LAST UPDATE: Wednesday, 04 December 2019, 12:18:46

FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag Football
Beach Flag FootballRugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandy
Field HockeyIndoor HockeyFloorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater Hockey
Ball HockeyWBHF Ball HockeyShintyLacrosseBox LacrosseIntercrosseRingette
Water PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballCricketIndoor CricketBaseball
SoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGutsVolleyballFistball
Basketball3x3 BasketballNetballKorfballBeach KorfballHandballBeach Handball
RollballTchoukballBeach TchoukballUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingQuidditch
Sepak TakrawBeach Sepak TakrawKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosse
HorseballFutnetRoller DerbyPétanqueIce StockSnow PoloUnderwater Ice Hockey
MEN'S BASEBALL - 2019 RESULTS

Results  MenWomen
Fixtures  MenWomen
Rankings  MenWomen

Men's Archive201820172016201520142013201220112010
Women's Archive201820172016201520142013201220112010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
04.12 Mabalacat (Philippines) Indonesia 8-1 Cambodia Southeast Asian Games Group Stage
04.12 Mabalacat Philippines 17-0 Singapore (5 innings) Southeast Asian Games Group Stage
03.12 MabalacatPhilippines 12-0 Cambodia (8 innings) Southeast Asian GamesGroup Stage
03.12 Mabalacat (Philippines)Thailand 12-7 Singapore Southeast Asian GamesGroup Stage
02.12 Mabalacat (Philippines) Indonesia 14-7 Singapore Southeast Asian Games Group Stage
02.12 Mabalacat Philippines 3-2 Thailand Southeast Asian Games Group Stage
17.11 Tokyo (Japan) Mexico 3-2 USA (10 innings) Premier 12 3rd Place Match
17.11 Tokyo Japan 5-3 South Korea Premier 12 Final
16.11 Tokyo Japan 10-8 South Korea Premier 12 Super Round
16.11 Tokyo (Japan) Taiwan 5-1 Australia Premier 12 Super Round
15.11 Tokyo (Japan) South Korea 7-3 Mexico Premier 12 Super Round
15.11 Tokyo (Japan) USA 3-2 Taiwan Premier 12 Super Round
13.11 Tokyo (Japan) Australia 2-1 USA Premier 12 Super Round
13.11 Tokyo Japan 3-1 Mexico Premier 12 Super Round
12.11 Tokyo Japan 3-4 USA Premier 12 Super Round
12.11 Tokyo (Japan) Mexico 3-0 Australia Premier 12 Super Round
12.11 Chiba (Japan) Taiwan 7-0 South Korea Premier 12 Super Round
11.11 Chiba Japan 3-2 Australia Premier 12 Super Round
11.11 Chiba (Japan) Mexico 2-0 Taiwan Premier 12 Super Round
11.11 Tokyo (Japan) South Korea 5-1 USA Premier 12 Super Round
08.11 Seoul (South Korea) Australia 3-1 Canada Premier 12 Group C
08.11 Seoul South Korea 7-0 Cuba Premier 12 Group C
07.11 Taichung Taiwan 1-8 Japan Premier 12 Group B
07.11 Taichung (Taiwan) Venezuela 7-1 Puerto Rico Premier 12 Group B
07.11 Seoul (South Korea) Cuba 3-2 Australia (10 innings) Premier 12 Group C
07.11 Seoul South Korea 3-1 Canada Premier 12 Group C
06.11 Taoyuan (Taiwan) Japan 4-0 Puerto Rico Premier 12 Group B
06.11 Taichung Taiwan 3-0 Venezuela Premier 12 Group B
06.11 Seoul (South Korea) Canada 3-0 Cuba Premier 12 Group C
06.11 Seoul South Korea 5-0 Australia Premier 12 Group C
05.11 Zapopan Mexico 10-2 Netherlands Premier 12 Group A
05.11 Taoyuan (Taiwan) Japan 8-4 Venezuela Premier 12 Group B
05.11 Taichung Taiwan 6-1 Puerto Rico Premier 12 Group B
04.11 Zapopan (Mexico) USA 10-8 Dominican Republic Premier 12 Group A
03.11 Zapopan (Mexico) Dominican Republic 14-4 Netherlands (7 innings) Premier 12 Group A
03.11 Zapopan Mexico 8-2 USA Premier 12 Group A
02.11 Zapopan Mexico 6-1 Dominican Republic (6 innings) Premier 12 Group A
02.11 Zapopan (Mexico)USA 9-0 Netherlands Premier 12Group A
20.10 Taichung (Taiwan) China 8-6 South Korea Asian Championship 3rd Place Match
20.10 Taichung Taiwan 5-4 Japan Asian Championship Final
19.10 Taichung (Taiwan) Japan 11-3 South Korea Asian Championship 1st-4th Place Group
19.10 Taichung Taiwan 10-2 China Asian Championship 1st-4th Place Group
