FootballFIFA FutsalAMF FutsalBeach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline HockeyIIHF Inline HockeySkater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BASEBALL - 2018 RESULTS

Results  Men Women
Fixtures  Men Women
Rankings  Men Women

Men's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
Women's Archive 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
23.09 Hoofddorp Netherlands n/p Italy
Cancelled due to rain - Netherlands won on group record
Super 6 Final
22.09 Hoofddorp (Netherlands) Italy 8-5 Spain Super 6 Group Stage
22.09 Hoofddorp (Netherlands) Germany 5-4 Czechia Super 6 Group Stage
21.09-
22.09
Hoofddorp Netherlands 12-10 Spain (8 innings) Super 6 Group Stage
22.09 Hoofddorp Netherlands n/p Belgium
Cancelled - no bearing on qualification for final
Super 6 Group Stage
21.09 Hoofddorp (Netherlands) Belgium 7-6 Germany Super 6 Group Stage
21.09 Hoofddorp (Netherlands) Italy 25-10 Czechia (5 innings) Super 6 Group Stage
20.09 Hoofddorp (Netherlands) Czechia 15-10 Belgium Super 6 Group Stage
20.09 Hoofddorp Netherlands 9-8 Italy (10 ends) Super 6 Group Stage
20.09 Hoofddorp (Netherlands) Spain 9-1 Germany Super 6 Group Stage
19.09 Hoofddorp (Netherlands) Italy 7-4 Belgium Super 6 Group Stage
19.09 Hoofddorp Netherlands 13-1 Germany (7 innings) Super 6 Group Stage
19.09 Hoofddorp (Netherlands) Spain 12-7 Czechia Super 6 Group Stage
18.09 Hoofddorp (Netherlands) Italy 11-1 Germany (7 innings) Super 6 Group Stage
18.09 Hoofddorp Netherlands 7-6 Czechia Super 6 Group Stage
18.09 Hoofddorp (Netherlands) Spain 13-1 Belgium (7 innings) Super 6 Group Stage
01.09 Jakarta (Indonesia) Taiwan 10-0 China (8 innings) Asian Games 3rd Place Match
01.09 Jakarta (Indonesia) South Korea 3-0 Japan Asian Games Final
31.08 Jakarta (Indonesia) Pakistan 12-2 Hong Kong (7 innings) Asian Games 5th-8th Place Group
31.08 Jakarta Indonesia 12-11 Thailand Asian Games 5th-8th Place Group
31.08 Jakarta (Indonesia) Japan 5-0 Taiwan Asian Games 1st-4th Place Group
31.08 Jakarta (Indonesia) South Korea 10-1 China Asian Games 1st-4th Place Group
30.08 Jakarta (Indonesia) Hong Kong 5-4 Thailand Asian Games 5th-8th Place Group
30.08 Jakarta Indonesia 2-10 Pakistan Asian Games 5th-8th Place Group
30.08 Jakarta (Indonesia) South Korea 5-1 Japan Asian Games 1st-4th Place Group
30.08 Jakarta (Indonesia) Taiwan 1-0 China Asian Games 1st-4th Place Group
28.08 Jakarta Indonesia 0-15 Taiwan (7 innings) Asian Games 2nd Round, Group A
28.08 Jakarta (Indonesia) South Korea 21-3 Hong Kong Asian Games 2nd Round, Group A
28.08 Jakarta (Indonesia) China 16-3 Pakistan (8 innings) Asian Games 2nd Round, Group B
28.08 Jakarta (Indonesia) Japan 24-0 Thailand (5 innings Asian Games 2nd Round, Group B
27.08 Jakarta Indonesia 0-15 South Korea (5 innings) Asian Games 2nd Round, Group A
27.08 Jakarta (Indonesia) Taiwan 16-1 Hong Kong (5 innings) Asian Games 2nd Round, Group A
27.08 Jakarta (Indonesia) Japan 17-2 China (5 innings) Asian Games 2nd Round, Group B
27.08 Jakarta (Indonesia) Pakistan 8-1 Thailand Asian Games 2nd Round, Group B
26.08JakartaIndonesia 4-7 Hong Kong Asian Games2nd Round, Group A
26.08Jakarta (Indonesia)Taiwan 2-1 South Korea Asian Games2nd Round, Group A
26.08Jakarta (Indonesia)China 15-0 Thailand (6 innings) Asian Games2nd Round, Group B
26.08Jakarta (Indonesia)Japan 15-0 Pakistan (6 innings) Asian Games2nd Round, Group B
23.08 Jakarta (Indonesia) Thailand 14-3 Sri Lanka (7 innings) Asian Games 1st Round
22.08 Jakarta (Indonesia) Sri Lanka 15-10 Laos Asian Games 1st Round
21.08 Jakarta (Indonesia) Thailand 15-0 Laos (6 innings) Asian Games 1st Round
29.07 Barranquilla Colombia 1-3 Cuba Central American & Caribbean Games  
29.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 3-2 Dominican Republic Central American & Caribbean Games  
28.07 Barranquilla Colombia 5-3 Dominican Republic Central American & Caribbean Games  
28.07 Barranquilla (Colombia) Nicaragua 10-9 Puerto Rico (10 innings) Central American & Caribbean Games  
