FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BASEBALL - 2017 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
15.12 Managua (Nicaragua) El Salvador - GuatemalaCentral American Games Group Stage
15.12 Managua (Nicaragua) Honduras - Costa RicaCentral American Games Group Stage
15.12 Managua Nicaragua - Panama Central American Games Group Stage
14.12 Managua (Nicaragua) Guatemala 13-10 Costa Rica (10 innings)Central American Games Group Stage
14.12 Managua Nicaragua - Honduras Central American Games Group Stage
14.12 Managua (Nicaragua) Panama - El SalvadorCentral American Games Group Stage
13.12 Managua (Nicaragua) El Salvador 7-2 Costa RicaCentral American Games Group Stage
13.12 Managua Nicaragua 10-8 Guatemala Central American Games Group Stage
13.12 Managua (Nicaragua) Panama 10-0 Honduras (7 innings) Central American Games Group Stage
12.12 Managua (Nicaragua)Guatemala 10-3 HondurasCentral American GamesGroup Stage
12.12 Managua Nicaragua 8-2 El Salvador Central American Games Group Stage
12.12 Managua (Nicaragua)Panama 11-1 Costa Rica (8 innings)Central American Games Group Stage
09.12 Mwanza (Tanzania) Uganda 10-0 Kenya (5 innings) East African Championship Group Stage
09.12 Mwanza (Tanzania) Uganda 5-0 Kenya (2 innings)
Abandoned due to rain
East African Championship Final
08.12 Mwanza Tanzania 8-9 Kenya East African Championship Group Stage
08.12 Mwanza Tanzania 0-18 Uganda (5 innings) East African Championship Group Stage
23.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 5-1 El SalvadorBolivarian Games 3rd Place Match
23.11 Santa Marta Colombia 6-4 PanamaBolivarian Games Final
22.11 Santa Marta (Colombia) El Salvador 9-0 Peru Bolivarian Games Group Stage
22.11 Santa Marta (Colombia) Panama 3-0 VenezuelaBolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta Colombia 2-0 Venezuela Bolivarian Games Group Stage
21.11 Santa Marta (Colombia) Panama 9-4 El SalvadorBolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta Colombia 8-0 Peru (7 innings) Bolivarian Games Group Stage
20.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 5-1 El SalvadorBolivarian Games Group Stage
19.11 Santa Marta Colombia 2-0 Panama Bolivarian Games Group Stage
19.11 Santa Marta (Colombia) Venezuela 16-0 Peru (7 innings)Bolivarian Games Group Stage
18.11 Santa Marta Colombia 7-2 El Salvador Bolivarian Games Group Stage
18.11 Santa Marta (Colombia) Panama 17-0 Peru (7 innings) Bolivarian Games Group Stage
08.10 New Taipei (Taiwan) South Korea 15-0 PhilippinesAsian Championship 3rd Place Match
08.10 New Taipei Taiwan 1-6 Japan Asian Championship Final
07.10 Taipei (Taiwan) Sri Lanka 2-0 Hong Kong Asian Championship 5th-7th Place Group
07.10 New Taipei (Taiwan) South Korea 11-0 Philippines (7 innings)Asian Championship 1st-4th Place Group
07.10 New Taipei (Taiwan) Taiwan 0-10 Japan (8 innings) Asian Championship 1st-4th Place Group
06.10 Taipei (Taiwan) Pakistan 10-2 Sri Lanka Asian Championship 5th-7th Place Group
06.10 New Taipei (Taiwan) Japan 3-0 South Korea Asian Championship 1st-4th Place Group
06.10 New Taipei Taiwan 14-0 Philippines (7 innings) Asian Championship 1st-4th Place Group
05.10 Taipei (Taiwan) Philippines 10-0 Hong Kong (7 innings)Asian Championship Play-Off
04.10 Taipei (Taiwan) South Korea 18-3 Philippines (6 innings)Asian Championship Group A
04.10 New Taipei Taiwan 13-0 Sri Lanka (7 innings) Asian Championship Group A
04.10 Taipei (Taiwan) Hong Kong 4-1 PakistanAsian Championship Group B
04.10 New Taipei (Taiwan)Japan w/o China
China withdrew
Asian Championship Group B
03.10Taipei (Taiwan) Philippines 8-5 Sri LankaAsian ChampionshipGroup A
03.10New Taipei Taiwan 3-2 South Korea (10 innings)Asian Championship Group A
03.10Taipei (Taiwan) Hong Kong w/o China
China withdrew
Asian Championship Group B
03.10New Taipei (Taiwan) Japan 13-1 Pakistan (7 innings)Asian Championship Group B
02.10Taipei (Taiwan) South Korea 18-0 Sri Lanka (5 innings)Asian ChampionshipGroup A
