FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S FLOORBALL - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
11.12 Helsinki (Finland) Latvia 6-5 Norway
After overtime
World Championship 5th Place Match
11.12 Helsinki (Finland) Czech Republic 9-3 Switzerland World Championship 3rd Place Match
11.12 Helsinki Finland 6-2 Sweden World Championship Final
10.12 Helsinki (Finland) Norway 11-6 Russia World Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.12 Helsinki (Finland) Latvia 8-1 Estonia World Championship 5th-8th Place Semi-Final
10.12 Helsinki (Finland) Sweden 3-2 Switzerland World Championship Semi-Final
10.12 Helsinki Finland 6-1 Czech Republic World Championship Semi-Final
09.12 Vantaa (Finland) Japan 8-6 Singapore World Championship 15th Place Match
09.12 Vantaa (Finland) Denmark 13-4 Australia World Championship 13th Place Match
09.12 Helsinki (Finland) Canada 7-4 Italy World Championship 11th Place Match
09.12 Helsinki (Finland) Poland 6-5 Germany
After overtime
World Championship 9th Place Match
09.12 Helsinki (Finland) Switzerland 9-2 Russia World Championship Quarter-Final
09.12 Helsinki (Finland) Sweden 10-1 Norway World Championship Quarter-Final
08.12 Vantaa (Finland) Denmark 24-1 Singapore World Championship 13th-16th Place Semi-Final
08.12 Vantaa (Finland) Australia 3-2 Japan World Championship 13th-16th Place Semi-Final
08.12 Helsinki (Finland) Poland 9-4 Canada World Championship 9th-12th Place Semi-Final
08.12 Helsinki (Finland) Germany 8-4 Italy World Championship 9th-12th Place Semi-Final
08.12 Helsinki Finland 12-2 Latvia World Championship Quarter-Final
08.12 Helsinki (Finland) Czech Republic 3-2 Estonia
After shootout
World Championship Quarter-Final
07.12 Helsinki (Finland) Sweden 21-1 Germany World Championship Group C
07.12 Vantaa (Finland) Estonia 18-4 Australia World Championship Group C
07.12 Helsinki (Finland) Switzerland 37-0 Singapore World Championship Group B
07.12 Helsinki (Finland) Latvia 6-0 Poland World Championship Group B
07.12 Helsinki Finland 14-2 Russia World Championship Group A
07.12 Vantaa (Finland) Canada 6-4 Denmark World Championship Group A
06.12 Vantaa (Finland) Italy 3-1 Japan World Championship Group D
06.12 Helsinki (Finland) Czech Republic 4-4 Norway World Championship Group D
06.12 Helsinki (Finland) Switzerland 12-2 Poland World Championship Group B
06.12 Vantaa (Finland) Latvia 27-1 Singapore World Championship Group B
05.12 Helsinki (Finland) Norway 12-2 Italy World Championship Group D
05.12 Helsinki (Finland) Czech Republic 25-1 Japan World Championship Group D
05.12 Helsinki (Finland) Sweden 39-1 Australia World Championship Group C
05.12 Vantaa (Finland) Estonia 6-3 Germany World Championship Group C
05.12 Vantaa (Finland) Russia 6-3 Denmark World Championship Group A
05.12 Helsinki Finland 14-2 Canada World Championship Group A
04.12 Vantaa (Finland) Norway 18-1 Japan World Championship Group D
04.12 Helsinki (Finland) Czech Republic 16-0 Italy World Championship Group D
04.12 Helsinki (Finland) Sweden 21-1 Estonia World Championship Group C
04.12 Vantaa (Finland) Germany 12-3 Australia World Championship Group C
04.12 Helsinki (Finland) Switzerland 6-2 Latvia World Championship Group B
04.12 Vantaa (Finland) Poland 10-4 Singapore World Championship Group B