28.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 4-2 Panama Central American & Caribbean Games  
28.07 Ashbourne Ireland 12-2 Greece (7 innings) European Championship C Division Pool 1, Final
28.07 Kropyvnytskyi Ukraine 3-2 Romania (6 innings)
Game called off due to weather - result stood
European Championship C Division Pool 2, Final
27.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 11-3 Nicaragua Central American & Caribbean Games  
27.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 3-0 Venezuela Central American & Caribbean Games  
27.07 Barranquilla (Colombia) Panama 5-2 Puerto Rico Central American & Caribbean Games  
27.07 Ashbourne (Ireland) Greece 10-0 Norway (7 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
27.07 Ashbourne Ireland 18-0 Slovenia (5 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
27.07 Kropyvnytskyi (Ukraine) Georgia 12-3 Estonia European Championship C Division Pool 2, Group Stage
27.07 Kropyvnytskyi Ukraine 13-0 Romania (7 innings) European Championship C Division Pool 2, Group Stage
26.07 Barranquilla Colombia 1-2 Puerto Rico Central American & Caribbean Games  
26.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 13-1 Dominican Republic (8 innings) Central American & Caribbean Games  
26.07 Barranquilla (Colombia) Nicaragua 6-2 Panama Central American & Caribbean Games  
26.07 Ashbourne (Ireland) Finland 22-4 Norway (6 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
26.07Ashbourne (Ireland)Greece 16-0 Slovenia (5 innings) European Championship C DivisionPool 1, Group Stage
26.07 Kropyvnytskyi Ukraine 12-1 Georgia (7 innings) European Championship C Division Pool 2, Group Stage
26.07Kropyvnytskyi (Ukraine) Romania 17-7 Georgia (7 innings) European Championship C DivisionPool 2, Group Stage
26.07 Kropyvnytskyi Ukraine 9-3 Hungary European Championship C Division Pool 2, Group Stage
25.07 Barranquilla Colombia 7-3 Venezuela Central American & Caribbean Games  
25.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 3-2 Nicaragua Central American & Caribbean Games  
25.07 Barranquilla (Colombia) Panama 5-2 Mexico Central American & Caribbean Games  
25.07 Ashbourne (Ireland) Finland 10-9 Slovenia (10 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
25.07 Ashbourne Ireland 10-0 Greece (8 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
25.07Kropyvnytskyi (Ukraine) Estonia 3-2 Hungary European Championship C DivisionPool 2, Group Stage
25.07 Gagil (Yap) Pohnpei 8-7 Northern Mariana Islands Micronesian Games Final
24.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 7-1 Mexico Central American & Caribbean Games  
24.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 2-1 Cuba Central American & Caribbean Games  
24.07 Ashbourne Ireland 7-0 Finland European Championship C Division Pool 1, Group Stage
24.07 Ashbourne (Ireland) Slovenia 27-18 Norway European Championship C Division Pool 1, Group Stage
24.07 Kropyvnytskyi (Ukraine) Estonia 5-4 Romania European Championship C Division Pool 2, Group Stage
24.07 Kropyvnytskyi (Ukraine) Georgia 16-9 Hungary European Championship C Division Pool 2, Group Stage
24.07Gagil (Yap)Pohnpei 9-0 Kosrae Micronesian GamesSemi-Final
23.07 Barranquilla Colombia 1-8 Panama Central American & Caribbean Games  
23.07 Barranquilla (Colombia) Nicaragua 5-4 Venezuela (10 innings) Central American & Caribbean Games  
23.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 4-1 Dominican Republic Central American & Caribbean Games  
23.07 Ashbourne (Ireland) Greece 17-2 Finland (6 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
23.07 Ashbourne Ireland 15-5 Norway (8 innings) European Championship C Division Pool 1, Group Stage
23.07 Kropyvnytskyi (Ukraine) Romania 7-3 Hungary European Championship C Division Pool 2, Group Stage
23.07 Kropyvnytskyi Ukraine 15-0 Estonia (5 innings) European Championship C Division Pool 2, Group Stage
23.07 Gagil (Yap) Northern Mariana Islands 13-1 Kosrae (7 innings) Micronesian Games Page 1-2
23.07 Gagil (Yap) Pohnpei 7-2 Palau Micronesian Games Page 3-4
