FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BASEBALL - 2010 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
19.11 Guangzhou (China) South Korea 9-3 Taiwan Asian Games Final
19.11 Guangzhou China 2-6 Japan Asian Games 3rd Place Match
18.11 Guangzhou (China) Taiwan 4-3 Japan (10 innings) Asian Games Semi-Final
18.11 Guangzhou China 1-7 South Korea Asian Games Semi-Final
16.11 Guangzhou (China) South Korea 17-0 Pakistan (5 innings) Asian Games Group B
16.11 Guangzhou China 7-0 Thailand Asian Games Group A
16.11 Guangzhou (China) Japan 24-0 Mongolia (5 innings) Asian Games Group A
15.11 Guangzhou (China) Taiwan 16-0 Hong Kong (5 innings) Asian Games Group B
15.11 Guangzhou China 0-3 Japan Asian Games Group A
15.11 Guangzhou (China) Thailand 25-0 Mongolia (5 innings) Asian Games Group A
14.11 Guangzhou (China) South Korea 15-0 Hong Kong (6 innings) Asian Games Group B
14.11 Guangzhou (China) Taiwan 11-1 Pakistan (8 innings) Asian Games Group B
14.11 Guangzhou China 15-0 Mongolia (5 innings) Asian Games Group A
13.11 Guangzhou (China) South Korea 6-1 Taiwan Asian Games Group B
13.11 Guangzhou (China) Pakistan 5-3 Hong Kong Asian Games Group B
13.11 Guangzhou (China) Japan 18-0 Thailand (5 innings) Asian Games Group A
31.10 Taichung (Taiwan) Cuba 4-1 Netherlands Intercontinental Cup Final
31.10 Taichung Taiwan 3-4 Italy Intercontinental Cup 3rd Place Match
30.10 Douliu (Taiwan) Japan 2-1 South Korea Intercontinental Cup 5th Place Match
30.10 Taichung (Taiwan) South Korea 8-1 Japan Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
30.10 Taichung (Taiwan) Cuba 5-3 Italy Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
30.10 Taichung (Taiwan) Netherlands 5-3 Taiwan (10 innings) Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
30.10 Taichung (Taiwan) Nicaragua 11-5 Czech Republic Intercontinental Cup 7th Place Match
30.10 Taichung (Taiwan) Thailand 6-5 Hong Kong Intercontinental Cup 9th Place Match
29.10 Taichung Taiwan 6-2 Italy Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
29.10 Douliu (Taiwan) Netherlands 3-1 South Korea Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
29.10 Taichung (Taiwan) Cuba 4-1 Japan Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
29.10 Douliu (Taiwan) Nicaragua 12-2 Hong Kong (7 innings) Intercontinental Cup 7th-10th Place Semi-Final
29.10 Douliu (Taiwan) Czech Republic 13-3 Thailand (7 innings) Intercontinental Cup 7th-10th Place Semi-Final
28.10 Taichung Taiwan 12-5 Japan Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
28.10 Douliu (Taiwan) Italy 5-2 South Korea Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
28.10 Taichung (Taiwan) Cuba 6-3 Netherlands Intercontinental Cup 2nd Round, Group C
27.10 Douliu (Taiwan) Italy 3-0 Japan Intercontinental Cup 1st Round, Group B
27.10 Taichung (Taiwan) Netherlands 7-2 Thailand Intercontinental Cup 1st Round, Group B
27.10 Douliu (Taiwan) South Korea 9-0 Czech Republic Intercontinental Cup 1st Round, Group A
27.10 Taichung (Taiwan) Cuba 20-0 Hong Kong (5 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group A
26.10 Douliu Taiwan 0-2 Cuba Intercontinental Cup 1st Round, Group A
26.10 Taichung (Taiwan) Japan 2-1 Netherlands Intercontinental Cup 1st Round, Group B
26.10 Douliu (Taiwan) Nicaragua 18-3 Thailand (7 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group B
26.10 Taichung (Taiwan) Czech Republic 16-0 Hong Kong (6 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group A
25.10 Douliu (Taiwan) Cuba 3-0 South Korea Intercontinental Cup 1st Round, Group A
25.10 Taichung Taiwan 10-0 Hong Kong (7 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group A
25.10 Douliu (Taiwan) Japan 15-0 Thailand (5 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group B
25.10 Taichung (Taiwan) Italy 5-2 Nicaragua Intercontinental Cup 1st Round, Group B
24.10 Douliu (Taiwan) Netherlands 6-1 Nicaragua Intercontinental Cup 1st Round, Group B
24.10 Taichung (Taiwan) Italy 15-6 Thailand Intercontinental Cup 1st Round, Group B
24.10 Douliu Taiwan 6-0 Czech Republic Intercontinental Cup 1st Round, Group A
24.10 Taichung (Taiwan) South Korea 17-2 Hong Kong (5 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group A
23.10 Douliu (Taiwan) Netherlands 10-0 Italy (7 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group B
23.10 Taichung (Taiwan) Japan 8-0 Nicaragua Intercontinental Cup 1st Round, Group B
23.10 Douliu (Taiwan) Cuba 18-0 Czech Republic (6 innings) Intercontinental Cup 1st Round, Group A
23.10 Taichung Taiwan 11-5 South Korea Intercontinental Cup 1st Round, Group A
12.10 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 5-2 Cuba Pan American Games Qualifier Final
12.10 San Juan (Puerto Rico) USA n/p Venezuela
Abandoned (rain)
Pan American Games Qualifier 3rd Place Match
