore 11-0 Philippines Southeast Asian Championship Group Stage
14.12 Gothenburg (Sweden) Denmark 7-2 Estonia World Championship 7th Place Match
14.12 Gothenburg (Sweden) Latvia 4-3 Norway World Championship 5th Place Match
14.12 Gothenburg (Sweden) Czech Republic 4-3 Switzerland World Championship 3rd Place Match
14.12 Gothenburg Sweden 3-2 Finland World Championship Final
13.12 Gothenburg (Sweden) Latvia 6-1 Estonia World Championship 5th-8th Place Semi-Final
13.12 Gothenburg (Sweden) Norway 6-2 Denmark World Championship 5th-8th Place Semi-Final
13.12 Gothenburg (Sweden) Finland 6-3 Czech Republic World Championship Semi-Final
13.12 Gothenburg Sweden 10-1 Switzerland World Championship Semi-Final
12.12 Gothenburg (Sweden) USA 5-4 Canada World Championship 11th Place Match
12.12 Gothenburg (Sweden) Germany 7-5 Slovakia World Championship 9th Place Match
12.12 Gothenburg (Sweden) Czech Republic 5-1 Denmark World Championship Quarter-Final
12.12 Gothenburg (Sweden) Switzerland 6-1 Latvia World Championship Quarter-Final
11.12 Gothenburg (Sweden) Japan 5-4 South Korea
After overtime
World Championship 15th Place Match
11.12 Gothenburg (Sweden) Russia 11-4 Australia World Championship 13th Place Match
11.12 Gothenburg (Sweden) Germany 6-5 USA
After overtime
World Championship 9th-12th Place Semi-Final
11.12 Gothenburg (Sweden) Slovakia 5-3 Canada World Championship 9th-12th Place Semi-Final
11.12 Gothenburg (Sweden) Finland 6-1 Norway World Championship Quarter-Final
11.12 Gothenburg Sweden 17-0 Estonia World Championship Quarter-Final
10.12 Gothenburg (Sweden) Australia 4-2 Japan World Championship 13th-16th Place Semi-Final
10.12 Gothenburg (Sweden) Russia 15-3 South Korea World Championship 13th-16th Place Semi-Final
10.12 Gothenburg (Sweden) Denmark 4-3 Germany
After shootout
World Championship Quarter-Final Play-Off
10.12 Gothenburg (Sweden) Estonia 7-2 Slovakia World Championship Quarter-Final Play-Off
10.12 Gothenburg (Sweden) Latvia 10-2 Canada World Championship Quarter-Final Play-Off
10.12 Gothenburg (Sweden) Norway 6-2 USA World Championship Quarter-Final Play-Off
09.12 Gothenburg Sweden 5-2 Finland World Championship Group A
09.12 Gothenburg (Sweden) Czech Republic 12-2 Estonia World Championship Group B
09.12 Gothenburg (Sweden) Switzerland 10-7 Norway World Championship Group B
09.12 Gothenburg (Sweden) Slovakia 4-2 USA World Championship Group C
09.12 Gothenburg (Sweden) South Korea 3-1 Japan World Championship Group C
09.12 Gothenburg (Sweden) Denmark 9-5 Australia World Championship Group D
08.12 Gothenburg (Sweden) Latvia 5-3 Germany World Championship Group A
08.12 Gothenburg (Sweden) Czech Republic 2-2 Switzerland World Championship Group B
08.12 Gothenburg (Sweden) Norway 4-2 Estonia World Championship Group B
08.12 Gothenburg (Sweden) Slovakia 15-2 South Korea World Championship Group C
08.12 Gothenburg (Sweden) USA 9-1 Japan World Championship Group C
08.12 Gothenburg (Sweden) Canada 9-8 Russia World Championship Group D
07.12 Gothenburg (Sweden) Finland 7-1 Latvia World Championship Group A
07.12 Gothenburg Sweden 13-3 Germany World Championship Group A
07.12 Gothenburg (Sweden) Switzerland 7-3 Estonia World Championship Group B
07.12 Gothenburg (Sweden) USA 12-2 South Korea World Championship Group C
07.12 Gothenburg (Sweden) Canada 7-1 Australia World Championship Group D
07.12 Gothenburg (Sweden) Denmark 5-1 Russia World Championship Group D
06.12 Gothenburg (Sweden) Finland 9-2 Germany World Championship Group A
06.12 Gothenburg Sweden 11-2 Latvia World Championship Group A
06.12 Gothenburg (Sweden) Czech Republic 7-6 Norway World Championship Group B