19.10 Taichung (Taiwan) Hong Kong 17-7 Pakistan (7 innings) Asian Championship 5th-8th Place Group
19.10 Taichung (Taiwan) Philippines 7-1 Sri Lanka Asian Championship 5th-8th Place Group
18.10 Taichung (Taiwan)Japan 11-1 China (7 innings) Asian Championship1st-4th Place Group
18.10 Taichung Taiwan 7-1 South Korea Asian Championship 1st-4th Place Group
18.10 Taichung (Taiwan) Philippines 10-0 Hong Kong (8 innings) Asian Championship 5th-8th Place Group
18.10 Taichung (Taiwan)Sri Lanka 10-1 Pakistan Asian Championship5th-8th Place Group
17.10 Taichung (Taiwan) Japan 15-0 Sri Lanka (5 innings) Asian Championship Group A
16.10 Douliu (Taiwan) Japan 15-0 Hong Kong (5 innings) Asian Championship Group A
16.10 Taichung Taiwan 17-0 Sri Lanka (5 innings) Asian Championship Group A
16.10 Douliu (Taiwan) China 11-1 Pakistan (7 innings) Asian Championship Group B
16.10 Taichung (Taiwan) South Korea 12-2 Philippines (7 innings) Asian Championship Group B
15.10 Taichung (Taiwan) Hong Kong 5-1 Sri Lanka Asian Championship Group A
15.10 Douliu Taiwan 0-2 Japan Asian Championship Group A
15.10 Taichung (Taiwan) Philippines 1-0 China Asian Championship Group B
15.10 Douliu (Taiwan) South Korea 12-1 Pakistan (7 innings) Asian Championship Group B
14.10 Taichung Taiwan 17-2 Hong Kong (5 innings) Asian Championship Group A
14.10 Taichung (Taiwan) China 4-3 South Korea (10 innings) Asian Championship Group B
14.10 Taichung (Taiwan) Philippines 11-0 Pakistan (7 innings) Asian Championship Group B
22.09 Parma (Italy) Czechia 7-3 Spain Olympic Games Qualifier Africa/Europe
22.09 Parma (Italy) Israel 11-1 South Africa (8 innings) Olympic Games Qualifier Africa/Europe
22.09 Bologna Italy 3-8 Netherlands Olympic Games Qualifier Africa/Europe
21.09 Bologna (Italy) Czechia 7-4 Israel Olympic Games Qualifier Africa/Europe
21.09 Parma Italy 3-4 Spain Olympic Games Qualifier Africa/Europe
21.09 Bologna (Italy) Netherlands 7-1 South Africa Olympic Games Qualifier Africa/Europe
20.09 Parma Italy 10-4 South Africa (10 innings) Olympic Games Qualifier Africa/Europe
20.09 Parma (Italy)Czechia 11-1 South Africa (8 innings) Olympic Games QualifierAfrica/Europe
20.09 ParmaItaly 2-8 Israel Olympic Games QualifierAfrica/Europe
20.09 Bologna (Italy)Netherlands 6-2 Spain Olympic Games QualifierAfrica/Europe
19.09 BolognaItaly 5-1 Czechia Olympic Games QualifierAfrica/Europe
19.09 Parma (Italy)Israel 8-1 Netherlands Olympic Games QualifierAfrica/Europe
19.09 Bologna (Italy)Spain 7-1 South Africa Olympic Games QualifierAfrica/Europe
18.09 Parma (Italy) Netherlands 4-1 Czechia Olympic Games Qualifier Africa/Europe
18.09 Bologna (Italy) Israel 3-0 Spain Olympic Games Qualifier Africa/Europe
15.09 Solingen (Germany) Great Britain 11-9 Austria European Championship 9th Place Match
15.09 Bonn Germany 3-4 Czechia European Championship 5th Place Match
15.09 Bonn (Germany) Spain 16-11 Israel European Championship 3rd Place Match
15.09 Bonn (Germany) Netherlands 5-1 Italy European Championship Final
14.09 Solingen (Germany) Great Britain 5-1 Croatia European Championship 9th-11th Place Semi-Final
14.09 Bonn (Germany) Czechia 5-4 Belgium European Championship 5th-8th Place Semi-Final
14.09 Solingen Germany 14-4 France (8 innings) European Championship 5th-8th Place Semi-Final
14.09 Bonn (Germany) Italy 7-6 Israel European Championship Semi-Final
14.09 Bonn (Germany) Netherlands 1-0 Spain European Championship Semi-Final
13.09 Bonn (Germany) Austria 10-0 Croatia (7 innings) European Championship 9th-12th Place Page 1-2
13.09 Solingen (Germany) Great Britain 12-2 Sweden (8 innings) European Championship 9th-12th Place Page 3-4
13.09 Bonn Germany 5-7 Italy European Championship Quarter-Final
13.09 Bonn (Germany) Israel 8-2 France European Championship Quarter-Final
13.09 Bonn (Germany) Netherlands 17-2 Belgium (5 innings) European Championship Quarter-Final
13.09 Solingen (Germany) Spain 5-4 Czechia (10 innings) European Championship Quarter-Final