12.10 San Juan (Puerto Rico) Cuba 3-2 Venezuela Pan American Games Qualifier Semi-Final
12.10 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 7-2 USA Pan American Games Qualifier Semi-Final
11.10 San Juan Puerto Rico 6-14 Canada Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
11.10 Ponce (Puerto Rico) USA 4-1 Cuba Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
11.10 San Juan (Puerto Rico) Venezuela 17-4 Dominican Republic Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
11.10 Ponce (Puerto Rico) Panama 5-2 Nicaragua Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
10.10 San Juan Puerto Rico 0-4 Cuba Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
10.10 Ponce (Puerto Rico) Dominican Republic 7-1 Nicaragua Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
10.10 San Juan (Puerto Rico) USA 4-0 Canada Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
10.10 Ponce (Puerto Rico) Panama 5-3 Venezuela Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
09.10 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 9-6 Cuba Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
09.10 San Juan (Puerto Rico) USA 6-3 Venezuela (12 innings) Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
09.10 San Juan Puerto Rico 5-1 Nicaragua Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
09.10 San Juan (Puerto Rico) Canada 9-5 Panama Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
08.10 San Juan (Puerto Rico) Cuba 7-1 Panama Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
08.10 Ponce (Puerto Rico) USA 5-0 Nicaragua Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
08.10 Ponce Puerto Rico 2-7 Venezuela Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
08.10 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 5-2 Canada Pan American Games Qualifier 2nd Round Group
07.10 San Juan (Puerto Rico) Dominican Republic 11-6 Aruba Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
07.10 Carolina (Puerto Rico) Cuba 11-4 Netherlands Antilles Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
06.10 Mayagüez (Puerto Rico) Nicaragua 7-0 Argentina Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
06.10 Carolina (Puerto Rico) USA 10-2 Panama Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
06.10 San Juan (Puerto Rico) Canada 10-1 Netherlands Antilles Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
05.10 Mayagüez Puerto Rico 3-2 Colombia Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
05.10 Ponce (Puerto Rico) Cuba 4-2 Canada Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
05.10 Carolina (Puerto Rico) USA 8-3 Dominican Republic Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
05.10 San Juan (Puerto Rico) Argentina 4-3 Netherlands Antilles (10 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
05.10 Ponce (Puerto Rico) Panama 12-4 Aruba Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
05.10 Carolina (Puerto Rico) Venezuela 3-2 Nicaragua Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
04.10 Ponce Puerto Rico 7-6 Panama Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
04.10 Ponce (Puerto Rico) Canada 13-2 Argentina (7 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
04.10 Carolina (Puerto Rico) USA 13-6 Colombia Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
04.10 Carolina (Puerto Rico) Cuba 8-1 Nicaragua Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
04.10 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 8-6 Netherlands Antilles (10 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
03.10 Carolina Puerto Rico 2-3 Dominican Republic (13 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
03.10 Mayagüez (Puerto Rico) Cuba 9-1 Argentina Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
03.10 Ponce (Puerto Rico) USA 14-0 Aruba (7 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
03.10 Ponce (Puerto Rico) Venezuela 5-3 Canada Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
03.10 Carolina (Puerto Rico) Nicaragua 8-4 Netherlands Antilles Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
03.10 Mayagüez (Puerto Rico) Panama 5-3 Colombia Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
02.10 Ponce Puerto Rico 4-7 USA Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
02.10 Carolina (Puerto Rico) Panama 3-2 Dominican Republic Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
02.10 Mayagüez (Puerto Rico) Canada 7-6 Nicaragua Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
02.10 Carolina (Puerto Rico) Venezuela 4-0 Argentina Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
02.10 Ponce (Puerto Rico) Colombia 9-2 Aruba Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
01.10 Ponce (Puerto Rico) Cuba 9-1 Venezuela Pan American Games Qualifier 1st Round, Group B