22.07 Barranquilla (Colombia) Mexico 5-0 Nicaragua Central American & Caribbean Games  
22.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 8-1 Cuba Central American & Caribbean Games  
22.07 Barranquilla (Colombia) Venezuela 4-0 Dominican Republic Central American & Caribbean Games  
21.07 Barranquilla Colombia 9-1 Mexico Central American & Caribbean Games  
21.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 1-0 Panama Central American & Caribbean Games  
21.07 Barranquilla (Colombia) Puerto Rico 5-3 Venezuela Central American & Caribbean Games  
20.07 Barranquilla Colombia 3-1 Nicaragua Central American & Caribbean Games  
20.07 Barranquilla (Colombia) Cuba 5-0 Mexico Central American & Caribbean Games  
20.07 Barranquilla (Colombia) Dominican Republic 5-4 Panama Central American & Caribbean Games  
20.07Gagil (Yap)Kosrae 10-2 Palau Micronesian GamesGroup Stage
20.07GagilYap 5-10 Northern Mariana Islands Micronesian GamesGroup Stage
19.07 Gagil (Yap) Northern Mariana Islands 7-5 Pohnpei Micronesian Games Group Stage
19.07 Gagil Yap 0-14 Palau (7 innings) Micronesian Games Group Stage
18.07Gagil (Yap)Kosrae 3-2 Pohnpei Micronesian GamesGroup Stage
18.07Gagil (Yap)Northern Mariana Islands 1-0 Palau Micronesian GamesGroup Stage
17.07Gagil (Yap)Northern Mariana Islands 13-3 Kosrae (7 innings) Micronesian GamesGroup Stage
17.07GagilYap 1-16 Pohnpei (6 innings) Micronesian GamesGroup Stage
16.07Gagil (Yap)Palau 9-5 Pohnpei Micronesian GamesGroup Stage
16.07 Gagil Yap 10-15 Kosrae Micronesian Games Group Stage
30.06 Wiener Neustadt Austria 25-3 Lithuania (5 innings) European Championship Qualifier Play-Off, Match 2
29.06 Wiener Neustadt Austria 10-0 Lithuania (7 innings) European Championship Qualifier Play-Off, Match 1
28.06 Hong Kong Hong Kong 5-7 Philippines East Asian Cup  
28.06 Hong Kong (Hong Kong) Indonesia 11-1 Singapore (7 innings) East Asian Cup  
27.06 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 5-2 Indonesia East Asian Cup  
27.06 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 17-0 Singapore (5 innings) East Asian Cup  
26.06 Hong Kong Hong Kong 4-9 Thailand East Asian Cup  
26.06 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 12-1 Singapore (7 innings) East Asian Cup  
25.06 Hong Kong Hong Kong 12-2 Indonesia (8 innings) East Asian Cup  
25.06 Hong Kong (Hong Kong) Philippines 10-6 Thailand East Asian Cup  
24.06 Hong Kong Hong Kong 14-2 Singapore East Asian Cup  
24.06 Hong Kong (Hong Kong) Thailand 9-5 Indonesia East Asian Cup  
01.05 Wiener Neustadt Austria U-23 7-6 Slovakia Danube Cup  
01.05 Wiener Neustadt (Austria) Slovakia 17-7 Hungary (7 innings) Danube Cup  
01.05 Wiener Neustadt Austria U-23 21-5 Hungary (5 innings) Danube Cup  
21.04 Ezeiza (Argentina) Chile n/p Bolivia
Cancelled due to rain - Chile 3rd on group stage record
South American Championship 3rd Place Match
21.04 Ezeiza Argentina 7-1 Brazil South American Championship Final
20.04 Ezeiza Argentina n/p Bolivia
Cancelled due to rain
South American Championship Group Stage
20.04 Ezeiza (Argentina) Brazil n/p Chile
Cancelled due to rain
South American Championship Group Stage
19.04 Ezeiza Argentina 6-8 Brazil South American Championship Group Stage
19.04 Ezeiza (Argentina) Chile 15-5 Bolivia (7 innings) South American Championship Group Stage
18.04 Ezeiza Argentina 11-1 Chile (8 innings) South American Championship Group Stage
18.04 Ezeiza (Argentina) Brazil 18-0 Bolivia (7 innings) South American Championship Group Stage
17.04 Ezeiza (Argentina) Brazil 12-4 Chile South American Championship Group Stage
16.04 Ezeiza Argentina 9-1 Chile South American Championship Group Stage
16.04 Ezeiza (Argentina) Brazil 20-1 Bolivia (5 innings) South American Championship Group Stage
15.04 Ezeiza Argentina 3-2 Brazil South American Championship Group Stage
15.04Ezeiza (Argentina)Chile 4-0 Bolivia South American ChampionshipGroup Stage
14.04 Ezeiza Argentina 17-0 Bolivia (6 innings) South American Championship Group Stage