12.09 Bonn (Germany) Austria 6-1 Great Britain European Championship 9th-12th Place Qualifier
12.09 Bonn (Germany) Croatia 17-2 Sweden (6 innings) European Championship 9th-12th Place Qualifier
11.09 Bonn (Germany) Great Britain 13-7 Sweden European Championship Group A
11.09 Bonn (Germany) Netherlands 13-4 Israel European Championship Group A
11.09 Bonn (Germany) Netherlands 10-2 Great Britain
Continued from 07.09
European Championship Group A
11.09 Bonn Germany 6-10 Czechia European Championship Group A
11.09 Solingen (Germany) France 23-0 Croatia (5 innings) European Championship Group B
11.09 Bonn (Germany) Italy 11-4 Belgium European Championship Group B
11.09 Solingen (Germany) Spain 19-1 Austria (6 innings) European Championship Group B
10.09 Solingen (Germany) Czechia 10-3 Sweden European Championship Group A
10.09 Bonn Germany 1-8 Netherlands European Championship Group A
10.09 Solingen (Germany) Israel 7-4 Great Britain European Championship Group A
10.09 Bonn (Germany) Austria 12-1 Croatia (7 innings) European Championship Group B
10.09 Bonn (Germany) France 12-2 Belgium (8 innings) European Championship Group B
10.09 Bonn (Germany) Italy 13-3 Spain European Championship Group B
09.09 Bonn Germany 2-4 Israel (10 innings) European Championship Group A
09.09 Solingen (Germany) Great Britain 4-3 Czechia (10 innings) European Championship Group A
09.09 Bonn (Germany) Netherlands 9-0 Sweden European Championship Group A
09.09 Bonn (Germany) Belgium 9-6 Croatia European Championship Group B
09.09 Solingen (Germany) Spain 6-3 France European Championship Group B
09.09 Bonn (Germany) Italy 10-1 Austria European Championship Group B
08.09 Bonn (Germany) Czechia 8-6 Netherlands European Championship Group A
08.09 Bonn Germany 1-0 Great Britain European Championship Group A
08.09 Solingen (Germany) Israel 4-3 Sweden European Championship Group A
08.09 Bonn (Germany) France 12-6 Austria European Championship Group B
08.09 Solingen (Germany) Italy 2-1 Croatia (10 innings) European Championship Group B
08.09 Bonn (Germany) Spain 13-5 Belgium European Championship Group B
07.09 Bonn Germany 9-1 Sweden European Championship Group A
07.09 Bonn (Germany) Israel 6-1 Czechia European Championship Group A
07.09 Solingen (Germany) Netherlands 10-2 Great Britain (8 innings)
Match suspended (darkness)
9th inning to be played on 11.09
European Championship Group A
07.09 Solingen (Germany) Belgium 5-1 Austria European Championship Group B
07.09 Bonn (Germany) Italy 16-2 France European Championship Group B
07.09 Bonn (Germany) Spain 3-2 Croatia European Championship Group B
04.08 Lima (Peru) Nicaragua 6-0 Colombia Pan American Games 3rd Place Match
04.08 Lima (Peru) Puerto Rico 6-1 Canada Pan American Games Final
03.08 Lima (Peru)Puerto Rico 2-1 Colombia Pan American GamesSuper Round
03.08 Lima (Peru)Canada 10-0 Nicaragua (7 innings) Pan American GamesSuper Round
03.08 Lima (Peru)Dominican Republic 10-9 Cuba (10 innings) Pan American Games5th Place Match
02.08 Lima (Peru)Colombia 11-1 Nicaragua (7 innings) Pan American GamesSuper Round
02.08 Lima (Peru)Puerto Rico 8-5 Canada Pan American GamesSuper Round
02.08 LimaPeru 1-20 Argentina (5 innings) Pan American Games7th Place Match
01.08 LimaPeru 0-10 Nicaragua (7 innings) Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru)Puerto Rico 2-1 Dominican Republic (10 innings) Pan American GamesGroup A
01.08 Lima (Peru)Canada 10-3 Colombia Pan American GamesGroup B
31.07 Lima (Peru)Nicaragua 4-2 Dominican Republic Pan American GamesGroup A
31.07 LimaPeru 1-4 Puerto Rico Pan American GamesGroup A
31.07 Lima (Peru)Cuba 10-0 Argentina (7 innings) Pan American GamesGroup B
30.07 Lima (Peru) Puerto Rico 7-3 Nicaragua Pan American Games Group A
30.07 Lima (Peru) Canada 8-6 Cuba Pan American Games Group B
30.07 Lima (Peru) Colombia 4-2 Argentina Pan American Games Group B
29.07 Lima Peru 3-10 Dominican Republic Pan American Games Group A