01.10 Mayagüez Puerto Rico 12-0 Aruba (7 innings) Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
01.10 Carolina (Puerto Rico) Dominican Republic 4-2 Colombia Pan American Games Qualifier 1st Round, Group A
29.08 Jánossomorja Hungary 0-12 Austria U-21 (7 innings) Danube Cup  
29.08 Jánossomorja (Hungary) Slovakia 9-4 Austria U-21 Danube Cup  
29.08 Jánossomorja Hungary 1-13 Slovakia (7 innings) Danube Cup  
09.08 Koror Palau 7-3 Northern Mariana Islands Micronesian Games Final
08.08 Koror (Palau) Northern Mariana Islands 6-3 Guam Micronesian Games Semi-Final
05.08 Koror Palau 5-3 Northern Mariana Islands (6 innings) Micronesian Games Group Stage
04.08 Koror (Palau) Northern Mariana Islands 6-2 Guam Micronesian Games Group Stage
04.08 Koror Palau 6-5 Guam Micronesian Games Group Stage
01.08 Stuttgart (Germany) Italy 8-4 Netherlands European Championship Final
31.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Greece 14-5 France European Championship 2nd Round, Pool C
31.07 Stuttgart Germany 8-0 Sweden European Championship 2nd Round, Pool C
31.07 Stuttgart (Germany) Italy 11-3 Netherlands European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Stuttgart Germany 6-8 Italy European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Netherlands 15-0 Sweden (5 innings) European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Netherlands 10-0 Greece (8 innings) European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Stuttgart (Germany) Italy 9-2 France European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Stuttgart (Germany) Sweden 3-2 France European Championship 2nd Round, Pool C
30.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Czech Republic 8-4 Great Britain European Championship 7th Place Match
29.07 Stuttgart Germany 17-8 Greece European Championship 2nd Round, Pool C
29.07 Stuttgart (Germany) Sweden 3-2 Italy European Championship 1st Round, Pool B
28.07 Stuttgart (Germany) Croatia 13-1 Greece (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
28.07 Heidenheim an der Brenz Germany 0-3 Netherlands European Championship 1st Round, Pool A
28.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 3-2 Mexico Central American & Caribbean Games Final
28.07 Mayagüez Puerto Rico 6-7 Nicaragua Central American & Caribbean Games 3rd Place Match
27.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Italy 13-1 Croatia (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
27.07 Neuenburg am Rhein (Germany) Greece 4-3 Great Britain (10 innings) European Championship 1st Round, Pool B
27.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Spain 16-6 Sweden (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
27.07 Stuttgart Germany 10-9 France European Championship 1st Round, Pool A
27.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Czech Republic 11-1 Ukraine (7 innings) European Championship 1st Round, Pool A
27.07 Stuttgart (Germany) Netherlands 10-0 Belgium European Championship 1st Round, Pool A
27.07 Stuttgart (Germany) France 8-2 Belgium European Championship 1st Round, Pool A
27.07 Mayagüez Puerto Rico 0-1 Mexico Central American & Caribbean Games Semi-Final
27.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 6-5 Nicaragua Central American & Caribbean Games Semi-Final
26.07 Stuttgart (Germany) Great Britain 5-1 Spain European Championship 1st Round, Pool B
26.07 Neuenburg am Rhein (Germany) France 10-2 Ukraine European Championship 1st Round, Pool A
26.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Czech Republic 10-1 Belgium (8 innings) European Championship 1st Round, Pool A
26.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Netherlands 7-1 Czech Republic European Championship 1st Round, Pool A
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 7-0 Panama Central American & Caribbean Games Quarter-Final
26.07 Mayagüez (Puerto Rico) Nicaragua 2-0 Venezuela Central American & Caribbean Games Quarter-Final
25.07 Stuttgart (Germany) Greece 13-9 Spain European Championship 1st Round, Pool B
25.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Sweden 12-2 Croatia (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
25.07 Stuttgart (Germany) Italy 12-2 Great Britain (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
25.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Netherlands 12-2 Ukraine (7 innings) European Championship 1st Round, Pool A
25.07 Neuenburg am Rhein (Germany) France 6-1 Czech Republic European Championship 1st Round, Pool A
25.07 Stuttgart Germany 8-4 Belgium European Championship 1st Round, Pool A
25.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 2-1 Dominican Republic Central American & Caribbean Games Pool B
25.07 Mayagüez (Puerto Rico) Mexico 3-2 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Pool B