02.10New Taipei Taiwan 12-2 Philippines (7 innings)Asian Championship Group A
02.10New Taipei (Taiwan) Japan 30-0 Hong Kong (5 innings)Asian Championship Group B
02.10Taipei (Taiwan) Pakistan w/o China
China withdrew
Asian Championship Group B
29.07 Belgrade (Serbia)Austria 12-2 Israel (7 innings) European Championship B Division, Group 1, Final
29.07 Miejska Górka Poland 10-0 Lithuania (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
29.07 Miejska Górka (Poland)Lithuania 8-3 Russia European Championship B Division, Group 2, Final
28.07 Belgrade (Serbia) Bulgaria 12-7 Greece European Championship B Division, Group 1, Group Stage
28.07 Belgrade Serbia 0-15 Israel (6 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
28.07 Belgrade (Serbia) Switzerland 12-1 Austria (7 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
28.07 Miejska Górka (Poland) Belarus 4-3 Ukraine European Championship B Division, Group 2, Group Stage
28.07 Miejska Górka (Poland) Russia 6-0 Slovakia European Championship B Division, Group 2, Group Stage
27.07 Belgrade (Serbia) Bulgaria 12-9 Switzerland European Championship B Division, Group 1, Group Stage
27.07 Belgrade (Serbia) Greece 2-1 Israel European Championship B Division, Group 1, Group Stage
27.07 Belgrade Serbia 4-14 Austria (8 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
27.07 Miejska Górka Poland 19-5 Ukraine (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
27.07 Miejska Górka Poland 4-5 Slovakia (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
27.07 Miejska Górka (Poland) Russia 15-0 Belarus (6 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
27.07 Miejska Górka (Poland) Ukraine 3-2 Lithuania (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
26.07 Belgrade (Serbia) Austria 4-3 Israel European Championship B Division, Group 1, Group Stage
26.07 Belgrade Serbia 10-9 Bulgaria European Championship B Division, Group 1, Group Stage
26.07 Belgrade (Serbia) Switzerland 6-1 Greece European Championship B Division, Group 1, Group Stage
26.07 Miejska Górka Poland 6-7 Belarus European Championship B Division, Group 2, Group Stage
26.07 Miejska Górka (Poland) Slovakia 13-5 Belarus (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
26.07 Miejska Górka (Poland) Lithuania 11-10 Russia (7 innings) European Championship B Division, Group 2, Group Stage
25.07 Belgrade (Serbia) Austria 16-6 Greece (8 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
25.07 Belgrade (Serbia) Israel 10-2 Bulgaria (5 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
25.07 Belgrade Serbia 11-24 Switzerland (7 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
24.07-
25.07
Miejska Górka Poland 1-5 Russia European Championship B Division, Group 2, Group Stage
25.07 Miejska Górka (Poland) Russia 5-0 Ukraine European Championship B Division, Group 2, Group Stage
25.07 Miejska Górka (Poland) Lithuania 10-6 Slovakia European Championship B Division, Group 2, Group Stage
24.07 Belgrade (Serbia) Austria 15-2 Bulgaria (7 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
24.07 Belgrade (Serbia) Israel 10-0 Switzerland (7 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
24.07 Belgrade Serbia 22-5 Greece (6 innings) European Championship B Division, Group 1, Group Stage
24.07 Miejska Górka (Poland) Lithuania 3-2 Belarus European Championship B Division, Group 2, Group Stage
24.07 Miejska Górka (Poland) Ukraine 9-2 Slovakia European Championship B Division, Group 2, Group Stage
01.05 Bratislava Slovakia 7-5 Austria U-23 Danube Cup  
01.05 Bratislava (Slovakia) Hungary 5-4 Austria U-23 Danube Cup  
01.05 Bratislava Slovakia 15-1 Hungary (7 innings) Danube Cup  
22.03 Los Angeles USA 8-0 Puerto Rico World Classic Final
21.03 Los Angeles USA 2-1 Japan World Classic Semi-Final
20.03 Los Angeles (USA) Puerto Rico 4-3 Netherlands (11 innings) World Classic Semi-Final
18.03 San Diego (USA) Puerto Rico 13-2 Venezuela World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