06.12 Gothenburg (Sweden) Slovakia 9-4 Japan World Championship Group C
06.12 Gothenburg (Sweden) Australia 11-9 Russia World Championship Group D
06.12 Gothenburg (Sweden) Denmark 7-2 Canada World Championship Group D
29.11 Helsingborg Sweden 10-3 Norway Friendly
02.11 Hämeenlinna Finland 2-4 Sweden Euro Floorball Tour
02.11 Hämeenlinna (Finland) Czech Republic 5-0 Switzerland Euro Floorball Tour
02.11 Valmiera (Latvia) Germany 3-2 Denmark 4-Nations Tournament
02.11 Valmiera Latvia 8-4 Estonia 4-Nations Tournament
02.11 Besançon France 7-7 Great Britain Friendly
02.11 Dolo Italy 1-5 Austria Friendly
01.11 Hämeenlinna Finland 7-2 Switzerland Euro Floorball Tour
01.11 Hämeenlinna (Finland) Sweden 8-3 Czech Republic Euro Floorball Tour
01.11 Valmiera (Latvia) Estonia 5-3 Denmark 4-Nations Tournament
01.11 Valmiera Latvia 6-4 Germany 4-Nations Tournament
01.11 Dolo Italy 2-6 Slovenia 3-Nations Cup
01.11 Dolo (Italy) Austria 4-4 Slovenia 3-Nations Cup
01.11 Dolo Italy 5-0 Austria 3-Nations Cup
01.11 Besançon France 11-4 Great Britain Friendly
31.10 Hämeenlinna Finland 9-6 Czech Republic Euro Floorball Tour
31.10 Hämeenlinna (Finland) Sweden 6-2 Switzerland Euro Floorball Tour
31.10 Valmiera (Latvia) Estonia 4-3 Germany
After shootout
4-Nations Tournament
31.10 Valmiera Latvia 5-3 Denmark 4-Nations Tournament
14.09 Vantaa Finland 5-5 Sweden Friendly  
11.09 Malmö Sweden 6-1 Finland Friendly  
27.04 Česká Lípa Czech Republic 8-7 Switzerland Euro Floorball Tour
27.04 Česká Lípa (Czech Republic) Finland 7-2 Sweden Euro Floorball Tour
26.04 Česká Lípa Czech Republic 3-2 Finland
After shootout
Euro Floorball Tour  
26.04 Česká Lípa (Czech Republic) Sweden 9-2 Switzerland Euro Floorball Tour
25.04 Česká Lípa Czech Republic 6-5 Sweden Euro Floorball Tour
25.04 Česká Lípa (Czech Republic) Finland 3-1 Switzerland Euro Floorball Tour
02.02 Łochów (Poland) Finland 28-0 France World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Łochów Poland 15-0 Ukraine World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Łochów (Poland) Russia 10-3 Spain World Championship Qualifier Europe 1
02.02 Bratislava Slovakia 16-1 Belgium World Championship Qualifier Europe 2
02.02 Bratislava (Slovakia) Switzerland 9-4 Estonia World Championship Qualifier Europe 2
02.02 Wellington (New Zealand) Australia 11-1 Singapore World Championship Qualifier Asia-Oceania
02.02 Wellington New Zealand 2-7 South Korea World Championship Qualifier Asia-Oceania
02.02 Markham Canada 2-5 USA World Championship Qualifier Americas
01.02 Łochów (Poland) Finland 17-3 Russia World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Łochów Poland 14-3 France World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Łochów (Poland) Spain 7-3 Ukraine World Championship Qualifier Europe 1
01.02 Bratislava (Slovakia) Serbia 7-3 Belgium World Championship Qualifier Europe 2
01.02 Bratislava Slovakia 1-6 Estonia World Championship Qualifier Europe 2
01.02 Nijmegen (Netherlands) Denmark 17-0 Austria World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Nijmegen (Netherlands) Germany 9-3 Great Britain World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Nijmegen Netherlands 0-34 Czech Republic World Championship Qualifier Europe 3
01.02 Valmiera Latvia 11-5 Italy World Championship Qualifier Europe 4
01.02 Valmiera (Latvia) Norway 25-0 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 4
01.02 Wellington New Zealand 2-8 Singapore World Championship Qualifier Asia-Oceania
01.02 Wellington (New Zealand) South Korea 10-1 Japan World Championship Qualifier Asia-Oceania
01.02 Markham Canada 31-1 Jamaica World Championship Qualifier Americas
