FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
WOMEN'S 3X3 BASKETBALL - 2015 RESULTS

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
13.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 20-3 Fiji Oceania Championship Semi-Final
13.09 Gold Coast Australia 19-7 Cook Islands Oceania Championship Semi-Final
13.09 Gold Coast (Australia) Cook Islands 12-6 Fiji Oceania Championship 3rd Place Match
13.09 Gold Coast Australia 14-13 New Zealand Oceania Championship Final
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 8-7 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Fiji 10-4 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 15-4 Fiji Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 18-4 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 21-1 Fiji Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Cook Islands 13-8 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Cook Islands 14-8 Fiji Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 6-9 New Zealand Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 14-4 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 13-6 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
26.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 21-16 Slovenia European Games Semi-Final
26.06 Baku (Azerbaijan) Russia 13-12 Spain European Games Semi-Final
26.06 Baku (Azerbaijan) Spain 19-9 Slovenia European Games 3rd Place Match
26.06 Baku (Azerbaijan) Russia 22-17 Ukraine European Games Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Switzerland 14-7 Israel European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 14-11 Belgium European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 16-8 Slovakia European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Greece 15-6 Romania European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Spain 11-5 Turkey European Games 2nd Round
25.06 Baku Azerbaijan 17-10 Lithuania European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Russia 20-12 Netherlands European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Ireland 17-13 Czech Republic European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 17-11 Switzerland European Games Quarter-Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 21-19 Greece European Games Quarter-Final
25.06 Baku Azerbaijan 17-19 Spain European Games Quarter-Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-15 Ireland European Games Quarter-Final
24.06 Baku Azerbaijan 14-10 Netherlands European Games Group A
24.06 Baku (Azerbaijan) Switzerland 16-15 Netherlands European Games Group A
24.06 Baku Azerbaijan 21-15 Greece European Games Group A
24.06 Baku (Azerbaijan) Czech Republic 19-15 Belgium European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Czech Republic 21-6 Turkey European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 17-12 Belgium European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Spain 18-10 Slovenia European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Spain 21-11 Ireland European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Ireland 20-12 Slovakia European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Romania 21-16 Russia European Games Group D
24.06 Baku (Azerbaijan) Romania 21-16 Israel European Games Group D
24.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-15 Lithuania European Games Group D
23.06 Baku (Azerbaijan) Greece 13-8 Netherlands European Games Group A
23.06 Baku Azerbaijan 11-15 Switzerland European Games Group A
23.06 Baku (Azerbaijan) Switzerland 18-16 Greece European Games Group A
23.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 15-11 Czech Republic European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Belgium 19-9 Turkey European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Ukraine 19-11 Turkey European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Spain 14-6 Slovakia European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 14-10 Ireland European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 15-9 Slovakia European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Lithuania 14-12 Romania European Games Group D
23.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-5 Israel European Games Group D
23.06 Baku (Azerbaijan) Lithuania 18-9 Israel European Games Group D
21.06 Lagos Nigeria 21-2 Ghana African Zone 3 Championship Semi-Final
21.06 Lagos (Nigeria) Togo 17-13 Benin African Zone 3 Championship Semi-Final
21.06 Lagos (Nigeria) Ghana 13-7 Benin African Zone 3 Championship 3rd Place Match
21.06 Lagos Nigeria 21-9 Togo African Zone 3 Championship Final
20.06 Lagos Nigeria 21-2 Ghana African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Benin 12-8 Togo African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos Nigeria 21-14 Benin African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Togo 11-5 Ghana African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos Nigeria 21-11 Togo African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Benin 10-7 Ghana African Zone 3 Championship Group Stage