18.03 San Diego USA 6-3 Dominican Republic World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
17.03 San Diego USA 5-6 Puerto Rico World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
16.03 San Diego (USA) Dominican Republic 3-0 Venezuela World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
15.03 Tokyo Japan 8-3 Israel World Classic 2nd Round, Pool E, Group Stage
15.03Tokyo (Japan)Netherlands 14-1 Cuba (7 innings) World Classic2nd Round, Pool E, Group Stage
15.03 San Diego USA 4-2 Venezuela World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
14.03 Tokyo Japan 8-5 Cuba World Classic 2nd Round, Pool E, Group Stage
14.03 San Diego (USA) Puerto Rico 3-1 Dominican Republic World Classic 2nd Round, Pool F, Group Stage
13.03 Tokyo (Japan) Netherlands 12-2 Israel (8 innings) World Classic 2nd Round, Pool E, Group Stage
13.03 Zapopan (Mexico) Venezuela 4-3 Italy World Classic 1st Round, Pool D, 2nd Place Play-Off
12.03 Tokyo (Japan) Israel 4-1 Cuba World Classic 2nd Round, Pool E, Group Stage
12.03 Tokyo Japan 8-6 Netherlands (10 innings) World Classic 2nd Round, Pool E, Group Stage
12.03 Miami (USA) Dominican Republic 10-3 Colombia (11 innings) World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
12.03 Miami USA 8-0 Canada World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
12.03 Zapopan Mexico 11-9 Venezuela World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
12.03 Zapopan (Mexico) Puerto Rico 9-3 Italy World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
11.03 Miami (USA) Colombia 4-1 Canada World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
11.03 Miami USA 5-7 Dominican Republic World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
11.03 Zapopan Mexico 4-9 Puerto Rico World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
11.03 Zapopan (Mexico) Venezuela 11-10 Italy (10 innings) World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
10.03 Tokyo (Japan)Cuba 4-3 Australia World Classic1st Round, Pool A, Group Stage
10.03TokyoJapan 7-1 China World Classic1st Round, Pool A, Group Stage
10.03 Miami USA 3-2 Colombia (10 innings) World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
10.03 Zapopan (Mexico) Puerto Rico 11-0 Venezuela (7 innings) World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
09.03 Tokyo (Japan) Australia 11-0 China (8 innings) World Classic 1st Round, Pool A, Group Stage
09.03Seoul (South Korea)Israel 4-2 Netherlands World Classic1st Round, Pool B, Group Stage
09.03 Seoul South Korea 11-8 Taiwan (10 innings) World Classic 1st Round, Pool B, Group Stage
09.03 Miami (USA) Dominican Republic 9-2 Canada World Classic 1st Round, Pool C, Group Stage
09.03 Zapopan Mexico 9-10 Italy World Classic 1st Round, Pool D, Group Stage
08.03 Tokyo (Japan) Cuba 6-0 China World Classic 1st Round, Pool A, Group Stage
08.03 Tokyo Japan 4-1 Australia World Classic 1st Round, Pool A, Group Stage
08.03 Seoul (South Korea) Netherlands 6-5 Taiwan World Classic 1st Round, Pool B, Group Stage
07.03 Tokyo Japan 11-6 Cuba World Classic 1st Round, Pool A, Group Stage
07.03 Seoul (South Korea) Israel 15-7 Taiwan World Classic 1st Round, Pool B, Group Stage
07.03 Seoul South Korea 0-5 Netherlands World Classic 1st Round, Pool B, Group Stage
06.03 Seoul South Korea 1-2 Israel (10 innings) World Classic 1st Round, Pool B, Group Stage
01.03 Islamabad (Pakistan) Iran 10-6 Nepal West Asian Cup 3rd Place Match
01.03 Islamabad Pakistan 2-4 Sri Lanka West Asian Cup Final
28.02 Islamabad Pakistan 11-0 Iran (7 innings) West Asian Cup Semi-Final
28.02 Islamabad (Pakistan) Sri Lanka 11-0 Nepal (7 innings) West Asian Cup Semi-Final
27.02 Islamabad Pakistan 25-0 Iraq (5 innings) West Asian Cup Group A
26.02 Islamabad (Pakistan) Nepal 13-3 Iraq West Asian Cup Group A
26.02 Islamabad (Pakistan) Sri Lanka 22-0 Iran (5 innings) West Asian Cup Group B
25.02 Islamabad Pakistan 16-1 Nepal (5 innings) West Asian Cup Group A