29.07 Lima (Peru) Canada 10-0 Argentina (8 innings) Pan American Games Group B
29.07 Lima (Peru) Colombia 6-1 Cuba Pan American Games Group B
27.07 Utena Lithuania 0-15 Israel (5 innings) European Championship Qualifier Play-Off, Match 2
26.07 Utena Lithuania 2-12 Israel European Championship Qualifier Play-Off, Match 1
20.07 Diyagama Sri Lanka 5-3 Pakistan West Asian Championship Final
19.07 Diyagama (Sri Lanka) Bangladesh 11-4 Nepal West Asian Championship 5th Place Match
19.07 Diyagama (Sri Lanka) India 8-1 Iran West Asian Championship 3rd Place Match
18.07 Diyagama (Sri Lanka) Pakistan 13-2 India (7 innings) West Asian Championship Semi-Final
18.07 Diyagama Sri Lanka 10-2 Iran West Asian Championship Semi-Final
17.07 Diyagama (Sri Lanka) India 8-0 Nepal (5 innings) West Asian Championship Group A
17.07 Diyagama (Sri Lanka) Iran 8-4 Bangladesh West Asian Championship Group B
16.07 Diyagama Sri Lanka 13-0 Nepal (5 innings) West Asian Championship Group A
16.07 Diyagama (Sri Lanka) Pakistan 17-0 Bangladesh (5 innings) West Asian Championship Group B
15.07 Diyagama Sri Lanka 2-1 India West Asian Championship Group A
15.07 Diyagama (Sri Lanka) Pakistan 11-1 Iran (7 innings) West Asian Championship Group B
06.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Israel 5-3 Russia European Championship Pool B (Bulgaria), Final
06.07 Bratislava (Slovakia) Belarus 12-2 Poland (7 innings) European Championship Pool B (Slovakia), 5th-8th Place Group
06.07 Trnava (Slovakia) Finland 20-14 Romania European Championship Pool B (Slovakia), 5th-8th Place Group
06.07 Trnava Slovakia 11-9 Switzerland European Championship Pool B (Slovakia), 3rd Place Match
06.07 Trnava (Slovakia) Lithuania 7-5 Ukraine European Championship Pool B (Slovakia), Final
05.07 Blagoevgrad Bulgaria 6-9 Greece European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
05.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Israel 10-3 Ireland (7 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
05.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Russia 12-3 Serbia European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
05.07 Bratislava (Slovakia) Belarus 14-4 Finland (7 innings) European Championship Pool B (Slovakia), 5th-8th Place Group
05.07 Trnava (Slovakia) Poland 10-1 Romania European Championship Pool B (Slovakia), 5th-8th Place Group
05.07 Trnava (Slovakia) Lithuania 12-7 Switzerland (10 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Semi-Final
05.07 Trnava Slovakia 1-18 Ukraine (6 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Semi-Final
04.07 Blagoevgrad Bulgaria 2-7 Serbia European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
04.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Greece 3-0 Ireland European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
04.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Israel 13-12 Russia (10 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
04.07 Bratislava (Slovakia) Switzerland 11-10 Poland European Championship Pool B (Slovakia), Group A
04.07 Trnava (Slovakia) Ukraine 14-0 Finland (7 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Group A
04.07 Trnava (Slovakia) Belarus 1-0 Romania European Championship Pool B (Slovakia), Group B
04.07 Trnava Slovakia 15-19 Lithuania European Championship Pool B (Slovakia), Group B
03.07 Blagoevgrad Bulgaria 0-8 Israel European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
03.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Greece 9-5 Serbia European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
03.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Russia 13-3 Ireland (7 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
03.07 Trnava (Slovakia) Poland 21-6 Finland (7 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Group A
03.07 Trnava (Slovakia) Switzerland 2-1 Ukraine European Championship Pool B (Slovakia), Group A
03.07 Trnava (Slovakia) Belarus 4-3 Lithuania European Championship Pool B (Slovakia), Group B
