FootballFutsal (FIFA)Futsal (AMF)Beach SoccerAustralian FootballAmerican FootballFlag FootballBeach Flag Football
Rugby UnionRugby SevensRugby LeagueTouchIce HockeyBandyField HockeyIndoor Hockey
Floorball
Roller HockeyInline Hockey (FIRS)Inline Hockey (IIHF)Skater HockeyBall HockeyLacrosseBox Lacrosse
Intercrosse
RingetteShintyWater PoloBeach Water PoloCanoe PoloCycleballRoller Derby
CricketIndoor Cricket
BaseballSoftballPes├ĄpalloUltimateBeach UltimateGuts
VolleyballFistballBasketball3x3 BasketballNetballKorfballHandballBeach Handball
TchoukballBeach TchoukballQuidditchUnderwater HockeyUnderwater RugbyCurlingSepak TakrawBeach Sepak Takraw
RollballKabaddiIndoor KabaddiBeach KabaddiPoloPolocrosseHorseballSnow Polo
MEN'S 3X3 BASKETBALL - 2015 RESULTS

Latest Men's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Men's Fixtures

Men's Ranking

Latest Women's Results

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

Women's Fixtures

Women's Ranking

DATE VENUE MATCH COMPETITION STAGE
15.11 Bamako Mali 12-9 Mali 'B' African Zone 2 Championship Semi-Final
15.11 Bamako (Mali) Guinea 10-4 Gambia African Zone 2 Championship Semi-Final
15.11 Bamako Mali 14-8 Guinea African Zone 2 Championship Final
14.11 Bamako Mali 18-9 Gambia African Zone 2 Championship Group Stage
14.11 Bamako Mali 'B' 13-9 Guinea African Zone 2 Championship Group Stage
14.11 Bamako Mali 'B' 13-12 Gambia African Zone 2 Championship Group Stage
14.11 Bamako Mali 15-12 Guinea African Zone 2 Championship Group Stage
14.11 Bamako (Mali) Gambia 13-12 Guinea African Zone 2 Championship Group Stage
14.11 Bamako Mali 19-11 Mali 'B' African Zone 2 Championship Group Stage
11.10 Kigali Rwanda 13-14 Egypt African Zone 5 Championship Group Stage
11.10 Kigali (Rwanda) Egypt 22-13 South Sudan African Zone 5 Championship Group Stage
11.10 Kigali Rwanda 21-9 South Sudan African Zone 5 Championship Group Stage
11.10 Kigali Rwanda 21-17 Egypt African Zone 5 Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) Cook Islands 19-17 Samoa Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) Guam 20-12 Fiji Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 17-13 Papua New Guinea Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast Australia 21-12 Fiji Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 21-8 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast Australia 20-17 Guam Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) Samoa 21-12 Papua New Guinea Oceania Championship Group Stage
13.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 21-7 Papua New Guinea Oceania Championship Semi-Final
13.09 Gold Coast Australia 12-11 Guam Oceania Championship Semi-Final
13.09 Gold Coast (Australia) Guam 21-14 Papua New Guinea Oceania Championship 3rd Place Match
13.09 Gold Coast Australia 19-18 New Zealand Oceania Championship Final
12.09 Gold Coast (Australia) Guam 17-6 Papua New Guinea Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Fiji 21-14 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 17-12 Fiji Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 9-4 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Papua New Guinea 11-8 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Guam 21-11 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 11-14 New Zealand Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Papua New Guinea 10-8 Fiji Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 19-14 Guam Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Australia 13-11 Papua New Guinea Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Guam 15-12 Cook Islands Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast Australia 16-9 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) New Zealand 21-3 Samoa Oceania Championship Group Stage
12.09 Gold Coast (Australia) Cook Islands 8-5 Fiji Oceania Championship Group Stage
26.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-8 Slovenia European Games Semi-Final
26.06 Baku (Azerbaijan) Spain 19-16 Serbia European Games Semi-Final
26.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 21-14 Slovenia European Games 3rd Place Match
26.06 Baku (Azerbaijan) Russia 18-14 Spain European Games Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 16-14 Switzerland European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Greece 21-12 Belgium European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Russia 19-18 Estonia European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Czech Republic 18-16 Romania European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 21-13 Turkey European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Lithuania 19-14 Andorra European Games 2nd Round
25.06 Baku Azerbaijan 19-14 Israel European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Spain 22-20 Italy European Games 2nd Round
25.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 18-17 Greece European Games Quarter-Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-18 Czech Republic European Games Quarter-Final
25.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 17-11 Lithuania European Games Quarter-Final
25.06 Baku Azerbaijan 14-17 Spain European Games Quarter-Final
24.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 20-18 Lithuania European Games Group A
24.06 Baku (Azerbaijan) Romania 21-16 Israel European Games Group A
24.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 15-10 Romania European Games Group A
24.06 Baku (Azerbaijan) Russia 19-16 Spain European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Spain 20-13 Belgium European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-18 Turkey European Games Group B
24.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 18-17 Estonia European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Italy 21-11 Estonia European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 22-17 Greece European Games Group C
24.06 Baku (Azerbaijan) Czech Republic 20-11 Andorra European Games Group D
24.06 Baku Azerbaijan 20-14 Andorra European Games Group D
24.06 Baku (Azerbaijan) Czech Republic 21-10 Switzerland European Games Group D
23.06 Baku (Azerbaijan) Slovenia 16-7 Israel European Games Group A
23.06 Baku (Azerbaijan) Lithuania 16-15 Romania European Games Group A
23.06 Baku (Azerbaijan) Lithuania 19-12 Israel European Games Group A