31.01 Łochów (Poland) Finland 38-0 Ukraine World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Łochów Poland 7-3 Spain World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Łochów (Poland) Russia 9-2 France World Championship Qualifier Europe 1
31.01 Bratislava (Slovakia) Estonia 8-1 Belgium World Championship Qualifier Europe 2
31.01 Bratislava (Slovakia) Switzerland 12-0 Serbia World Championship Qualifier Europe 2
31.01 Nijmegen (Netherlands) Czech Republic 6-2 Germany World Championship Qualifier Europe 3
31.01 Nijmegen (Netherlands) Denmark 9-2 Great Britain World Championship Qualifier Europe 3
31.01 Nijmegen Netherlands 7-8 Austria World Championship Qualifier Europe 3
31.01 Valmiera (Latvia) Italy 8-3 Hungary World Championship Qualifier Europe 4
31.01 Valmiera Norway 6-4 Latvia World Championship Qualifier Europe 4
31.01 Wellington (New Zealand) Australia 4-1 Japan World Championship Qualifier Asia-Oceania
31.01 Wellington (New Zealand) Singapore 4-4 South Korea World Championship Qualifier Asia-Oceania
31.01 Markham (Canada) USA 27-0 Jamaica World Championship Qualifier Americas
30.01 Łochów Poland 2-10 Finland World Championship Qualifier Europe 1
30.01 Łochów (Poland) Russia 16-2 Ukraine World Championship Qualifier Europe 1
30.01 Łochów (Poland) Spain 6-4 France World Championship Qualifier Europe 1
30.01 Bratislava (Slovakia) Estonia 7-2 Serbia World Championship Qualifier Europe 2
30.01 Bratislava Slovakia 2-10 Switzerland World Championship Qualifier Europe 2
30.01 Nijmegen (Netherlands) Austria 6-1 Great Britain World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Nijmegen (Netherlands) Czech Republic 12-3 Denmark World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Nijmegen Netherlands 2-16 Germany World Championship Qualifier Europe 3
30.01 Valmiera (Latvia) Hungary 15-3 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 4
30.01 Valmiera (Latvia) Norway 11-3 Italy World Championship Qualifier Europe 4
30.01 Wellington (New Zealand) Japan 6-3 Singapore World Championship Qualifier Asia-Oceania
30.01 Wellington New Zealand 1-12 Australia World Championship Qualifier Asia-Oceania
29.01 Łochów (Poland) Finland 10-1 Spain World Championship Qualifier Europe 1
29.01 Łochów (Poland) France 6-4 Ukraine World Championship Qualifier Europe 1
29.01 Łochów Poland 4-8 Russia World Championship Qualifier Europe 1
29.01 Bratislava Slovakia 6-3 Serbia World Championship Qualifier Europe 2
29.01 Bratislava (Slovakia) Switzerland 20-0 Belgium World Championship Qualifier Europe 2
29.01 Nijmegen (Netherlands) Czech Republic 27-0 Great Britain World Championship Qualifier Europe 3
29.01 Nijmegen (Netherlands) Germany 10-2 Austria World Championship Qualifier Europe 3
29.01 Nijmegen Netherlands 4-13 Denmark World Championship Qualifier Europe 3
29.01 Valmiera Latvia 13-2 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 4
29.01 Valmiera (Latvia) Norway 24-3 Hungary World Championship Qualifier Europe 4
29.01 Wellington (New Zealand) Australia 7-3 South Korea World Championship Qualifier Asia-Oceania
29.01 Wellington New Zealand 2-6 Japan World Championship Qualifier Asia-Oceania
28.01 Nijmegen (Netherlands) Czech Republic 15-1 Austria World Championship Qualifier Europe 3
28.01 Nijmegen (Netherlands) Denmark 4-3 Germany World Championship Qualifier Europe 3
28.01 Nijmegen Netherlands 8-4 Great Britain World Championship Qualifier Europe 3
28.01 Valmiera (Latvia) Italy 8-2 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 4
28.01 Valmiera Latvia 9-2 Hungary World Championship Qualifier Europe 4
03.01 Gothenburg Sweden 13-2 Czech Republic Friendly