25.07 Aguadilla Puerto Rico 6-0 US Virgin Islands Central American & Caribbean Games Pool A
24.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Italy 13-1 Greece (7 innings) European Championship 1st Round, Pool B
24.07 Stuttgart (Germany) Sweden 4-1 Great Britain European Championship 1st Round, Pool B
24.07 Stuttgart (Germany) Spain 7-6 Croatia European Championship 1st Round, Pool B
24.07 Stuttgart Germany 6-2 Czech Republic European Championship 1st Round, Pool A
24.07 Neuenburg am Rhein (Germany) Netherlands 10-0 France European Championship 1st Round, Pool A
24.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Belgium 9-0 Ukraine European Championship 1st Round, Pool A
24.07 Aguadilla (Puerto Rico) Dominican Republic 8-2 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Pool B
24.07 Aguadilla (Puerto Rico) Nicaragua 5-2 Mexico Central American & Caribbean Games Pool B
24.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 11-0 US Virgin Islands (8 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
24.07 Mayagüez (Puerto Rico) Panama 15-0 Guatemala (7 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
24.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 2-1 Panama (10 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
23.07 Stuttgart (Germany) Italy 9-1 Spain European Championship 1st Round, Pool B
23.07 Heidenheim an der Brenz (Germany) Greece 12-9 Sweden European Championship 1st Round, Pool B
23.07 Stuttgart (Germany) Great Britain 10-1 Croatia European Championship 1st Round, Pool B
23.07 Stuttgart Germany 10-0 Ukraine (8 innings) European Championship 1st Round, Pool A
23.07 Aguadilla (Puerto Rico) Nicaragua 6-0 Netherlands Antilles Central American & Caribbean Games Pool B
23.07 Mayagüez (Puerto Rico) Venezuela 20-0 Guatemala (7 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
22.07 Mayagüez Puerto Rico 6-0 Panama Central American & Caribbean Games Pool A
22.07 Mayagüez (Puerto Rico) Guatemala 7-6 US Virgin Islands (11 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
21.07 Mayagüez (Puerto Rico) Dominican Republic 10-1 Nicaragua Central American & Caribbean Games Pool B
21.07 Mayagüez Puerto Rico 3-2 Venezuela (10 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
21.07 Mayagüez (Puerto Rico) Panama 1-0 US Virgin Islands Central American & Caribbean Games Pool A
20.07 Mayagüez Puerto Rico 9-0 Guatemala (7 innings) Central American & Caribbean Games Pool A
24.05 Islamabad Pakistan 10-0 Hong Kong (5 innings) Asian Cup
23.05 Islamabad (Pakistan) Thailand 11-0 Afghanistan Asian Cup
22.05 Islamabad (Pakistan) Hong Kong 25-0 Afghanistan (5 innings) Asian Cup
21.05 Islamabad (Pakistan) Hong Kong 7-3 Thailand Asian Cup
20.05 Islamabad Pakistan 11-4 Afghanistan Asian Cup
19.05 Islamabad Pakistan 16-3 Thailand (7 innings) Asian Cup
29.04 Belgrade (Serbia) Bulgaria 6-5 Slovenia Balkan Championship Final
28.04 Belgrade (Serbia) Serbia 4-9 Bulgaria Balkan Championship Group Stage
27.04 Belgrade (Serbia) Serbia 3-5 Slovenia Balkan Championship Group Stage
26.04 Belgrade (Serbia) Bulgaria 7-1 Slovenia Balkan Championship Group Stage
19.04 Panama City (Panama) Nicaragua 17-2 Costa Rica (6 innings) Central American Games
19.04 Panama City (Panama) El Salvador 2-0 Honduras (7 innings) Central American Games
18.04 Panama City Panama 12-2 Nicaragua (7 innings) Central American Games
18.04 Panama City (Panama) Costa Rica 6-4 Honduras Central American Games
17.04 Panama City Panama 12-0 Costa Rica (5 innings) Central American Games
17.04 Panama City (Panama) Nicaragua 10-0 El Salvador (7 innings) Central American Games
16.04 Panama City Panama 14-0 Honduras (7 innings) Central American Games
16.04 Panama City (Panama) Costa Rica 5-0 El Salvador Central American Games
15.04 Panama City (Panama) Nicaragua 3-1 Honduras Central American Games
15.04 Panama City Panama 10-1 El Salvador Central American Games
27.03 Medellín Colombia 6-10 Venezuela South American Games Final
27.03 Medellín (Colombia) Argentina 8-6 Netherlands Antilles South American Games 3rd Place Match
26.03 Medellín Colombia 3-2 Netherlands Antilles South American Games Semi-Final
26.03 Medellín (Colombia) Venezuela 11-1 Argentina South American Games Semi-Final
24.03 Medellín Colombia 4-3 Netherlands Antilles South American Games Group Stage
24.03 Medellín (Colombia) Venezuela 16-4 Argentina South American Games Group Stage
23.03 Medellín (Colombia) Venezuela 11-3 Colombia South American Games Group Stage
23.03 Medellín (Colombia) Netherlands Antilles 10-5 Argentina South American Games Group Stage
22.03 Medellín Colombia 5-2 Argentina South American Games Group Stage
22.03 Medellín (Colombia) Venezuela 5-4 Netherlands Antilles South American Games Group Stage