FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPesäpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S BANDY - 2017 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
10.09 Vetlanda Sweden 8-1 Finland Friendly  
08.09 Vetlanda Sweden 9-1 Finland Friendly  
15.08 Ulyanovsk Russia 8-2 Kazakhstan Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
15.08 Ulyanovsk Ulyanovsk Region 7-2 BelarusFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
15.08 Ulyanovsk (Russia) Kazakhstan 7-3 Belarus Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
15.08 Ulyanovsk Ulyanovsk Region 4-5 Russia Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
14.08Ulyanovsk (Russia)Kazakhstan 8-5 BelarusFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
14.08UlyanovskUlyanovsk Region 5-5 RussiaFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
14.08UlyanovskRussia 11-3 Belarus Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
14.08UlyanovskUlyanovsk Region 9-3 KazakhstanFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
13.08UlyanovskRussia 17-4 BelarusFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
13.08UlyanovskUlyanovsk Region 9-4 Kazakhstan Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
13.08UlyanovskRussia 15-3 KazakhstanFestival of National Sports of CIS Countries 50 mins
13.08UlyanovskUlyanovsk Region 15-2 Belarus Festival of National Sports of CIS Countries 50 mins
04.02Sandviken (Sweden)Russia 6-4 FinlandWorld Championship A Division, Semi-Final
04.02Sandviken (Sweden)Sweden 17-2 NorwayWorld Championship A Division, Semi-Final
04.02Sandviken (Sweden)Germany 12-7 BelarusWorld Championship A Division, 7th Place Match
04.02Sandviken (Sweden)Kazakhstan 10-4 USAWorld Championship A Division, 5th Place Match
05.02Sandviken (Sweden)Finland 11-1 NorwayWorld Championship A Division, 3rd Place Match
05.02SandvikenSweden 4-3 RussiaWorld Championship A Division, Final
02.02 Sandviken (Sweden) Finland 15-1 USA World Championship A Division, Quarter-Final
02.02 Sandviken (Sweden) Norway 5-4 Kazakhstan
After extra time
World Championship A Division, Quarter-Final
02.02 Sandviken (Sweden) Russia 17-0 Belarus World Championship A Division, Quarter-Final
02.02 Sandviken Sweden 34-6 Germany World Championship A Division, Quarter-Final
01.02 Sandviken (Sweden) Finland 5-3 Kazakhstan World Championship A Division, Pool A
01.02 Sandviken Sweden 10-6 Russia World Championship A Division, Pool A
01.02 Sandviken (Sweden) Norway 17-3 Germany World Championship A Division, Pool B
01.02 Sandviken (Sweden) USA 14-5 Belarus World Championship A Division, Pool B
31.01 Sandviken (Sweden) Russia 6-2 Finland World Championship A Division, Pool A
31.01 Sandviken Sweden 8-4 Kazakhstan World Championship A Division, Pool A
31.01 Sandviken (Sweden) Belarus 7-7 Germany
4-3 pens
World Championship A Division, Pool B
31.01 Sandviken (Sweden) Norway 8-3 USA World Championship A Division, Pool B
30.01 Sandviken (Sweden) Russia 9-2 Kazakhstan World Championship A Division, Pool A
30.01 Sandviken (Sweden) Norway 10-1 Belarus World Championship A Division, Pool B
30.01 Sandviken (Sweden) USA 9-4 Germany World Championship A Division, Pool B
29.01 Sandviken Sweden 8-2 Finland World Championship A Division, Pool A
28.01 Trollhättan (Sweden) China 14-0 Somalia World Championship B Division, 9th Place Match (60 mins)
28.01 Trollhättan (Sweden) Netherlands 3-2 Czech Republic World Championship B Division, 7th Place Match (60 mins)
28.01 Trollhättan (Sweden) Ukraine 8-6 Estonia World Championship B Division, 5th Place Match (60 mins)
28.01 Trollhättan (Sweden) Mongolia 6-5 Japan
After extra time
World Championship B Division, 3rd Place Match
28.01 Trollhättan (Sweden) Canada 4-3 Hungary World Championship B Division, Final
27.01 Trollhättan (Sweden) Canada 7-2 Ukraine World Championship B Division, Quarter-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Hungary 10-1 Czech RepublicWorld Championship B Division, Quarter-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Japan 5-0 Estonia World Championship B Division, Quarter-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Mongolia 6-2 NetherlandsWorld Championship B Division, Quarter-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Czech Republic 19-0 Somalia World Championship B Division, 7th-10th Place Semi-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Netherlands 7-1 ChinaWorld Championship B Division, 7th-10th Place Semi-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Canada 4-3 Mongolia World Championship B Division, Semi-Final (60 mins)
27.01 Trollhättan (Sweden) Hungary 4-3 Japan World Championship B Division, Semi-Final (60 mins)
26.01 Trollhättan (Sweden) Japan 6-2 Ukraine World Championship B Division, Pool A
26.01 Trollhättan (Sweden) Mongolia 9-5 Hungary World Championship B Division, Pool A
26.01 Trollhättan (Sweden) Canada 13-0 ChinaWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
26.01 Trollhättan (Sweden) Estonia 2-1 Czech RepublicWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
26.01 Trollhättan (Sweden) Canada 4-0 NetherlandsWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
26.01 Trollhättan (Sweden) Estonia 10-0 SomaliaWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
26.01 Trollhättan (Sweden) Czech Republic 6-3 China World Championship B Division, Pool B (60 mins)
25.01 Trollhättan (Sweden) Hungary 11-3 Ukraine World Championship B Division, Pool A
25.01 Trollhättan (Sweden) Mongolia 10-2 Japan World Championship B Division, Pool A
25.01 Trollhättan (Sweden) Canada 8-0 Estonia World Championship B Division, Pool B (60 mins)
25.01 Trollhättan (Sweden) China 7-1 Somalia World Championship B Division, Pool B (60 mins)
25.01 Trollhättan (Sweden) Estonia 3-2 NetherlandsWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
25.01 Trollhättan (Sweden) Canada 3-3 Czech RepublicWorld Championship B Division, Pool B (60 mins)
25.01 Trollhättan (Sweden) Netherlands 16-3 Somalia World Championship B Division, Pool B (60 mins)
24.01Trollhättan (Sweden)Hungary 7-0 JapanWorld Championship B Division, Pool A
24.01Trollhättan (Sweden)Mongolia 9-6 UkraineWorld ChampionshipB Division, Pool A
24.01Trollhättan (Sweden)Czech Republic 3-3 NetherlandsWorld ChampionshipB Division, Pool B (60 mins)
24.01Trollhättan (Sweden)Estonia 11-1 ChinaWorld ChampionshipB Division, Pool B (60 mins)
24.01Trollhättan (Sweden)Canada 15-0 SomaliaWorld ChampionshipB Division, Pool B (60 mins)
24.01Trollhättan (Sweden)Netherlands 6-0 ChinaWorld ChampionshipB Division, Pool B (60 mins)
24.01Trollhättan (Sweden)Czech Republic 20-0 SomaliaWorld ChampionshipB Division, Pool B (60 mins)
22.01Karlstad (Sweden)Somalia 9-1 AfghanistanFriendly60 mins