03.07 Bratislava Slovakia 19-1 Romania (6 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Group B
02.07 Blagoevgrad Bulgaria 0-5 Ireland European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
02.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Israel 11-1 Serbia (8 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
02.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Russia 14-8 Greece European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
02.07 Trnava (Slovakia) Switzerland 16-9 Finland European Championship Pool B (Slovakia), Group A
02.07 Bratislava (Slovakia) Ukraine 11-1 Poland (7 innings) European Championship Pool B (Slovakia), Group A
02.07 Trnava (Slovakia) Lithuania 8-6 Romania European Championship Pool B (Slovakia), Group B
02.07 Trnava Slovakia 10-1 Belarus European Championship Pool B (Slovakia), Group B
01.07 Blagoevgrad Bulgaria 0-21 Russia (5 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
01.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Israel 14-7 Greece European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
01.07 Blagoevgrad (Bulgaria) Serbia 17-5 Ireland (7 innings) European Championship Pool B (Bulgaria), Group Stage
05.05 Boksburg (South Africa) Zimbabwe 17-16 Burkina Faso African Championship 3rd Place Match
05.05 Boksburg South Africa 27-0 Uganda (5 innings) African Championship Final
04.05 Boksburg South Africa 16-5 Burkina Faso (7 innings) African Championship Semi-Final
04.05 Boksburg (South Africa) Uganda 21-5 Zimbabwe (5 innings) African Championship Semi-Final
03.05 BoksburgSouth Africa 16-1 Zimbabwe (7 innings) African ChampionshipGroup Stage
03.05 Boksburg (South Africa)Uganda 21-15 Burkina Faso African ChampionshipGroup Stage
02.05 Boksburg South Africa 18-3 Burkina Faso (5 innings) African Championship Group Stage
02.05 Boksburg (South Africa) Uganda 15-0 Zimbabwe (5 innings) African Championship Group Stage
01.05 Boksburg South Africa 18-0 Uganda (7 innings) African Championship Group Stage
01.05 Boksburg (South Africa) Zimbabwe 11-5 Burkina Faso African Championship Group Stage
29.04 Boksburg South Africa 19-0 Zimbabwe (5 innings) African Championship Qualifier Zone South
07.04 Nairobi Kenya 0-12 Uganda (5 innings) African Championship Qualifier Zone East
06.04 Nairobi (Kenya) Uganda 23-1 Tanzania (5 innings) African Championship Qualifier Zone East
05.04 Nairobi Kenya 14-12 Tanzania (7 innings) African Championship Qualifier Zone East
24.03 Accra Ghana 6-7 Nigeria (7 innings) African Championship Qualifier Zone West
23.03 Accra Ghana 4-14 Burkina Faso (7 innings) African Championship Qualifier Zone West
22.03 Accra (Ghana) Burkina Faso 13-3 Nigeria (6 innings) African Championship Qualifier Zone West
03.02 Ibiúna (Brazil) Nicaragua 14-12 Canada (10 innings) Pan American Games Qualifier 3rd Place Match
03.02 Ibiúna (Brazil) Dominican Republic 17-4 Colombia Pan American Games Qualifier Final
02.02 Ibiúna (Brazil) Colombia 5-4 Nicaragua Pan American Games Qualifier Semi-Final
02.02 Ibiúna (Brazil) Dominican Republic 10-7 Canada (10 innings) Pan American Games Qualifier Semi-Final
29.01-
01.02
São Paulo & Ibiúna Brazil 2-6 Nicaragua
Match abandoned on 29.1 at 0-0, top of 4th inning
Pan American Games Qualifier Group A
01.02 Ibiúna (Brazil) Mexico 3-2 Dominican Republic Pan American Games Qualifier Group A
01.02 Ibiúna (Brazil) Colombia 8-6 Canada Pan American Games Qualifier Group B
31.01 Ibiúna Brazil 3-13 Mexico Pan American Games Qualifier Group A
31.01 Ibiúna (Brazil) Dominican Republic 10-3 Nicaragua Pan American Games Qualifier Group A
31.01 Ibiúna Brazil 2-3 Dominican Republic Pan American Games Qualifier Group A
31.01 Ibiúna (Brazil) Nicaragua 12-4 Mexico Pan American Games Qualifier Group A
30.01 Ibiúna (Brazil) Colombia 10-4 Panama Pan American Games Qualifier Group B
29.01 Ibiúna (Brazil) Canada 5-1 Panama Pan American Games Qualifier Group B