04.12 Vantaa (Finland) Russia 9-6 Canada World Championship Group A
04.12 Helsinki Finland 8-1 Denmark World Championship Group A
26.11 Varberg Sweden 12-6 Norway Friendly
07.11 Frederikshavn Denmark 5-9 Germany Friendly
07.11 Leganés Spain 9-3 Belgium Friendly Tournament
07.11 Espoo Finland 9-2 Sweden Euro Floorball Tour
07.11 Espoo (Finland) Czech Republic 6-6 Switzerland Euro Floorball Tour
06.11 Frederikshavn Denmark 10-4 Germany Friendly
06.11 Leganés Spain 9-1 Austria Friendly Tournament
06.11 Espoo (Finland) Sweden 8-2 Switzerland Euro Floorball Tour
06.11 Espoo Finland 8-1 Czech Republic Euro Floorball Tour
05.11 Leganés (Spain) Belgium 8-5 Austria Friendly Tournament
05.11 Espoo Finland 3-3 Switzerland Euro Floorball Tour
05.11 Espoo (Finland) Czech Republic 4-4 Sweden Euro Floorball Tour
12.09 Valmiera Latvia 8-1 Estonia Friendly
12.09 Zbąszyń (Poland) Sweden 8-6 Finland Polish Open
12.09 Rakoniewice Poland 1-11 Czech Republic Polish Open
12.09 Babimost (Poland) Norway 5-1 Denmark Polish Open
12.09 Wernigerode (Germany) Hungary 7-4 Austria Nations Cup
12.09 Wernigerode Germany 6-4 Italy Nations Cup
11.09 Valmiera Latvia 4-4 Estonia Friendly
11.09 Rakoniewice (Poland) Sweden 10-2 Denmark Polish Open
11.09 Babimost Poland 3-0 Norway Polish Open
11.09 Zbąszyń (Poland) Finland 9-2 Czech Republic Polish Open
11.09 Babimost Poland 2-21 Sweden Polish Open
11.09 Zbąszyń (Poland) Finland 16-0 Denmark Polish Open
11.09 Rakoniewice (Poland) Czech Republic 8-5 Norway Polish Open
11.09 Wernigerode (Germany) Italy 8-2 Austria Nations Cup
11.09 Wernigerode Germany 8-3 Hungary Nations Cup
10.09 Babimost (Poland) Sweden 13-5 Czech Republic Polish Open
10.09 Zbąszyń Poland 6-4 Denmark Polish Open
10.09 Rakoniewice (Poland) Finland 13-0 Norway Polish Open
10.09 Zbąszyń (Poland) Sweden 7-4 Norway Polish Open
10.09 Rakoniewice Poland 2-15 Finland Polish Open
10.09 Babimost (Poland) Czech Republic 14-2 Denmark Polish Open
10.09 Wernigerode (Germany) Italy 8-4 Hungary Nations Cup
10.09 Wernigerode Germany 10-0 Austria Nations Cup
25.04 Zürich Switzerland 6-3 Czech Republic Euro Floorball Tour
25.04 Zürich (Switzerland) Finland 7-4 Sweden Euro Floorball Tour
24.04 Zürich Switzerland 3-9 Sweden Euro Floorball Tour
24.04 Zürich (Switzerland) Switzerland 7-6 Czech Republic Euro Floorball Tour
23.04 Zürich Switzerland 4-7 Finland Euro Floorball Tour
23.04 Zürich (Switzerland) Sweden 9-5 Czech Republic Euro Floorball Tour
07.02 Singapore (Singapore) Japan 6-4 South Korea World Championship Qualifier Asia/Oceania
07.02 Singapore (Singapore) Australia 10-0 Malaysia World Championship Qualifier Asia/Oceania
06.02 Vantaa Finland 2-2 Sweden Friendly
06.02 El Escorial (Spain) Liechtenstein 5-1 Georgia World Championship Qualifier Europe 2, 7th Place Match
06.02 El Escorial (Spain) Slovenia 3-2 Netherlands World Championship Qualifier Europe 2, 5th Place Match
06.02 El Escorial (Spain) Estonia 8-4 Slovakia World Championship Qualifier Europe 2, Qualification Final 4
06.02 El Escorial Spain 2-4 Italy World Championship Qualifier Europe 2, Qualification Final 3
06.02 Zbąszyń (Poland) Serbia 5-4 Great Britain World Championship Qualifier Europe 1, 7th Place Match
06.02 Zbąszyń (Poland) Austria 6-4 Belgium World Championship Qualifier Europe 1, 5th Place Match