23.06 Baku (Azerbaijan) Russia 21-12 Belgium European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Spain 19-9 Turkey European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Belgium 21-20 Turkey European Games Group B
23.06 Baku (Azerbaijan) Greece 19-16 Estonia European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Serbia 21-14 Italy European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Greece 11-9 Italy European Games Group C
23.06 Baku (Azerbaijan) Andorra 16-10 Switzerland European Games Group D
23.06 Baku Azerbaijan 17-14 Czech Republic European Games Group D
23.06 Baku Azerbaijan 17-9 Switzerland European Games Group D
21.06 Lagos (Nigeria) Ivory Coast 14-13 Ghana African Zone 3 Championship Semi-Final
21.06 Lagos Nigeria 21-19 Togo African Zone 3 Championship Semi-Final
21.06 Lagos (Nigeria) Ghana 18-13 Togo African Zone 3 Championship 3rd Place Match
21.06 Lagos Nigeria 17-13 Ivory Coast African Zone 3 Championship Final
20.06 Lagos Nigeria 21-12 Togo African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Ivory Coast 19-17 Benin African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Ghana 16-15 Togo African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos Nigeria 21-12 Ivory Coast African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Ghana 18-8 Benin African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Ivory Coast 18-17 Togo African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos Nigeria 21-15 Ghana African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Togo 17-15 Benin African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos (Nigeria) Ghana 15-11 Ivory Coast African Zone 3 Championship Group Stage
20.06 Lagos Nigeria 16-13 Benin African Zone 3 Championship Group Stage
09.04 Al Rayyan Qatar 21-10 Qatar 'B' Gulf Beach Games Semi-Final
09.04 Al Rayyan (Qatar) United Arab Emirates 19-15 Kuwait Gulf Beach Games Semi-Final
09.04 Al Rayyan Qatar 'B' 14-21 Kuwait Gulf Beach Games 3rd Place Match
09.04 Al Rayyan Qatar 21-14 United Arab Emirates Gulf Beach Games Final
08.04 Al Rayyan (Qatar) Kuwait 22-12 United Arab Emirates 'B' Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan Qatar 'B' 21-12 United Arab Emirates 'B' Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan (Qatar) Kuwait 19-12 Bahrain Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan Qatar 'B' 21-18 Kuwait Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan Qatar 'B' 19-21 Bahrain Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan (Qatar) Bahrain 17-10 United Arab Emirates 'B' Gulf Beach Games Group A
08.04 Al Rayyan Qatar 18-19 United Arab Emirates Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) Oman 18-15 Bahrain 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan Qatar 18-12 Oman Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) Kuwait 'B' 21-17 Bahrain 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan Qatar 21-12 Kuwait 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) United Arab Emirates 13-5 Bahrain 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) Oman 21-12 Kuwait 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan Qatar 21-7 Bahrain 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) United Arab Emirates 21-17 Kuwait 'B' Gulf Beach Games Group B
08.04 Al Rayyan (Qatar) United Arab Emirates 21-11 Oman Gulf Beach Games Group B
21.02 Manama (Bahrain) Qatar 21-11 Kuwait 'B' Gulf Championship Quarter-Final
21.02 Manama Bahrain 'B' 21-12 Bahrain Gulf Championship Quarter-Final
21.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 13-12 Kuwait Gulf Championship Quarter-Final
21.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 15-14 United Arab Emirates Gulf Championship Quarter-Final
21.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 21-20 Qatar Gulf Championship Semi-Final
21.02 Manama Bahrain 'B' 14-21 Saudi Arabia Gulf Championship Semi-Final
21.02 Manama Bahrain 'B' 20-19 Qatar Gulf Championship 3rd Place Match
21.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 21-14 Saudi Arabia Gulf Championship Final
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 21-20 United Arab Emirates Gulf Championship Group A
19.02 Manama Bahrain 16-22 Qatar 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 'B' 22-12 Oman 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 'B' 9-7 Oman Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Kuwait 16-11 Saudi Arabia 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 15-11 Kuwait 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama Bahrain 'B' 21-10 United Arab Emirates Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 18-7 United Arab Emirates 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama Bahrain 'B' 21-10 Saudi Arabia 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama Bahrain 17-18 Saudi Arabia Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Kuwait 14-8 Oman 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Kuwait 'B' 16-5 Oman Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 21-12 Saudi Arabia 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 16-13 Qatar 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Kuwait 21-19 United Arab Emirates Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Kuwait 'B' 21-11 United Arab Emirates 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama Bahrain 'B' 21-10 Oman 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama Bahrain 13-12 Oman Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 21-14 Kuwait Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 21-15 Kuwait 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama Bahrain 'B' 15-19 Qatar Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 20-11 Oman Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Oman 'B' 21-17 United Arab Emirates Gulf Championship Group A
19.02 Manama Bahrain 16-13 United Arab Emirates 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 21-12 Oman 'B' Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Qatar 'B' 21-7 Oman Gulf Championship Group B
19.02 Manama Bahrain 'B' 17-13 Kuwait Gulf Championship Group A
19.02 Manama Bahrain 20-15 Kuwait 'B' Gulf Championship Group B
19.02 Manama (Bahrain) United Arab Emirates 21-20 Saudi Arabia Gulf Championship Group A
19.02 Manama (Bahrain) Saudi Arabia 20-14 United Arab Emirates 'B' Gulf Championship Group B