06.02 Babimost Poland 4-2 France World Championship Qualifier Europe 1, Qualification Final 2
06.02 Babimost (Poland) Denmark 9-2 Hungary World Championship Qualifier Europe 1, Qualification Final 1
06.02 Singapore (Singapore) South Korea 10-2 Malaysia World Championship Qualifier Asia/Oceania
06.02 Singapore Singapore 2-2 Japan World Championship Qualifier Asia/Oceania
06.02 Hamilton Canada 6-4 USA World Championship Qualifier Americas
05.02 El Escorial Spain 0-10 Estonia World Championship Qualifier Europe 2, Group B
05.02 El Escorial (Spain) Slovenia 6-0 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 2, Group B
05.02 El Escorial (Spain) Slovakia 16-0 Netherlands World Championship Qualifier Europe 2, Group A
05.02 El Escorial (Spain) Italy 20-0 Georgia World Championship Qualifier Europe 2, Group A
05.02 Babimost (Poland) Hungary 6-4 Serbia World Championship Qualifier Europe 1, Group B
05.02 Babimost (Poland) Austria 6-6 France World Championship Qualifier Europe 1, Group B
05.02 Zbąszyń Poland 12-0 Great Britain World Championship Qualifier Europe 1, Group A
05.02 Zbąszyń (Poland) Denmark 17-3 Belgium World Championship Qualifier Europe 1, Group A
05.02 Singapore (Singapore) Singapore 8-4 Australia World Championship Qualifier Asia/Oceania
05.02 Singapore (Singapore) Japan 11-1 Malaysia World Championship Qualifier Asia/Oceania
05.02 Hamilton Canada 11-6 USA World Championship Qualifier Americas
04.02 El Escorial Spain 3-0 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 2, Group B
04.02 El Escorial (Spain) Estonia 10-0 Slovenia World Championship Qualifier Europe 2, Group B
04.02 El Escorial (Spain) Netherlands 9-1 Georgia World Championship Qualifier Europe 2, Group A
04.02 El Escorial (Spain) Italy 3-3 Slovakia World Championship Qualifier Europe 2, Group A
04.02 Babimost (Poland) Hungary 3-1 Austria World Championship Qualifier Europe 1, Group B
04.02 Babimost (Poland) France 8-2 Serbia World Championship Qualifier Europe 1, Group B
04.02 Zbąszyń Poland 10-2 Belgium World Championship Qualifier Europe 1, Group A
04.02 Zbąszyń (Poland) Denmark 22-2 Great Britain World Championship Qualifier Europe 1, Group A
04.02 Singapore Singapore 25-1 Malaysia World Championship Qualifier Asia/Oceania
04.02 Singapore (Singapore) Australia 3-3 South Korea World Championship Qualifier Asia/Oceania
03.02 El Escorial Spain 4-2 Slovenia World Championship Qualifier Europe 2, Group B
03.02 El Escorial (Spain) Estonia 13-0 Liechtenstein World Championship Qualifier Europe 2, Group B
03.02 El Escorial (Spain) Slovakia w/o Georgia
Slovakia awarded 5-0 win
World Championship Qualifier Europe 2, Group A
03.02 El Escorial (Spain) Italy 7-2 Netherlands World Championship Qualifier Europe 2, Group A
03.02 Babimost (Poland) France 3-2 Hungary World Championship Qualifier Europe 1, Group B
03.02 Babimost (Poland) Austria 5-1 Serbia World Championship Qualifier Europe 1, Group B
03.02 Zbąszyń Poland 3-3 Denmark World Championship Qualifier Europe 1, Group A
03.02 Zbąszyń (Poland) Belgium 5-2 Great Britain World Championship Qualifier Europe 1, Group A
03.02 Singapore Singapore 10-2 South Korea World Championship Qualifier Asia/Oceania
03.02 Singapore (Singapore) Japan 6-2 Australia World Championship Qualifier Asia/Oceania